اجرائی کشوری

ماشین سازی 0 – سپاهان 1

در آغاز هفته ششم لیگ برتر فوتبال امروز پنجشنبه تیم‌ ماشین‌سازی تبریز در دیداری خانگی به مصاف سپاهان اصفهان رفت و در پایان با نتیجه یک بر صفر نتیجه را به مهمانش واگذار کرد.
در این بازی که به علت آماده نبودن ورزشگاه یادگار امام و همچنین مخالفت شورای تامین شهرستان تبریز با برگزاری آن در ورزشگاه تختی تبریز، از ساعت 17 در ورزشگاه اختصاصی تراکتورسازی به انجام رسید، ماشین‌سازی بازی برتری را نسبت به حریف اصفهانی خود به نمایش گذاشت اما بدشانسی و بی‌دقتی مهاجمان این تیم موجب شد تا سبزقبایان در نهایت با یک گل بازنده میدان را ترک کنند.
شاگردان خطیبی یک بار تیرک دروازه سپاهان را به لرزه درآوردند و در دو موقعیت دیگر نیز درحالی که دروازه‌بان سپاهان تسلیم شده بود، نتوانستند دروازه تیم حریف را باز کنند.
برخلاف تیم میزبان، سپاهان در این بازی در استفاده از موقعیت‌ها بسیار هوشمندانه عمل کرد و در دقیقه 22 نیز روی یکی از آنها با ضربه دقیق رضا میرزایی تک گل پیروزی بخش خود را به ثمر رساند.
ضمن اینکه در دقیقه 88 احسان حاج صفی یک ضربه پنالتی بادآورده را برای زردپوشان اصفهانی به هدر داد.
با این نتیجه ماشین سازی با 6 امتیاز قبلی خود بدون تغییر در مکان دهم جدول باقی ماند و سپاهان نیز 10 امتیازی شده و موقتا به رده دوم جدول صعود کرد.
همچنین ماشین‌سازی در دومین دیداری که در این فصل در ورزشگاه اختصاصی تراکتورسازی میزبان حریفانش بود، تن به شکست داد.
ناگفته نماند این بازی جدال تیم‌های بی‌خانمان لیگ بود چراکه هر دو تیم به علت آماده نبودن ورزشگاه‌های یادگار امام تبریز و نقش جهان اصفهان بازی‌های خود را در زمین تیم‌های همشهری برگزاز می‌کنند.
گروه داوری: داور وسط: سیدمهدی سیدعلی – کمک‌ها: تورج عیوض محمدی و مهدی عالی قدر
اخطار: امین قاسمی نژاد (24)، آندرانیک تیموریان(45) میرمهدی قریشی(82) از ماشین‌سازی و جلال الدین علی محمدی (45)، آرمین سهرابیان (73) از سپاهان
ماشین سازی تبریز: مانوئل فرناندز، بهمن کامل، حبیب گردانی(اتابک زارعی(محمد نصرتی))، ادسون هنریکه، مهدی قریشی، آندرانیک تیموریان، سجاد رهبر (مهرداد بایرامی)، پیام صادقیان، سامان نریمان جهان، حامد پاکدل و امین قاسمی نژاد
سرمربی: رسول خطیبی
سپاهان اصفهان: لی اولیویرا، علی هلیچی، آرمین سهرابیان، موسی کولیبالی، میلاد سرلک، احسان حاج‌صفی، رسول نویدکیا (طالب ریکانی)، جلال‌الدین علی‌محمدی، مهرداد محمدی (فرید بهزادی کریمی)، رضا میرزایی (حسین پاپی) و حامد بحیرایی
سرمربی: عبدالله ویسی