اجرائی کشوری

ماشین سازی و بازگشتی فوق‌العاده برای آغازی قدرتمند

تیم فوتبال ماشین‌سازی با ارائه یک بازی حسابگرانه موفق به کسب پیروزی در اهواز شد تا نتیجه‌ای فوق‌العاده را در بازگشت به لیگ برتر رقم بزند.

2 گل ماشین‌سازی توسط نریمان جهان (58) و امین قاسمی‌نژاد (63) به ثمر رسید و تک گل فولاد را میلاد بدرقه(56) به ثمر رساند. ضمن اینکه فولاد یک پنالتی را توسط اکبر ایمانی از دست داد.

ساعت: 20:45، تاریخ 5/6/1395
ورزشگاه: غدیر اهواز

داور: تورج حق وردی – جواد مداح – جلیل شعرانی – جواد محمدی

کارت زرد

دقیقه 8 عبدالله کرمی از فولاد

دقیقه 57 عبدالله ناصری از فولاد

دقیقه 92 سامان نریمان جهان از ماشین سازی

فولاد خوزستان:
مهرداد طهماسبی، محمد اهل شاخه، عبدالله کرمی، عبدالله ناصری، مهرداد جماعتی، اکبر ایمانی، حمید بوحمدان، ماتیاس چاگو، محمود مطلق زاده(65 بهرام رشید فرخی)، میلاد پاک پرور(77 مجتبی نجاریان) و اسماعیل شریفات(39 میلاد بدرقه).
سرمربی: نعیم سعداوی

ماشین سازی تبریز:
مهدی اسلامی، مهدی پور، حبیب گردانی، هنریکه ادسون، بهمن کامل، بهرام احمدی(70 سعید دقیقی)، امین قاسمی نژاد، کاها، سامان نریمان جهان(90+4 سجاد رهبر )، حامد پاک دل و پیام صادقیان(85 میرمهدی قریشی).
سرمربی: رسول خطیبی

 

شرح بازی:
دو تیم ماشین سازی و فولاد خوزستان در ورزشگاه غدیر به مصاف هم رفتند که فولادی ها در نیمه اول فرصت های بیشتری نسبت به حریف داشتند که این فرصت ها روی ضربات کاشته و سانتر های ایمانی به وجود آمد. باید دید در نیمه دوم تفکرات خطیبی و سعداوی چه نتیجه ای را رقم خواهند زد.
در نیمه دوم شرایط عوض شد و ضربه میلاد بدرقه با اشتباه فاحش مهدی اسلامی به گل تبدیل شد اما یک دقیقه بعد سامان نریمان جهان توانست بازی را روی سانتر صادقیان به تساوی برساند.
در دقیقه 62 سانتر دوباره صادقیان توسط قاسمی نژا به دومین گل ماشین سازی تبدیل شد تا شاگردان خطیبی بازی عقب افتاده را جبران کنند. اکبر ایمانی یک پنالتی برای فولادی ها از دست داد.

گل ها: سامان نریمان جهان ، امین قاسمی نژاد (ماشین سازی تبریز)، میلاد بدرقه (فولاد)
پاس گل ها: پیام صادقیان(2 پاس گل)، حمید بوحمدان

 

بهترین بازیکن:

پیام صادقیان با دادن دو پاس گل در همان بازی اول برای تیم شهر پدری اش توانست لقب بهترین بازیکن زمین را به خود اختصاص دهد. 

شرح گل‌ها:

1-0(فولاد خوزستان- دقیقه 56): شوت از راه دور میلاد بدرقه بازیکن تعویضی فولادی ها با اشتباه عجیب دروازه بان ماشین سازی به گل اول بازی تبدیل شد.
1-1(ماشین سازی تبریز- دقیقه 57). خطای عبدالله ناصری یک ضربه آزاد به ماشین سازان تقدیم کرد و سانتر ماشین سازان با ضربه سر سامان نریمان جهان به گل تساوی بخش ماشین سازان تبدیل شد.

1-2(ماشین سازی تبریز- دقیقه 63): سانتر زیبای پیام صادقیان از سمت راست را امین قاسمی نژاد با ضربه سر به زیبایی به گل دوم ماشین سازان تقدیم کرد.

دقایق حساس:

دقیقه 17: ضربه آزاد پیام صادقیان با اختلاف بسیار کم به بیرون رفت.

دقیقه 22: ضربه پای راست نریمان جهان را مهرداد طهماسبی با یک واکنش خوب به کرنر فرستاد.

دقیقه 25: سانتر زیبای اکبر ایمانی با ضربه سر شیرجه ای عبدالله کرمی همراه شد اما ضربه کرمی به بیرون رفت.

دقیقه 35: شوت از راه دور عبدالله ناصری را مهدی اسلامی در آغوش گرفت.

دقیقه 51: ضربه سنگین بازیکنان ماشین سازی پس از برخورد به مدافعین فولاد به طور اتفاقی به قاسمی نژاد رسید و پاس وی درون محوطه جریمه را جماعتی به کرنر فرستاد و دروازه تیمشان را نجات داد.

دقیقه 61: پاس فوق العاده سعید مهدی پور در محوطه جریمه به قاسمی نژاد رسید اما وی نتوانست از 6 قدم توپ را به گل تبدیل کند.

دقیقه 72: توپ بادآورده در محوطه جریمه به بهرام رشید فرخی رسید اما ضربه وی با اختلاف زیاد به بیرون رفت.

دقیقه 73: سانتر ماتیاس چاگو و ضربه سر میلاد بدرقه از کنار دروازه ماشین سازی به بیرون رفت.

دقیقه 81: خطای بهمن کامل روی بهرام رشید فرخی از سوی داور پنالتی اعلام شد اما اکبر ایمانی نتوانست این پنالتی را به گل تبدیل کند تا بازی با همان نتیجه 2-1 ادامه پیدا کند.

دقیقه 90: پاس زیبای ماشین سازان به مهدی پاکدل رسید اما وی نتوانست در حالت تک به تک توپ را به تور بچسباند.

دقیقه 90+5: سانتر زیبای جماعتی از سمت چپ را بهرام رشید فرخی با ضربه سر به بیرون زد.

دقیقه 90+6: سجاد رهبر توپ را در حالت تک به تک نتوانست به گل تبدیل کند.