اجرائی کشوری

ماشین سازی تبریز 1 – استقلال خوزستان 3

در هفته هشتم لیگ برتر فوتبال کشور روز شنبه تیم‌های ماشین‌سازی تبریز و استقلال خوزستان از ساعت 15 در ورزشگاه اختصاصی گسترش فولاد – بنیان دیزل به مصاف هم رفتند و شاگردان خطیبی درحالی برابر مدافع عنوان قهرمانی تن به شکست 3 بر یک دادند که ابتدا با یک گل از میهمان خود پیش افتاده بودند.

ماشین‌سازی بازی را بهتر آغاز کرد و سرتر از تیم مهمان بود که این برتری در دقیقه 30 نتیجه داد و این تیم با اشتباه محمد طیبی و فرصت طلبی مهرداد بایرامی به گل رسیده و یک بر صفر پیش افتاد.
البته سبزقبایان پیش از این موقعیت یک بار نیز تا آستانه فروپاشی دروازه استقلال خوزستان پیش رفته بودند اما ضربه پیام صادقیان در دقیقه 28 با بدشانسی به تیرک دروازه برخورد کرد.
به فاصله 8 دقیقه از گل ماشین‌سازی، علی اصغر عاشوری بازیکن استقلال خوزستان به داد این تیم رسید و با یک ضربه سرضرب دروازه میزبان را فرو ریخت تا از شکست تیمش در نیمه نخست جلوگیری کند و بدین ترتیب در پایان 45 دقیقه اول دو تیم با تساوی یک بر یک راهی رختکن شدند.
در نیمه دوم بازهم شاگردان خطیبی شروع خوبی داشتند و در همان دقایق نخست در دو مرتبه می‌توانستند گل برتری را به ثمر برسانند اما روز، روز بازیکنان این تیم نبود و ضربات نریمان جهان و صادقیان درحالی به تیرک دروازه اثابت کرد که کاری از دستان سنگربان استقلال خوزستان برای دفع توپ ساخته نبود.
بر خلاف روند بازی در دقیقه 59 آبی‌پوشان خوزستانی با یک ضربه کرنر به گل رسیده و بازی یک بر صفر باخته را به برد 2 بر یک عوض کردند؛ این گل را ادسون هنریکه مدافع ماشین سازی به اشتباه وارد دروازه خودی کرد.
پس از این گل سبزقبایان رو به بازی احساسی آوردند و این مسئله سبب شد تا استقلال خوزستان در ضد حمله تیر خلاص را به پیکره این تیم شلیک و کار را یکسره کند. سامان بحرانی که به عنوان یار جانشین به میدان آمده بود، با ضره آرام و دقیق خود در دقیقه 75 گل سوم تیم خوزستانی را به ثمر رساند.
در ادامه ماشین‌سازان تلاش زیادی برای جبران گل‌های خورده انجام دادند اما ثمری نداشت و این بازی در نهایت با نتیجه 3 بر یک به سود تیم میهمان به پایان رسید.
با این باخت، شاگردان خطیبی سومین شکست متوالی خود را در لیگ برتر تجربه کردند و جالب اینکه جابجایی بازی خانگی آنها از ورزشگاه اختصاصی تراکتورسازی به ورزشگاه اختصاصی گسترش فولاد «آمد» نداشت و این تیم بازهم مقابل حریفش مغلوب شد.
همچنین با این نتیجه، ماشین‌سازی 6 امتیازی مانده و از رده پانزدهم جدول تکان نخورد و در سوی مقابل استقلال خوزستان با رساندن امتیازاتش به عدد 10 و صعودی خیره کننده خود را تا مکان پنجم جدول بالا کشید.
گروه داوری: داور وسط: حسن اکرمی – کمک‌ها: اسد حاج‌محمد، محمد عطایی و شاهو اصلانی
اخطار: حبیب گردانی، کاخبر کاکاشویلی، سید مهدی اسلامی و امین قاسمی‌نژاد از ماشین‌سازی
ماشین‌سازی تبریز: مانوئل فرناندز، ادسون هنریکه، بهمن کامل، سعید مهدی‌پور (محمد نصرتی)، حبیب گردانی، کاخبر کاکاشویلی، امین قاسمی‌نژاد، احمد امیر کامدار (حامد پاکدل)، سامان نریمان‌جهان، پیام صادقیان (میرمهدی قریشی) و مهرداد بایرامی.
سرمربی: رسول خطیبی
استقلال خوزستان: وحید شیخ‌ویسی، محمد طیبی، ابوالفضل اعلایی، علی دغاغله (دانیال ماهینی)، باقر هاشمی (عقیل کعبی)، میثم دورقی، سلمان بحرانی، علی اصغر عاشوری (پیمان شیرزادی)، حسن بیت‌سعید، مهدی مومنی و رحیم زهیوی.
سرمربی: سید سیروس پورموسوی