اجرائی کشوری

ماشين سازي تبريز مدعي جديد ليگ يك فوتبال

تيم فوتبال ماشين سازي تبريز كه با خريد امتياز پتروشيمي تبريز وارد رقابت هاي ليگ يك شد، بر خلاف هفته هاي آغازين ليگ كه نتايج اميدوار كننده اي نمي گرفت … تيم فوتبال ماشين سازي تبريز كه با خريد امتياز پتروشيمي تبريز وارد رقابت هاي ليگ يك شد، بر خلاف هفته هاي آغازين ليگ كه نتايج اميدوار كننده اي نمي گرفت در هفته اي اخير نتايج خوبي هم در خانه و هم در خارج از خانه كسب كرده كه اين تيم را به عنوان مدعي جديد ليگ يك معرفي كرده است.
اين تيم ريشه دار تبريزي كه اولين تيم باشگاهي اين شهر نيز محسوب مي شود فراز و نشيب هاي زيادي از تاريخ تاسيس خود در فوتبال ايران داشته و همواره تاثيرگذار بوده است.
ماشين سازي در اين فصل از رقابت ها كه با سرمربيگري ايوب ذوالفقاري وارد ميادين شد، تا هفته پنجم نتوانست بردي به دست آورد و در هر دو بازي خانگي خود مقابل تيم هاي مس رفسنجان و كاوه تهران با نتيجه دو بر يك مغلوب شد و در دو بازي خارج از خانه دو تساوي يك بر يك مقابل تيم هاي اتكا گرگان و همياري اراك به دست آورد.
اولين و آخرين برد اين تيم با ذوالفقاري در هفته پنجم و مقابل تيم پيام مشهد بود كه در اين ديدار ماشين سازي با نتيجه يك بر صفر به برتري رسيد.
پس از اين نتايج تا هفته نهم كه اين تيم با ذوالفقاري به كار خود ادامه داد ماشين سازي دو باخت ديگر مقابل شهرداري بندرعباس و نفت مسجد سليمان متحمل شد و دو تساوي ديگر مقابل گل گهر سيرجان و داماش گيلان به دست آورد.
حاصل تلاش ماشين سازي با سرمربيگري ايوب ذوالفقاري هفت امتياز از 9 بازي بود كه چندان خوشايند هواداران قديمي اين تيم با قدمت نبود و هيات مديره اين باشگاه را بر آن داشت تا به فكر تغيير سرمربي تيم باشند.
البته اين تيم در هفته دهم با سرمربيگري جاويد شكري در تبريز به مصاف مقاومت سپاسي شيراز رفت كه با تساوي يك بر يك به پايان رسيد.
از هفته يازدهم ‘زوران اسميلسكي’ مربي نام آشناي فوتبال تبريز كه با پتروشيمي نتايج درخشاني در ليگ يك به دست آورده بود و اين تيم را در اولين حضور خود ليگ يك به عنوان چهارمي رسانده بود بر سر تيم ماشين سازي قرار گرفت و از همان ابتدا مشخص بود كه آمدن اين سرمربي مقدونيه اي تحول بزرگي در تيم ايجاد خواهد كرد.
ماشين سازي با اسميلسكي در هفته يازدهم در نطنز با فولاد اين شهر يك بر يك مساوي كرد تا شروع خوبي با اين مربي داشته باشد.
اين تيم در دومين ديدار خود با اين مربي آشنا به تاكتيك هاي روز فوتبال، در هفته دوازدهم دومين برد فصل و اولين برد با اسميلسكي را مقابل شهرداري ياسوج به دست آورد و اين تيم را يك بر صفر شكست داد.
ماشين سازان در هفته سيزدهم در يزد تربيت يزد را دو بر دو متوقف كردند و در هفته چهاردهم به رغم ارائه يك بازي برتر نسبت به حريف خود مس رفسنجان با نتيجه يك بر صفر مغلوب شد و اولين شكست و تنها شكست خود با اسميلسكي را تا به اينجاي كار تجربه كرد.
اين تيم در هفته پانزدهم سه بر دو اتكا را در تبريز برد و در هفته شانزدهم و در تهران يك بر صفر كاوه اين شهر را شكست داد.
تساوي يك بر يك مقابل همياري اراك در هفته هفدهم و برد دو بر يك مقابل پيام مشهد در هفته هجدهم در مشهد ديگر نتايج ماشين سازان با اسميلسكي تا به اينجاست.
حاصل تلاش ماشين سازي با اين مربي مقدونيه اي 15 امتياز از هشت بازي بوده كه در مقايسه با مربي قبلي آمار قابل قبولي است.
اين تيم در اين هفته ديدار حساسي مقابل شهرداري بندرعباس دارد و ماشين سازان براي تلافي شكست خانگي دو بر يك مقابل اين تيم با اسميلسكي رو در روي اين تيم قرار مي گيرند.
اين تيم كه با 23 امتياز از 18 بازي در رده هشتم جدول رده بندي گروه الف قرار گرفته در صورت تداوم نتيجه گيري هاي خوب هفته هاي اخير، مي توانند خود را به عنوان مدعي جديد ليگ يك معرفي كنند.