اجرائی کشوری

لیگ برتر فوتبال/گسترش فولاد 0- سیاه جامگان 1

 گسترش فولاد تبریز در هفته پنجم از رقابت های لیگ برتر مقابل سیاه جامگان مشهد تن به شکست خانگی داد.

در این بازی که عصر جمعه در ورزشگاه اختصاصی فولادی ها برگزار شد تیم مهمان با تک گل دقیقه 3+90 روح الله سیف اللهی به برتری رسید و سه امتیاز بازی را از آن خود کرد.
در این دیدار که از ساعات 17:30 در استادیوم اختصاصی گسترش فولاد آغاز شد، ابتدا هر 2 تیم بازی متعادلی ارائه داده و بیشتر به دنبال محک زدن یکدیگر بودند.
به مرور زمان اما شاگردان فراز کمالوند در تیم گسترش فولاد که از امتیاز میزبانی هم برخوردار بودند، توپ و میدان را در اختیار گرفته و توانستند فرصت‌های نسبتاً خوبی را روی دروازه تیم سیاه جامگان ایجاد کنند.
گسترش فولادی‌ها علی‌رغم ایجاد فرصت‌های خوب روی دروازه حریف،‌ در نهایت نتوانستند قفل دروازه میهمان را باز کنند تا در پایان نیمه اول 2 تیم با تساوی بدون گل به رختکن بروند.
با آغاز نیمه دوم اما این تیم میهمان بود که بازی را بهتر از حریف خود آغاز کرد. فرهاد کاظمی با به میدان فرستادن سعید دقیقی تیمش را هجومی‌تر از قبل کرد تا مقابل گسترش فولاد حرفی برای گفتن داشته باشد.
علی‌رغم شروع خوب بازیکنان تیم سیاه‌جامگان در نیمه دوم، گسترش فولاد توانست خود را در زمین مسابقه پیدا کند و از زیر فشار حملات حریف بیرون بیاید. 
به مرور زمان،‌ شاگردان فراز کمالوند در تیم گسترش فولاد سوار بر بازی می‌شدند و تیم حریف را به لاک دفاعی فرو می‌بردند.
دقیقه 80، اوج حملات و فشار تیم گسترش فولاد بود. آنان که دوست نداشتند در این دیدار خانگی نیز متوقف شوند،‌ به فشار حملات خود روی دروازه تیم حریف افزودند اما هیچ‌یک از این راه به جایی نبرد.
گسترش فولادی‌ها هرچه می‌زدند به در بسته می‌خوردند و سیاه‌جامگان هم به‌نظر می‌رسید که از یک امتیاز این دیدار خارج از خانه راضی است اما آنان در دقایق تلف شده موفق شدند روی غافلگیری مدافعان گسترش فولاد گل برتری خود را به ثمر رسانده و برنده این دیدار باشند.
حمید حاج ملک به کمک تیم داوری محمدرضا منصوری، اسد حاج محمد و کوپال ناظمی قضاوت این بازی را برعهده داشت و به رضا شربتی از سیاه جامگان کارت زرد نشان داد.
سیاه جامگان با سه امتیازی که از این بازی کسب کرد هشت امتیازی شد و به طور موقت تا رده چهارم جدول رده بندی بالا آمد و گسترش فولاد با 3 امتیاز در رده چهاردهم باقی ماند.