اجرائی کشوری

كفاشيان: سقف قرارداد به نفع فوتبال ايران است

رئيس فدراسيون فوتبال گفت: قانون سقف قرارداد به نفع فوتبال ايران است و با باشگاه‌هايي كه همكاري نكنند برخورد مي‌كنيم… علي كفاشيان در گفت و گو با سايت رسمي فدراسيون فوتبال درباره حضور در اردوي استعداديابي تيم جوانان در منظريه اظهار داشت: اين شيوه استعداديابي بايد در همه رده ها اجرا شود. فريدون معيني رئيس كميته جوانان و تيم استعداديابي جوانان زحمات زيادي كشيده اند و دو بازي آخر رقابت ها نشان داد كه بازيكنان بسياري خوبي براي تيم جوانان استعداديابي شده اند.
كفاشيان ادامه داد: اين شيوه استعداديابي بايد براي همه رده ها و به همين صورت انجام شود چرا كه به خوبي بازيكنان در فضايي رقابتي قرار مي گيرند و انگيزه هاي خوبي براي نشان دادن قابليت هايشان دارند.

وي درباره روند استعداديابي گفت: اينكه تيم استعداديايي رده جوانان به خوبي براي همه بازيكنان حاضر پروفايل و شناسنامه ساخته شده كار بسيار خوبي است كه نتيجه آن در آينده مشخص خواهد شد و اين كار هم بايد براي همه رده هاي سني انجام شود.ضمن اينكه انجام تست هاي روانشناسي و هوش و تست هاي بدني و فيزيولوژيكي كاري است كه در كشورهاي پيشرفته فوتبال انجام مي شود و مي تواند بهترين استعدادها را به فوتبال ايران معرفي كند و براي انتخاب بازيكنان شايسته ملي مربيان مي توانند با در نظر گرفتن همه موارد بهترين انتخاب را انجام دهند.

رئيس فدراسيون فوتبال درباره پيروزي يك بر صفر تيم ايران در مقابل عراق گفت: بازيكنان تيم اميد در بازي رفت مقابل عراق با انگيزه بودند و مي خواستند بازي را ببرند كه اين اتفاق هم افتاد و خوشبختانه تيم اميد راحت تر در بازي برگشت در تهران بازي خواهد كرد اما اين را هم نبايد فراموش كرد كه يك نود دقيقه ديگر باقي مانده و بازيكنان تيم اميد در بازي برگشت هم با انگيزه تر از بازي رفت باشند و من اميدوارم كه در بازي برگشت به موفقيت برسند.

كفاشيان نظر كي‌روش را درباره بازي تيم اميد مثبت دانست و گفت: به صورت مفصل درباره بازي با عراق صحبت نكرده ام اما مثل اينكه ايشان نظرش مثبت بوده است.

وي درپايان درباره قانون سقف قرارداد گفت: فدراسيون و سازمان ليگ همه چيز را زيرنظر دارند و اجازه نخواهيم داد كسي از اين قانون تخطي كند و با خطاكاران برخورد خواهيم كرد.به نظر ما اين قانون به نفع فوتبال ايران است.البته بسياري از باشگاه‌ها در اين باره همكاري مي كنند اما اگر باشگاهي درقراردادهايش سقف قرارداد را رعايت نكنند با باشگاه ها برخورد مي‌كنيم.