اجرائی کشوری

قطبی: روی حادثه گل خوردیم

سرمربي تيم ملي فوتبال ايران پس از شكست مقابل كره جنوبي و حذف از جام ملت‌هاي آسيا در نشست خبري پس از بازي … سرمربي تيم ملي فوتبال ايران پس از شكست مقابل كره جنوبي و حذف از جام ملت‌هاي آسيا در نشست خبري پس از بازي با تشكر از رسانه‌ها و مردم به خاطر حمايت آن‌ها از تيم ملي اظهار كرد: ما تيم خيلي بزرگي داشتيم و بازيكنان بزرگي در تيم ما حضور داشتند. من از رسانه‌هايي كه در اين مدت از ما حمايت كردند، تشكر مي‌كنم و مي‌دانم كه چقدر مردم به ما كمك كردند.
وي درباره بازي ضعيف نكونام و عدم تعويض او و همچنين نمايش ضعيف مسعود شجاعي گفت: اين دو بازيكن از بازيكنان خوب ما هستند و ما به تجربه آن‌ها احتياج داشتيم. نكونام در دقايقي از بازي توانست با تجربه خود به تيم كمك كند و شجاعي هم پس از مصدوميتي كه گريبانگيرش شد نتوانست به خوبي به بازي ادامه دهد.
قطبي همچنين درباره جريان بازي گفت: در نيمه اول بازيكنان ما كمي استرس داشتند و به دستورات ما خوب عمل نكردند، اما در نيمه دوم و با صحبت‌هايي كه در بين دو نيمه با آن‌ها كرديم وضعيت بهتر شد و توانستيم موقعيت‌هاي بيشتري روي دروازه كره خلق كنيم. ما روي يك حادثه گل خورديم. در كل از نمايش تيمم در هر چهار بازي جام راضي هستم. ما چه در اين بازي و چه در سه بازي مرحله گروهي عملكرد خوبي داشتيم. اميدوارم كه در آينده تيم ملي نتايج بهتري كسب كند.
قطبي در مورد اين موضوع كه هيچ تيمي از غرب آسيا در ميان چهار تيم نهايي جام ملت‌هاي آسيا نيست گفت: بايد به اين موضوع توجه كنيم كه كشورهايي كه به جمع چهار تيم پاياني جام ملت‌ها راه يافته‌اند، همگي مدرسه فوتبال دارند و از همين طريق بازيكنان خود را پرورش مي‌دهند، اما در غرب آسيا اين مساله را نمي‌بينيم و همين موضوع به فوتبال اين منطقه ضربه زده است.
سرمربي تيم ملي در پاسخ به اين سوال كه آيا باز هم به ايران برخواهيد گشت، گفت: به هر حال من يك مربي حرفه‌اي هستم و اگر پيشنهادي داشته باشم، روي آن فكر خواهم كرد.