اجرائی کشوری

فولاد خوزستان 1 – 1 ماشین‌سازی/ تقسیم امتیازات در اهواز

به گزارش روابط عمومی هیأت فوتبال استان آذربایجان شرقی،هشتمین هفته از رقابت‌های لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور شامگاه روز شنبه با برگزاری یک دیدار در اهواز بسته شد که طی آن مصاف دو تیم فولاد خوزستان و ماشین‌سازی تبریز در پایان 90 دقیقه تلاش به تساوی یک بر یک انجامید.

در این دیدار هر دو گل مسابقه در لحظات پایانی به ثمر رسید، بدین ترتیب که ابتدا در دقیقه 86 رضا خالقی‌فر ماشین‌سازی را از روی نقطه پنالتی پیش انداخت اما این گل در دقیقه 90 و از روی یک ضربه شروع مجدد توسط میلاد بدرقه پاسخ داده شد تا میزبان از شکست خانگی برابر تیم تبریزی فرار کند.

ضمن اینکه تیم فولاد خوزستان از دقیقه 59 در پی اخراج سوارز تارتا یار خارجی خود که به دلیل خطای شدید روی بازیکن ماشین‌سازی با کارت قرمز مستقیم داور جریمه شد، 10 نفره به بازی ادامه می‌داد و شاگردان مهاجری با وجود این برتری عددی نتوانستند به امتیازات کامل دست یابند.

نکته قابل توجه این بازی این بود که سبزقبایان تبریزی دقیقا مثل بازی هفته دوم مقابل نفت آبادان علیرغم اینکه در دقایق پایانی از میزبان خوزستانی خود پیش افتادند اما در ادامه و در اندک لحظات باقی مانده نتوانستند از گل برتری خود محافظت کنند و در نهایت به تقسیم امتیاز قناعت کردند.

با این نتیجه، تیم ماشین‌سازی فرصت صعود به رده هفتم جدول و همسایگی با تیم همشهری را از دست داده و با 8 امتیاز در مکان دوازدهم قرار گرفت. فولاد خوزستان نیز با 9 امتیاز یک پله در جدول صعود کرده و جای همشهری خود استقلال خوزستان را در رده نهم تصاحب کرد.

گروه داوری: داور وسط: سید علی میرغفاری – کمک‌ها: حمید سبحانی، محسن سلطانی و جواد محمدی/ ناظر داوری: خداداد افشاریان

اخطار: حسین بیت‌سعید (83) از فولاد و محمد خرم الحسینی (19) و فرناندو دخسوس (66) از ماشین‌سازی

اخراج: سوارز تارتا (59)

فولاد خوزستان: ناصر سالاری، نگچی لوپز، فرزاد جعفری، سینا مریدی، میلاد بدرقه، میثم دورقی، سیلوا تارتا، حسن بیت سعید، فرشاد سالاروند، مجتبی نجاریان، لوسیانو پریرا (80- هیثم هاشمی‌زاده).
سرمربی: ایلی استان

ماشین‌سازی تبریز: فرناندو دخسوس، محمد‌اهل‌شاخه‌، محمد‌کنعانی‌زادگان، توحیدغلامی، مسیح زاهدی، محمد‌خرم‌الحسینی‌ (57- محمد قادری (85- صادق رضانیا))، عزیز معبودی، احمدرضا زنده‌روح، محسن ‌یوسفی، فرید بهزادی‌کریمی و رضاخالقی‌فر.
سرمربی: محمدرضا مهاجری