اجرائی کشوری

فولاد خوزستان یک – تراکتور صفر

به گزارش روابط عمومی هیأت فوتبال استان آذربایجان شرقی،آخرین هفته از مسابقات لیگ برتر فوتبال کشور که شامگاه پنجشنبه به صورت همزمان از ساعت 20:45 در شهرهای مختلف کشورمان برگزار شد، برای تیم تراکتور با ناکامی همراه بود و این تیم با قبول شکست خارج از خانه مقابل فولاد خوزستان نتوانست سهمیه حضور در لیگ قهرمانان آسیا را کسب کند.

فولاد در این دیدار با ترکیب شهاب گردان، عارف آغاسی، موسی کولی‌بالی، مجتبی نجاریان (70- صالح حردانی)، وحید حیدریه، احمد عبدالله‌زاده، محمد آبشک، محمد قاسمی‌نژاد (3+90- مهرداد هدایتیان)، فرشاد احمدزاده، عباس بوعذار (46- صابر حردانی) و لوسیانو پریرا بازی کرد.

رشید مظاهری، محمدرضا خانزاده (6+90- علی فتحی)، ایمان سلیمی، مهدی تیکدری، میثم تیموری (73- محمدرضا آزادی)، رضا اسدی، سعید مهری، اشکان دژاگه، احسان حاج‌صفی، مسعود شجاعی و ساسان انصاری نیز برای تراکتورِ میهمان به میدان رفتند.

دروازه تیم تراکتور در این بازی خیلی زود باز شد و عارف آغاسی مدافع فولادی‌ها در دقیقه 6 و درحالی که در محوطه جریمه به خوبی از سوی مدافعان حریف یارگیری نشده بود، روی ارسال ایستگاهی بالاتر از همه بازیکنان به توپ ضربه زده و سنگر تیم سابقش را فرو ریخت.

در دقیقه 41 میثم تیموری پشت مدافعان فولاد موفق به گلزنی شد اما این گل از سوی داور مسابقه آفساید و مردود اعلام شد. در ادامه مسابقه نیز تلاش شاگردان الهامی برای زدن گل تساوی و فرار از شکست در این بازی راه به جایی نبرد و درنهایت تراکتور با یک گل نتیجه را به میزبانش واگذار کرد.

ضمن اینکه شهاب گردان (41)، عباس بوعذار (44) و مجتبی نجاریان (48) از فولاد و مسعود شجاعی (9)، رضا اسدی (37) و ایمان سلیمی (1+90) از تراکتور بازیکنان اخطاری این مسابقه بودند که از محمدحسین زاهدی‌فر قاضی میدان کارت زرد دریافت کردند.

بدین‌ترتیب تیم تراکتور در لیگ نوزدهم با 50 امتیاز و ایستادن در رده چهارم جدول بسته شد. اما در سمت مقابل فولاد با 3 امتیازی که در این بازی خانگی کسب کرد، بالاتر از حریف در رده سوم ایستاد تا پس از سه سال بلیت آسیا را رزرو کند.

با جایگاه چهارمی شاگردان ساکت الهامی، سرنوشت سرخ‌پوشان آذربایجان برای کسب سهمیه آسیایی به مسابقات جام حذفی کشید؛ با این احتمالات که اگر این تیم در جام حذفی بتواند به مقام قهرمانی برسد بطور مستقیم راهی آسیا خواهد شد.

ناگفته نماند، تیم تراکتور در مرحله نیمه نهایی جام حذفی روز چهارشنبه 4 شهریور ماه در تبریز به مصاف نفت مسجدسلیمان خواهد رفت که با پیروزی در این بازی ضمن راهیابی به فینال، می‌تواند سهمیه حضور در لیگ قهرمانان آسیا را قطعی کند.