اجرائی کشوری

فدراسيون در خصوص تخلف تيم نساجي شجاعانه راي دهد

باشگاه گسترش فولاد تبريز روز شنبه با صدور بيانيه اي خواستار صدور راي شجاعانه از سوي فدراسيون در خصوص تخلف تيم نساجي مازندران در بازي مقابل تيم فوتبال اين باشگاه شد… در اين بيانيه با اشاره تخلف باشگاه نساجي و استفاده از بازيكن خارجي غيرمجاز در بازي هفته شانزدهم دو تيم، آمده است: درصورتي كه نتيجه مساوي يك بر يك اين ديدار به سه بر صفر آيين نامه اي تغيير يابد كه حق مسلم گسترش فولاد است، اين تيم به طور مستقيم جواز حضور در ليگ برتر را كسب مي كند.
در اين بيانيه افزوده است: باشگاه در تاريخ بيست و پنجم دي ماه سال گذشته اعتراض خود به تخلف نساجي را همراه با مستندات و به صورت كتبي تسليم كميته انضباطي كرده اما تاكنون كه مسابقات ليگ يك خاتمه يافته اين شكايت به جايي نرسيده است.
در اين بيانيه آمده است: در چند ماه گذشته ، به حدي ماجراي اعتراض‌ باشگاه به تخلف آشكار نساجي تكرار شده كه بيشتر علاقمندان فوتبال آن را حفظ شده اند ،اما متاسفانه با وجود شفاف بودن تخلف تيم نساجي و تكميل مدارك و مستندات در اين زمينه، همچنان كميته انضباطي و كميته استيناف از صدور راي قطعي و دادن حق گسترش فولاد تبريز خودداري مي‌ كنند و معلوم نيست چرا اين آقايان براي اجراي قانون و صدور حكم قانوني، سياست اتلاف وقت را پيشه كرده‌اند.
در بخشي از اين بيانيه، اصل ماجرايي كه منجر به شكايت باشگاه گسترش فولاد از تيم نساجي شد، تشريح شده و آمده است: در ماده ‌10 آيين ‌نامه مصوب ليگ آزادگان، صراحتا آورده شده هر باشگاه موظف است فقط با سه بازيكن خارجي قرارداد ببندد اما باشگاه نساجي در روزي كه مقابل گسترش فولاد تبريز قرار گرفت، چهار بازيكن خارجي به نام ‌هاي دلمير باجيك، بدرا جاكيته، آمبونو آشيل و ديويد ويكروم را در فهرست نفرات خود داشت.
باشگاه گسترش فولاد تبريز بلافاصله در تاريخ ‌25/10/1389 نسبت به تخلف قانوني باشگاه نساجي، معترض و مطابق قانون خواهان تغيير نتيجه بازي شد و در اين خصوص ‘غلامرضا بهروان’ رييس مازندراني سازمان ليگ آزادگان در حضور برخي مسئولان فدراسيون اعلام كردند كه چون نام بدرا جاكيته به طور رسمي و قانوني از فهرست نساجي خارج نشده و نساجي از ‘ديويد ويكروم’ در بازي با گسترش استفاده كرده نتيجه بازي سه بر صفر به سود گسترش فولاد خواهد شد.
در اين بيانيه اظهار شده است: بنا به دلايلي نامعلوم، ‘بهروان’ نظر اوليه خود را تغيير داد اما باشگاه گسترش فولاد تبريز با جديتي كه در پيگيري شكايت خود نشان داد، مديران باشگاه نساجي را به اظهار دو ادعاي متفاوت وا داشت كه با گذشت زمان ثابت شد، هيچ كدام از اين دو ادعا پايه و اساس قانوني ندارد كه مدارك و اسناد مربوط به اين مساله موجود و آماده انتشار است.
در اين بيانيه آمده است: به هر حال تمامي شواهد و مدارك، نشان دهنده اين حقيقت است كه باشگاه نساجي در روز بازي با گسترش فولاد ، ‌نام چهار بازيكن خارجي را در فهرست خود داشته كه اين مساله به منزله تخلف از قانون است و از لحاظ قانوني، هيچ مانعي براي تبديل نتيجه ديدار دو تيم از تساوي يك بر يك به پيروزي سه بر صفر و افزودن دو امتياز به امتيازهاي گسترش فولاد وجود ندارد.
در اين بيانيه با اشاره به وقت كشي و اتلاف وقت از سوي كمتيه هاي انضباطي و استيناف، تاكيده شده كه گسترش فولاد از شكايت خود عقب نخواهد نشست و اگر نياز باشد شكايت خود را از طريق مجامع و مجاري رسمي و قانوني چه داخلي و چه خارجي پيگيري خواهد كرد.
تيم فوتبال گسترش فولاد تبريز، تنها به خاطر تفاضل گل كمتر نسبت به آلومينيوم هرمزگان و مس سرچشمه كرمان از راهيابي مستقيم به ليگ برتر و حتي از حضور در مرحله پلي‌آف ورود به اين رقابت‌ها باز ماند.