مربیان

ضوابط برگزاری دوره های آموزش مربیگری در زمان شیوع ویروس کرونا

به گزارش روابط عمومی هیأت فوتبال استان آذربایجان شرقی،با توجه به درخواستهای مکرر هیأت های فوتبال استانی مبنی بر تعیین تکلیف برگزاری دوره های آموزش مربیگری در زمان شیوع ویروس کرونا و طبق استعلام های انجام شده از مراجع ذیصلاح و برگزاری جلسات کارشناسی ستاد ملی مبارزه با کرونا در ورزش، کمیته آموزش فدراسیون فوتبال اعلام کرد: برگزاری دوره های آموزش مربیگری در استانهای کشور با رعایت دقیق دستورالعمل گام دوم ستاد کرونا در ورزش ( که به پیوست این خبر است و کماکان امکان به روزرسانی دارد ) و  کسب مجوز های لازم از استانداری مربوطه بلامانع خواهد بود.

گفتنی است،  ضوابط اجرائی دوره های آموزش مربیگری در زمان شیوع ویروس کرونا به شرح زیر است:

*هیأت فوتبال استان پس از اطمینان از امکان اجرای دقیق دستورالعمل گام دوم ستاد کرونا در ورزش درخواست برگزاری دوره نماید.

*درخواست برگزاری دوره ها از سوی هیأت فوتبال استانها به منزله آگاهی از دستورالعمل گام دوم ستاد کرونا در ورزش ، تضمین اجرای دقیق آن و قبول کلیه مسئولیتهای ناشی از قصور در اجرای آن خواهد بود.

*تعیین ، معرفی و استقرار پزشک مورد تایید دپارتمان پزشکی فدراسیون فوتبال و آمبولانس در هر دوره آموزش مربیگری جهت نظارت بر حسن اجرای دستورالعمل گام دوم ستاد کرونا در ورزش و کمک به مصدومین احتمالی از ابتدا تا انتهای دوره الزامی می باشد.

*علاوه بر پزشک مستقر در محل برگزاری دوره ، ناظرین ستاد مبارزه با کرونا در فوتبال نیز به طور مستمر از دوره های آموزش مربیگری بازدید خواهند نمود و در صورت عدم رعایت پروتکل های دستورالعمل گام دوم ستاد کرونا در ورزش مراتب جهت رسیدگی به فدراسیون فوتبال اعلام خواهد گردید.

*عدم برگزاری مراسم افتتاحیه و اختتامیه.

*برای دوره های آموزش مربیگری D ، C ، بدنسازی و دروازه بانی فوتبال ایران ، فوتسال و فوتبال ساحلی ایران به هیچ عنوان از حضور تیم ها جهت کوچینگ دعوت نشود. دروس تئوری این دوره ها بصورت مجازی و دروس عملی بصورت حضوری برگزار خواهد شد. امتحانات تئوری و عملی این دوره ها نیز بصورت حضوری انجام خواهد شد.

*در دوره های آموزش مربیگری درجه B ، A و حرفه ای فوتبال آسیا ، بدنسازی سطح یک و دو فوتبال و فوتسال آسیا ، دروازه بانی سطح یک ، دو و سه فوتبال و فوتسال آسیا ، سطح یک و دو فوتسال و فوتبال ساحلی آسیا و سطح سه فوتسال آسیا در صورتیکه از تیم ها برای کوچینگ استفاده شود رعایت دقیق دستورالعمل گام دوم ستاد کرونا در ورزش الزامی خواهد بود. دروس و امتحانات تئوری و عملی این دوره ها بصورت حضوری انجام خواهد شد.

*دوره های دانش افزایی بصورت حضوری یا مجازی قابل انجام خواهند بود.