اجرائی کشوری

صعود تیم گسترش فولاد به رده هفتم جدول

در آخرین دیدار هفته هفتم لیگ برتر فوتبال تیم گسترش فولاد تبریز با دو گل دیرهنگام محمد ابراهیمی و مهدی کیانی از سد میزبانش استقلال اهواز گذشت تا با 3 امتیاز شیرین این بازی خارج از خانه 11 امتیازی شده و به رده هفتم جدول صعود کند.

آخرین دیدار هفته هفتم لیگ برتر فوتبال از ساعت 17:30 روز شنبه در ورزشگاه غدیر اهواز بین دو تیم استقلال اهواز و گسترش فولاد تبریز برگزار شد که در پایان شاگردان کمالوند موفق شدند با دو گل دیرهنگام محمد ابراهیمی و مهدی کیانی از سد میزبان خود گذشته و به رده هفتم جدول صعود کنند.

در این دیدار گسترش فولاد از لحاظ مالکیت توپ و خلق موقعیت تیم برتر میدان بود و در ده دقیقه پایانی نیز به دو گل رسید تا این دیدار خارج از خانه را با برتری پشت سر بگذارد.

در نیمه نخست هر دو تیم موقعیت‌های خوبی برای گلزنی داشتند بخصوص تیم میزبان که صاحب یک ضربه پنالتی و یک موقعیت تک به تک شد اما در هر دو بار با واکنش گئورگی گئورگیف در گشودن دروازه تیم مهمان ناکام ماند.

در بار نخست و در دقیقه 23 بازی که برخورد نصرتی با مهاجم تیم استقلال پنالتی اعلام شده بود گئورگیف ضربه پنالتی محمد اسماعیل نظری را مهار کرد و در بار دوم نیز این دروازه‌بان ضربه مرتضی منصوری را در موقعیتی تک به تک برگشت داد تا بدین ترتیب ستاره تیمش در این نیمه باشد.

البته گسترش فولاد نیز در این نیمه توسط محمد ابراهیمی، کیانی و سعید دقیقی چند موقعیت خوب را از دست داد که پرویز کریمی دروازه‌بان تیم استقلال اهواز در از دست رفتن این موقعیت‌ها همچون همتای خود در تیم مقابل، نقش پررنگی داشته باشد.

بدین ترتیب نیمه نخست با تساوی بدون گل به پایان رسید و دو تیم راهی رختکن شدند.

با شروع نیمه دوم برتری مالکیتی گسترش فولاد سفید پوش که در این بازی لباس دوم خود را برتن کرده بود، ادامه یافت و با اینکه شاگردان بختیاری زاده هم تلاش می‌کردند با ارائه بازی منطقی و حملات هدف دار به گل برسند اما در دقیقه 83 روی اشتباه مسلم مدافع خودی و فرصت طلبی محمد ابراهیمی دروازه خود را باز شده دیدند. بدین ترتیب که ابراهیمی از اشتباه محرز مهدی اسلامی به خوبی استفاده کرده و از زاویه‌ای بسته با شلیکی دقیق توپ را به کنج دروازه کریمی فرستاد تا گسترش فولاد یک بر صفر از میزبان خود پیش بیافتد.

در دقایق باقی مانده تیم استقلال اهواز برای جبران گل خورده رو به بازی هجومی آورد اما بازیکنان گسترش فولاد با کنترل بازی حتی یک موقعیت نیز به آنها ندادند و درحالی که می‌رفت بازی با همین نتیجه به پایان برسد، در آخرین دقیقه وقت تلف شده این بازی (+94) این بار مهدی کیانی از پشت محوطه جریمه استقلال اهواز با ضربه‌ای دقیق و فنی توپ را به کنج دروازه کریمی چسباند تا گسترش فولاد به گل دوم رسیده و در نهایت این دیدار با برتری دو بر صفر شاگردان کمالوند به پایان برسد.

محمد ملکی کار قضاوت این دیدار را برعهده داشت که در طول بازی تنها یک بار دست به جیب شده و محمد اسماعیل نظری از استقلال اهواز را با کارت زرد خود جریمه کرد.

در جدول رده بندی لیگ برتر فوتبال، گسترش فولاد با 3 امتیاز این بازی خارج از خانه 11 امتیازی شده و به رده هفتم جدول صعود کرد و تیم استقلال اهواز نیز با همان 5 امتیاز قبلی بدون تغییر در رده چهاردهم باقی ماند.

استقلال اهواز: پرویز کریمی، محسن حمیدی، محمداسماعیل نظری، مرتضی منصوری (میلاد پاک پرور 85)، مبین میردورقی، میلاد جعفری، علی بیگدلی، آرمین میردورقی (هله چی56)، مهدی اسلامی، رضا بهمیی (حمزه خضیراوی 77) و حسین بهرامی.
سرمربی: سیاوش بختیاری زاده

گسترش فولاد تبریز: گئورگی گئورگی اف، امید نظامی پور، مگنو باتیستا، مهدی کیانی، مرتضی اسدی، محمد ابراهیمی، محمد نصرتی، داریوش شجاعیان (ترشیز 92)، مصطفی اکرامی، سعید دقیقی (سید محسن حسینی 57) و امیرحسین کریمی (علیرضا لطیفی 64).
سرمربی: فراز کمالوند