اجرائی کشوری

شکست تراکتور سازی مقابل سپاهان اصفهان

تراکتورسازی تبریز با شکست خانگی 2 بر یک برابر سپاهان اصفهان، اولین باخت خود را در لیگ شانزدهم تجربه کرد.
در یکی از مهمترین دیدارهای هفته چهاردهم لیگ برتر فوتبال امروز جمعه تراکتورسازی تبریز از ساعت 14 در ورزشگاه اختصاصی خود به مصاف سپاهان اصفهان رفت و در نهایت برابر این حریف با نتیجه 2 بر یک تن به شکست داد و اولین باخت خود را در لیگ شانزدهم تجربه کرد.
در این دیدار که شروع جالبی نداشت و بازیکنان دو تیم بازی درگیرانه و فیزیکی را به نمایش گذاشته بودند، این سپاهان میهمان بود که در دقیقه 24 با حرکت انفرادی مهرداد محمدی به گل رسیده و یک بر صفر پیش افتاد.
این گل در 45 دقیقه نخست پاسخی از سوی تیم میزبان نیافت و بدین ترتیب در نیمه اول تراکتورسازی با شکست یک بر صفر به رختکن رفت.
با شروع نیمه دوم نماینده تبریز برای جبران به میدان آمده بود اما در دقیقه 56 روی یک و دوی یاران سابق خود توسط احسان حاج‌صفی غافلگیر شد و در عین ناباوری گل دوم را نیز از حریف دریافت کرد تا اختلاف دو برابر شده و تراکتور در آستانه شکست خانگی قرار بگیرد.
پس از این گل یاران قلعه‌نویی که چیزی برای از دست دادن نداشتند، سرتاپا حمله شدند و این تیم در دقیقه 60 تا مرز فروپاشی دروازه میهمان پیش رفت ولی فرزاد حاتمی در دهانه دروازه با بی‌دقتی موقعیت طلایی را از دست داد و در نتیجه تغییری ایجاد نشد.
در ادامه فرزاد حاتمی در دقیقه 71 جبران مافات کرده و بالاخره قفل دروازه سپاهان را شکست؛ این بازیکن روی ارسال ایرانپوریان توپ را با ضربه سر دیدنی خود با تور دروازه سپاهان آشنا کرد تا تراکتورسازی یکی از گل‌های خورده را جبران کرده و به فرار از شکست امیدوار شود.
با این حال تلاش یاران قلعه‌نویی در دقایق باقی مانده راه به جایی نبرد و این دیدار در پایان با برتری 2 بر یک سپاهان خاتمه یافت و تراکتورسازی برای اولین بار در فصل جاری طعم شکست را چشید.
تراکتورسازی همچنین با شکست در این دیدار فرصت صدرنشینی را از دست داد و با 27 امتیاز در همان مکان دوم جدول باقی ماند. سپاهان نیز ضمن کسب دومین برد متوالی خود، 21 امتیازی شده و موقتاً در رده هفتم قرار گرفت.
گروه داوری: داور وسط: اشکان خورشیدی – کمک‌ها: علی اکبر عظیم پور و محمدرضا مدیرروستا
اخطار: عارف غلامی از سپاهان و سروش رفیعی، شهرام گودرزی و کرار جاسم از تراکتورسازی
تراکتورسازی تبریز: محمدرضا اخباری، خالد شفیعی، هادی محمدی، محمد ایرانپوریان، شهرام گودرزی، مهدی کیانی، محمد نوری (64- جاسم کرار)، سروش رفیعی (محمدرضا مهدی زاده)، محمد ابراهیمی، مهدی شریفی (لوسیانو ادینیو) و فرزاد حاتمی.
سرمربی: امیر قلعه نویی
سپاهان اصفهان: لی اولیویرا، موسی کولیبالی، شجاع خلیل زاده، عارف غلامی (رسول نویدکیا)، احسان حاج صفی، طالب ریکانی (حسین فاضلی)، میلاد سرلک، محمود قائد رحمتی، جلال علی محمدی، فرید بهزادی کریمی (پدرو هنریکه) و مهرداد محمدی.
سرمربی: عبدالله ویسی
قلعه‌نویی: در نیمه اول در باد بازی با استقلال بودیم/ شکی ندارم ویسی بهتر از من است
سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز معتقد است عامل باخت امروز تیمش مقابل سپاهان غرور بازیکنانش بوده است.
امیر قلعه‌نویی در نشست خبری بعد از بازی مقابل سپاهان در مورد شکست دو بر یک تیمش، گفت: ایام ولادت پیامبر اکرم و امام صادق را تبریک می‌گویم. به باشگاه سپاهان، مربی و جوانان این تیم تبریک می‌گویم. آنها یک فوتبال با برنامه بازی کردند. در این بازی به خصوص نیمه اول در باد بازی با استقلال بودیم.
وی افزود: در بازی امروز بد نبودیم اما دوندگی نداشتیم. در نیمه دوم برخلاف جریان بازی گل دوم را خوردیم. ما می‌توانستیم بازی را به تساوی بکشانیم اما در مجموع حریف خیلی دونده تر و با انگیزه تر بود. هفته قبل این حس را ما داشتیم اما این هفته بازی خوبی انجام ندادیم. اینکه فکر کنیم کار تمام شده برای بازیکنان ما خوب نیست. هم ما و هم حریف شرایط برنده شدن در این بازی را داشتند. چون سپاهان دونده تر بود و خدا خواست آنها برنده شوند.
سرمربی تراکتورسازی در مورد تغییرات تیمش، تصریح کرد:‌ یک تغییر داشتیم و با همان ترکیب بازی قبل به میدان رفتیم. مهدی شریفی روی گلی که خوردیم تاثیری نداشت. فرزاد حاتمی می‌توانست دو گل دیگر بزند. در نیمه دوم طوری بازی کردیم که دلم می‌خواست. سپاهان هم سه موقعیت خطرناک داشت. در ایجاد موقعیت خوب بودیم اما استفاده نکردیم. شریفی یک سال از مسابقه دور بوده است و سه عمل انجام داده است. امروز تیم‌مان در حد و اندازه خودش نبود اما در نیمه دوم به خودمان آمدیم ولی برخلاف جریان بازی گل خوردیم.
وی در مورد داوری گفت: داور خوب بود. هر داوری اشتباه می‌کند. اگر باختیم نباید این مسئله را گردن داور بیاندازیم. سوت اشتباهی اگر داور زده باشد به سود هیچ تیمی نبود که در نتیجه تاثیر داشته باشد. اول از همه به غرور و منیت خودمان باختیم و مورد دوم هم برنامه خوب و انگیزه سپاهان باعث پیروزی حریف شد. داوری در باختمان تاثیر نداشت. درنیمه اول هم سپاهان نزدیک دروازه ما نشد اما گلی خوردیم که تعجب کردیم دفاع باید این صحنه را پوشش می داد و ربطی به شریفی نداشت. توپ را از 6 قدم نه از سه قدم گل نزدیم. فوتبال همین است باید به تیم حریف، گروه داوری و … احترام بگذاریم. امروز با کیلوهای غرور و منیت به میدان رفتیم.
سرمربی تراکتورسازی در پاسخ به این سوال که حاج صفی در نیمه اول از جناح راست خیلی نفوذ می‌کرد، گفت: اصلا این مسئله را قبول ندارم. در نیمه دوم حاج صفی چند نفوذ داشت. در نیمه اول شریفی همراه با او حرکت می‌کرد و حاج صفی یک ارسال هم نداشت. در مسیری که به نشست می‌امدم گفتم تنها کسی که امروز در سطح خودش بود شهرام گودرزی است. شریفی شاید در حرکات رو به جلو خوب نبود اما فضا را خوب بست. حداقل نتیجه بازی امروز تساوی بود. یک مقدار تعلل کردیم. در مجموع به لیگ برتر تبریک می‌گویم امروز بازی بسیار خوبی را مشاهده کردیم کمتر پیش می‌آید بعد از باخت چنین مسائلی را مطرح کنم.اما واقعا سپاهان برنامه بهتری نسبت به ما داشت و با انگیزه‌تر ظاهر شد.
قلعه‌نویی در مورد اینکه تیم‌هایش مقابل عبدالله ویسی پیروز نشده است، اظهار داشت: آمار را ندارم اما اینکه ویسی بهتر از من است شکی در آن نداریم. یکی دو بار مقابل تیم‌های ویسی برنده شدم اما اینکه ویسی از من بهتر است را در آن شکی ندارم.
وی در مورد دیدار تیمش در جام حذفی مقابل نفت و گاز گچساران، تصریح کرد: امشب کل تیم به هتل می‌رود تا ریکاوری کنیم. یک تعداد از بازیکنان شب اینجا می‌مانند. یکی از دوستانم هماهنگ کرده تا از تبریز با هواپیما مستقیم به گچساران برویم. کارمان را در جام حذفی به صورت جدی پیش می‌بریم و نگاه‌مان به این مسابقات کاملا جدی است.
ویسی: مقابل تراکتورسازی شجاعانه بازی کردیم/ با این برد سپاهان رو به راه شد
سرمربی تیم فوتبال سپاهان گفت: مقابل تراکتورسازی شجاعانه بازی کردیم و خوشحالم که با این برد سپاهان روبه راه شد.
عبدالله ویسی سرمربی تیم فوتبال سپاهان بعد از پیروزی تیمش در هفته چهاردهم در نشست خبری گفت: همه تیم‌ها به دنبال بازی خوب هستند و برای برد به میدان می‌آیند ما هم مقابل تراکتورسازی شجاعانه بازی کردیم.
ویسی افزود: همیشه بازی تراکتورسازی با سپاهان یک بازی زیبا و پرگل است خوشحالم که با این برد سپاهان روبه راه شد. ما می‌دانستیم برای این بازی چه کاری باید انجام دهیم. ایرانپوریان را خوب آنالیز کرده بودیم و نگذاشتیم مثل قبل کارش را انجام دهد. همچنین در جناحین حاح صفی و بهزادی کریمی خوب بازی کردند.
سرمربی سپاهان در ادامه در پاسخ به این سوال که سپاهان همیشه بعد از برد مقابل تراکتورسازی اوج می‌گیرد، خاطرنشان کرد: من هم بعد از تراکتورسازی همراه با این تیم اوج می‌گیرم.
وی در پاسخ به این سوال که حاج صفی در بازی امروز 6 بار زمین افتاد و وقت‌کشی کرد گفت: حاج صفی زمین خورد اما توپ راکد نبود. من هرگز از مربیانی نبودم که بخواهم جلوی بازی زیبا را بگیرم. فکر می‌کنم وقت‌های تلف شده‌ای که گرفته شد منطقی بود.
ویسی همچنین درباره کارهایی که بعد از اعتراض به داوری انجام داد مثل ضربه زدن به میز تصریح کرد: من عذرخواهی می‌کنم حواسم نبود، حتی آقای یثربی به من هم در این مورد تذکر داد.
سرمربی سپاهان در ادامه نشست خبری درباره حضور هواداران تراکتورسازی در ورزشگاه یادآور شد: دوست دارم یادگار امام زودتر آماده شود تا تراکتوری‌ها خوب حمایت شوند، هواداران تبریزی پرشور و همیشه «یک» هستند.
وی در پاسخ به سوال دیگر مبنی بر اینکه زمانی که سپاهان در فولادشهر بازی می‌کرد ذوب آهن از آن تیم زیاد حمایت کرد اما حالا ذوب آهن برای بازی در نقش جهان باید هزینه زیادی بدهد گفت: این بحث مدیریتی است اما من هر کاری از دستم بربیاید انجام می‌دهم.