اجرائی کشوری

شهرداری – شاهین جدال ته جدولی و تلاش برای بقاء

هفته سي و يكم رقابت هاي ليگ دسته برتر باشگاه هاي ايران روزهاي جمعه اين هفته و شنبه و يكشنبه هفته آينده با انجام 9 بازي پيگيري مي شود و دو تيم ته جدولي شهرداري تبريز و شاهين بوشهر براي فاصله گرفتن از ته جدول، ديدار فينال گونه اي برگزار مي كنند… با نزديك شدن به هفته هاي پاياني ليگ، تمامي ديدارهاي باقيمانده براي تك تك تيم ها حكم فينال را داشته و اين امر در خصوص تيم هايي كه در خطر سقوط به دسته يك قرار گرفته اند بيشتر مصداق داشته و حكم بازي پلي آف را دارد.
هر كدام از دو تيم شهرداري تبريز و شاهين بوشهر كه به ترتيب در رده هاي چهاردهمي و دوازدهمي جدول رده بندي قرار گرفته اند در بازي اين هفته كه در ورزشگاه يادگار امام (ره) تبريز برگزار مي شود، نتيجه را واگذار كند خطر سقوط را بيشتر احساس خواهد كرد.
مساوي در اين بازي به درد هيچ يك از تيم ها نمي خورد چرا كه با رقم خوردن تساوي در اين ديدار، امكان جابجا شدن دو تيم در جدول رده بندي و پايين آمدن آنها بسيار زياد است از اين رو مربيان دو تيم سعي خواهد كرد تا سه امتياز بازي را به نفع تيم خود كسب كنند.
موضوع ديگري كه اين بازي را براي دو تيم حساس كرده حضور اكبر ميثاقيان سرمربي سابق شهرداري كه اين تيم را به ليگ برتر آورد بر سر تيم شاهين به عنوان سرمربي جديد است.
ميثاقيان بر خلاف ليگ يك كه با شهرداري ركوردشكني كرد و بدون شكست جواز حضور در رقابت هاي ليگ برتر را كسب كرد در اين ليگ فروغ چنداني نداشت و به دليل كسب نتايج ضعيف و با توافق دو طرفه بين باشگاه و وي، از اين تيم كنار رفت.
وي در مدت حضور 14 هفته اي خود بر سر تيم شهرداري، تنها دو برد به دست آورد و نتيجه شش بازي را واگذار كرد و در شش بازي نيز نتيجه بازي به مساوي ختم شد.
كسب 12 امتياز از 14 بازي و قرار گرفتن در رده هفدهم جدول 18 تيمي، مسوولين باشگاه شهرداري را بر آن داشت تا به كار اين مربي در تيم پايان داده و حميد درخشان را بر سر تيم قرار دهند.
درخشان از وقتي به عنوان سرمربي شهرداري كار خود را شروع كرد از 16 بازي انجام داده، پنج برد، پنج تساوي و شش باخت در جدول ثبت كرده و 20 امتياز به جمع امتيازات شهرداري افزوده است.
اگر روندي كه شهرداري با درخشان در 16 هفته داشته در زمان اكبر ميثاقيان نيز جريان داشت اين تيم هم اكنون با كسب حدود 40 امتياز بالاتر از رده نهمي جدول جاي مي گرفت.
نكته ديگري كه نبايد آن را در اين بازي فراموش كرد جان گرفتن تيم شاهين بوشهر با روي كار آمدن اكبر ميثاقيان است.
اين تيم با هدايت ميثاقيان كه دو هفته از آن نمي گذرد دو برد حساس مقابل تيم هاي استيل آذين و فولاد خوزستان كسب كرد و خود را از رده شانزدهم تا رده دوازدهم جدول رده بندي بالا كشيد.
اما شهرداري تبريز در صورتي كه بتواند برنده اين بازي حساس شود مي تواند به قرار گرفتن در رده يازدهم جدول رده بندي اميدوار باشد چرا كه تيم هاي رده يازدهمي نفت تهران و رده سيزدهمي سايپاي البرز در اين هفته ديدار هاي سختي مقابل تيم هاي رده بالاي جدول يعني پيروزي و مس دارند و كارشان بسيار دشوار است.
تيم هاي شهرداري تبريز و شاهين بوشهر كه در ديدار رفت در بوشهر به تساوي يك بر يك دست يافته بودند ساعت 18 روز جمعه دوم ارديبهشت ماه سال جاري در ورزشگاه يادگار امام (ره) تبريز ديدار برگشت را برگزار مي کنند.