اخبار ویژه تصویری اسلایدی دسته‌بندی نشده ریاست

ششگلانی: تا زمانی که هستم اجازه خروج امتیاز شهرداری به خارج استان را نخواهم داد/ مزایده متوقف شود

به گزارش روابط عمومی هیأت فوتبال استان آذربایجان شرقی ؛رئیس هیات فوتبال استان آذربایجان‌شرقی در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری فارس گفت:

«تا زمانی که در هیات فوتبال استان آذربایجان‌شرقی حضور دارم اجازه خروج امتیاز تیم شهرداری تبریز به خارج از استان را نخواهم داد.»

جواد ششگلانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در تبریز در مورد آخرین وضعیت تیم شهرداری تبریز گفت: در هفته گذشته 3 جلسه با استاندار و شهردار تبریز برگزار کردیم و در تلاش هستیم به هر نحوی شده شرایط حضور تیم فوتبال شهرداری تبریز در لیگ دسته یک فراهم کنیم.

وی در مورد موضوع تیم شهرداری تبریز گفت: از اواخر شورای چهارم‌ این قضیه مطرح بود و در شورای پنجم به صورت جدی پیگیری شده و طبق بخشنامه وزارت کشور سازمان ورزش شهرداری، سازمان فرهنگی هنری، سازمان سلامت و اجتماعی و معاونت فرهنگی باید ادغام می‌شدند.

رئیس هیات فوتبال استان آذربایجان‌شرقی گفت: در این بحث اصلا مسئله باشگاه شهرداری تبریز مطرح نبود و هدف ادغام سازمان‌ها بود و اختلافاتی وجود داشت که در نهایت این ورزش شهرداری لایحه شود و این لایحه در کمیته تطبیق در فرمانداری رد شده و در نهایت منجر به اتفاقات بعدی گردید.

وی گفت: به هیچ عنوان در تیمداری شهرداری در استانداری و شهرداری مخالفتی وجود نداشت و شهردار و اکثریت اعضای شورای شهر مخالفتی برای تیمداری را ندارند اما باید رای شورای حل اختلاف تعدیل شود تا امکان حضور شهرداری میسر گردد.

ششگلانی گفت: در این بخش ما استدلال داریم مبنی بر اینکه بحث ورزش در شهرداری در غالب باشگاه شهرداری بوده و نه سازمان ورزش و باشگاه شهرداری مجموعه مستقل بوده و تعامل بین فرمانداری و شهرداری می‌توانست این مسئله را حل کند و زمانی ما در جریان قرار گرفتیم و به این موضوع ورود پیدا کردیم که کار از کار گذشته بود، اما سعی کردیم فضا را تلطیف کرده و برای حل این مشکل راه به صورت قانونی پیدا کنیم.

 بالاترین مقام فوتبال استان گفت: زمانی که امتیاز تیم گسترش‌فولاد به ارومیه داده شد‌ ما با یک شرط اخلاقی با این انتقال موافقت کردیم که امتیاز تیم شهرداری تبریز در لیگ یک حفظ و این تیم همچنان به حیات خود ادامه دهد.

وی گفت: من حتی مدافع تیم های بسکتبال، والیبال و دوچرخه‌سواری باشگاه شهرداری بودم و مخالف انحلال این تیم‌ها بودیم  و در دیدارهای با مسوولان نیز مطرح کردیم اما چون مسوولیت من در فوتبال است تلاش کردیم تا شهرداری را مجاب به ادامه تیمداری نمایم.

ششگلانی در مورد مزایده امتیاز تیم شهرداری تبریز در لیگ یک گفت: در جلسه اعضای شورای اسلامی شهر تبریز اعلام کردیم که شهرداری تبریز باید به تیمداری خود ادامه دهد و با وجود موافقت اکثریت عنوان کردند که با این رای شورای حل اختلاف ادامه تیمداری شهرداری ممکن نسیت.

وی گفت: قطع به یقین شهرداری تبریز برای 2، 3 میلیارد تومان به دنبال واگذاری امتیاز این تیم نیست و بامکاتباتی که با استانداری و فرمانداری داشتیم خواستار توقف مزایده شدیم.

ششگلانی تصریح کرد: ما حتی پیش‌بینی کردیم که اگر تلاش‌هایمان نتیجه نداد و شهرداری تبریز متقاعد به تیمداری نشد امتیاز تیم شهرداری تبریز به هیات فوتبال استان واگذار شود و تجربه تلخ گذشته در مورد ماشین‌سازی تکرار نشود.

وی گفت: این هیات فوتبال استان است که باید اهلیت متقاضیان تیم شهرداری تبریز را اعلام کند و ما تجریه تیم ماشین‌سازی را داریم و آن زمان هم خیلی تلاش کردیم امتیاز این تیم از کارخانه خارج نشود، اما اگر قرار است امتیاز تیم شهرداری واگذار شود هیات فوتبال می‌تواند صلاحیت افراد حقیقی و حقوقی را بررسی کرده و باید عنوان کنم تا روزی که در هیات فوتبال استان هستم اجازه نخواهم داد امتیاز تیم شهرداری تبریز از استان خارج شود.

ششگلانی گفت: در هر صورت برای ادامه تیمداری باید رای شورای حل اختلاف تعدیل شود و در این مورد استاندار محترم آقای پورمحمدی اقداماتی را انجام دادند و امیدوارم در نهایت منجر به ادامه تیم داری سومین تیم قدیمی استان آذربایجان شرقی  شده و همچنان شاهد حضور باشگاه شهرداری تبریز در مسابقات باشیم.