انضباطی

شريفي: قطعا محروميت 2 جلسه‌اي كريمي كم نمي‌شود

رييس كميته انضباطي فدراسيون فوتبال گفت: محروميت 2 جلسه‌اي علي كريمي به هيچ وجه قابل تخفيف نيست… پيرامون امكان تخفيف در محروميت 2 جلسه‌اي علي كريمي از سوي كميته انضباطي فدراسيون فوتبال اظهار كرد: اين محروميت فقط به خاطر رفتار كريمي در بازي استيل‌آذين برابر سايپا در نظر گرفته شده و به هيچ وجه قابل تخفيف نيست. ما حتي مي‌توانستيم اين بازيكن را تا چندين ماه محروم كنيم، اما اين كار را نكرده و سعي كرديم قضاوت عادلانه‌اي درباره او داشته باشيم.

شريفي با توجه به اعتراض‌هاي مسوولان باشگاه استيل‌آذين گفت: تنها حكمي كه بنا بر اعتراض‌هاي مسئولان باشگاه استيل‌آذين و يا علي كريمي مي‌تواند قابل تجديد نظر و شايد تخفيف باشد، جريمه نقدي 10 ميليون توماني اوست، كه در اين‌ باره هم هنوز تصميمي گرفته نشده است.

رييس كميته انضباطي درباره امكان محروميت تماشاچيان تيم‌هاي مختلف از جمله استقلال تهران به دليل رفتارهاي ناشايست احتمالي در رقابت‌هاي ليگ قهرمانان آسيا، از سوي اين كميته خاطرنشان كرد: مسئول نظارت، ارزيابي و تصميم‌گيري در قبال تماشاچيان تمام تيم‌هاي حاضر در مسابقات ليگ قهرمانان آسيا AFC است. يكي از ماموريت‌هاي ناظران آنها همين بوده و در مواجهه با رفتارهاي ناشايست احتمالي، گزارش آن را به مقام هاي بالاتر مي‌فرستند و اگر قرار بر اعمال محروميتي باشد، خودشان مسئول آن هستند. كميته انضباطي فدراسيون تنها مي‌تواند توصيه‌هاي لازم را انجام داده و شرايطي فراهم كند تا امكان بروز چنين رفتارهايي به حداقل برسد.