اجرائی کشوری

سیاه جامگان 2 – تراکتورسازی یک؛ تعویض برد با باخت در 10 دقیقه

از هفته بیست و هفتم لیگ برتر فوتبال، امروز یکشنبه تیم‌های سیاه جامگان مشهد و تراکتورسازی تبریز از ساعت 17:30 در ورزشگاه ثامن مشهد به مصاف هم رفتند که شاگردان قلعه نویی در یک دیدار جنجالی مقابل میزبان خود با نتیجه 2 بر یک تن به شکست دادند تا با این نتیجه اندک شانس‌های خود را برای قهرمانی در لیگ برتر از دست رفته ببینند.

این بازی دو نیمه کاملا متفاوت داشت؛ بدین ترتیب که در نیمه اول تراکتورسازی برتر از حریف خود ظاهر شده و با یک گل پیروز راهی رختکن شد اما در نیمه دوم این سیاه جامگان بود که بازی را در دست گرفته و با زدن دو گل در دقایق پایانی، کار را به سود خود خاتمه داد.

تراکتورسازی که در غیاب چند بازیکن کلیدی خود پا به این دیدار گذاشته بود، بازی را بهتر آغاز کرد و در همان 15 دقیقه نخست چندین موقعیت خوبی گلزنی ایجاد کرد که با بی‌دقتی بازیکنانش این فرصت‌ها را از دست داد.

شاگردان قلعه نویی که میل بیشتری برای گلزنی داشتند در دقیقه 33 به هدف خود دست یافته و موفق شدند گل نخست بازی را به ثمر برسانند. برخورد میثم حسینی و فرزاد حاتمی در محوطه جریمه تیم سیاه جامگان داور بازی را مجاب کرد تا نقطه پنالتی را نشان بدهد که ایرانپوریان این ضربه را برای تراکتورسازان تبدیل به گل کرده و تیمش را یک بر صفر پیش انداخت.

این نتیجه تا پایان نیمه اول بر بازی حکم فرما بود و تراکتورسازی، تیم مهمان بازی در این نیمه با برتری راهی رختکن شد.

با شروع نیمه دوم سیاه جامگان که با شکست در آستانه سقوط قرار می‌گرفت برای جبران به میدان آمد که البته در دقایق آغازین بازهم این تراکتورسازی بود که می‌توانست به گل برسد اما بازیکنان این تیم در دو قدمی دروازه حریف نتوانستند گل دوم را به ثمر برسانند.

در ادامه شاگردان فرهاد کاظمی که چیزی برای از دست دادن نداشتند، با یک بازی انتحاری دست به کار بزرگی زده و با به ثمر رساندن دو گل در دقایق پایانی، باخت را با پیروزی عوض کردند.

ابتدا حسین زامهران در دقیقه 82 با پاس کریمی و در موقعیتی تک به تک دروازه اخباری را با شوت محکم باز کرد و کار را به تساوی کشاند؛ سپس این علیرضا نقی زاده بازیکن تبریزی سیاه جامگان بود که در دقیقه 92 و در مصافی دو به تک با اخباری با پاس سوسه دروازه خالی تراکتورسازی را فرو ریخت و پیروزی را برای تیمش به ارمغان آورد.

این نتیجه درحالی به دست آمد که سیاه جامگان در دقیقه 73 یک ضربه پنالتی را نیز توسط میثم حسینی از دست داد.

بیژن حیدری داور این بازی بود. وی علاوه بر چند تصمیم جنجالی در طول بازی، به کورده و  زامهران از سیاه جامگان و فرزاد حاتمی، خلیل زاده و رفیعی از تراکتورسازی کارت زرد نشان داد.

در پایان این بازی، تراکتورسازی با 42 امتیاز در مکان چهارم باقی ماند اما با این وجود، شانس این تیم برای قهرمانی از بین رفته و کارش جهت کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا نیز دشوار شد. در سوی مقابل نیز سیاه جامگان 24 امتیازی شده و با صعود به رده چهاردهم جدول، امیدهایش را برای بقا در لیگ افزایش داد.

سیاه جامگان مشهد: محمد ناصری،  مصطفی احمدی، اولو کورده، میثم حسینی، سالار افراسیابی (میلاد نوری)، کیل کنویا، حمدرضا علی عسگری، علی رضا نقی زاده، حسین زامهران، سیدحسین کریمی (آلاجی سوسه)، ایمان موسوی (غلامرضا عنایتی)

سرمربی: فرهاد کاظمی 

تراکتورسازی تبریز: محمدرضا اخباری، علی حمودی (کارلوس کاردوسو)، شجاع خلیل زاده، خالد شفیعی، محمدرضا ایران‌پوریان، سینا عشوری، مهدی کیانی، ایوب کلانتری (بختیار رحمانی)، شاهین ثاقبی (سروش رفیعی)، مهدی شریفی، فرزاد حاتمی.

سرمربی: امیر قلعه نویی

درباره نویسنده

هیئت فوتبال آذربایجانشرقی

افزودن نظر

برای نظر دادن به مطلب کلیک کنید