اجرائی کشوری

سپاهان 2 – گسترش‌فولاد 1

دیدار دو تیم سپاهان اصفهان و گسترش فولاد تبریز در هفته بیست و هشتم لیگ برتر فوتبال، با نتیجه 2 بر یک به سودِ تیم اصفهانی پایان یافت.

تیم فوتبال سپاهان اصفهان موفق شد در ورزشگاه نقش جهان حریفش گسترش‌فولاد را با نتیجه دو بر یک شکست دهد.

تیم گسترش فولاد در نیمه اول بازی روی غفلت مدافعان و تیزهوشی بازیکنان سپاهان، گل اول را دریافت کرد ولی در نیمه دوم این آبی‌پوشان تبریزی بودند که بازی را بهتر آغاز کردند و بر بازی تسلط بیشتری یافتند ولی مهاجمان این تیم نتوانستند از موقعیت‌های ایجاد شده بهره ببرند ولی در نهایت روی حرکت شهرام گودرزی، بخشی‌زاده یک خطای پنالتی برای گسترش‌فولاد گرفت که داریوش شجاعیان پشت توپ قرار گرفت و توپ را به طاق دروازه چسباند تا همه چیز در دقیقه هشتادم بازی مساوی شود.

بعد از مساوی شدن بازی؛ سپاهان دست به بازی انتحاری زد و توانست توسط علی کریمی دوباره گل برتری را بزند و در نهایت پیروز این بازی شده و سه امتیاز را ازآنِ خود کند.

قضاوت این دیدار را سعید بخشی‌زاده بر عهده داشت که لوسیانو پریرا و محمد روشندل از سپاهان را با کارت زرد جریمه کرد و یک خطای پنالتی برای گسترش فولاد گرفت.

با احتساب این باخت، گسترش‌فولاد 48 امتیازی ماند و سپاهان هم توانست خود را هم‌امتیاز حریفش کند.

همچنین این شکست، پنجمین باخت متوالی گسترش فولاد در دیدارهای خارج از خانه بود که موجب شد تا این تیم به طور کامل شانس رسیدن به سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را از دست بدهد.

ترکیب سپاهان:

شهاب گردان، پادووانی، عبدالله کرمی، سعید قائدی فر، محمد روشندل، علی کریمی، فوزیل موسایف، رسول نویدکیا، محمدرضا خلعتبری، امین منوچهری و لوسیانو پریرا

ترکیب گسترش‌فولاد:

گئورگی گئورگیف، مگنو باتیستا، لئوناردو پیمنتا ، مرتضی اسدی، محمد ابراهیمی، سید محسن حسینی، سید مهدی سید صالحی، محمد امین درویشی، داریوش شجاعیان، محسن حمیدی و مصطفی اکرامی