اجرائی کشوری

سرمربی تیم ملی در گفتگو با خبرنگاران حاضر در دوحه

قطبی:هیچ حریف ساده ای وجود ندارد مراسم قرعه کشی جام ملتهای آسیا دیشب انجام شد و نام ایران به عنوان آخرین تیم از میان 16 تیم در سید دوم درآمد و در گروه چهارم قرار گرفت… پس از آنکه تیم ملی فوتبال ایران کره شمالی و امارات متحده عربی همگروه شد و مراسم به پایان رسید خبرنگاران ایرانی و خارجی دور افشین قطبی را گرفتند تا با او درباره گروه ایران گفتگو کنند.البته شبکه های منطقه هم که به صورت مستقیم این مراسم را پوشش می دانند، هم بودند تا قطبی درباره قرعه کشی بگوید:«تیم های آسیایی با گذشته تفاوت کرده اند و ما نمی توانیم تیمی را ساده به حساب بیاوریم. با این حال من از گروه ایران رضایت دارم و فکر می کنم و البته تمام تلاش خود را می کنیم که از این گروه صعود کنیم. به نظر من هیچ حریف ساده ای در فوتبال وجود ندارد، با این حال ما برای ارائه بهترین عملکرد وارد جام ملتها می شویم.یک تیم برای اینکه به موفقیت دست پیدا کند باید رفته رفته در جریان مسابقه قرار بگیرد. ما در گروه خوبی قرار داریم و بازی به بازی این فرصت را پیدا خواهیم کرد تا به شناخت بهتری از ترکیب تیم دست پیدا کنیم.قطبی درباره اینکه ایران در نخستین دیدار خود با عراق رو به رو می شود وتیم ملی خاطره خوبی از دیدار افتتاحیه با عراق ندارد چون در جام ملت های آسیای 96 امارات در نخستین دیدار خود با عراق با نتیجه 2 بر یک تن به شکست داد، گفت: من با خاطره ها زندگی نمی کنم بلکه از آنها درس می گیرم. دلیلی وجود ندارد به آن دیدار فکر کنیم.گذشته ها گذشته و این اتفاق مربوط به 13 سال پیش است.
قطبی در پاسخ به یک سئوال مبنی بر اینکه ایران به چه رتبه ای می رسد، گفت: من در این باره که چندم می شویم صحبت نمی‌کنم بلکه قول می دهم بهترین عملکرد خود را در این رقابت ها به نمایش بگذاریم.
قطبی درپایان در پاسخ به یک رسانه عربی درباره شایعات مربوط به برکنارش اش گفت:«برای اینکه تیم ملی موفقی داشته باشیم باید به مربی تیم کمک کنیم و از او حمایت به عمل آوریم. نباید یک نفر را با قهرمانی، آن بالا بالاها برد و مربی دیگر را به دلیل ناکامی زمین بزنیم. مربی تمام تیم نیست و عوامل دیگری هم دخیل هستند. برای مربی ایرانی ، هدف باید پیروزی در این مسابقات باشد. برای مردم ایران ، این مسابقات بسیار حائز اهمیت است. پس از عدم صعود به جام جهانی ، روحیه هواداران فوتبال در ایران بسیار ضعیف شده است. این مسابقات برای روحیه مردم ایران اهمیت زیادی دارد.»
البته یونس محمود کاپیتان عراق که نماینده این کشور در عراق بود گفت :« آرزوی ما این است که دوباره قهرمان شویم. با پیروزی در این مسابقات ما آنچه را که امریکا و دولت عراق نتوانستند انجام دهند و آن ایجاد همبستگی در کشور بود انجام دادیم وعراق به عنوان قهرمان به طور مستقیم به مسابقات سال 2011 راه یافت.» یونس محمود درباره تیم ملی فوتبال ایران گفت:« ایران دیگر قدرت فوتبال منطقه در حالی وارد این رقابتها خواهد شد که در صدد فتح نخستین جام خود طی 35 سال گذشته است و مطمئنا ما در اولین دیدار کار راحتی برای بردن این تیم قدرتمند نخواهیم داشت.»

درباره نویسنده

هیئت فوتبال آذربایجانشرقی

افزودن نظر

برای نظر دادن به مطلب کلیک کنید