اجرائی کشوری

سبزقباها در پی شکستن طلسم باغشمال برای بازگشت به جمع بالانشینان

دو تیم ماشین سازی تبریز و پاس همدان از ساعت ۱۶:۰۰ روز دوشنبه ششم مهرماه، از سری رقابت های هفته هشتم مسابقات لیگ آزادگان در استادیوم باغشمال تبریز به مصاف هم خواهند رفت.

ریشه دارترین تیم فوتبال آذربایجان تا بدین جای کار با کسب ۱۱ امتیاز از هفت بازی گذشته خود همراه با تیم های خونه به خونه و صنعت نفت تیم های چهارم، پنجم و ششم جدول رده بندی هستند که با توجه به اختلاف امتیازی اندک با تیم های بالای سر خود، به دنبال کسب امتیازات کامل دیدار های پیش روی خود می باشند تا رتبه خود در جدول رده بندی را بهبود بخشند.
شاگردان نادر دست نشان اما در ۴ بازی اخیر خود در رقابت ها، ۴ تساوی بدست آورده اند که هم برای آن ها مفید بوده و هم امتیازاتی را از آنان گرفته است. تساوی خارج از خانه در هفته گذشته مقابل پیکان، نتیجه ای بسیار خوب بود که روند صعود صدرنشین جدول را متوقف کرده و باعث شد تا تیم های تعقیب کننده اختلافات امتیازی خود را با این تیم کاهش دهند.
نکته ی جالب دیگر اینکه تیم محبوب استان، تا بدین جای کار هنوز موفق به کسب سه امتیازات کامل در بازی های خانگی نشده است و بازیکنان این تیم امیدوارند تا در هفته هشتم، با شکست پاس همدان هم این طلسم را بشکنند و هم جایگاه خود در جدول رده بندی را تا حد مناسبی بهبود بخشند.
در سمت مقابل اما همدانی از وضعیت چندان خوبی برخوردار نبوده و با تنها کسب ۴ امتیاز از ۶ بازی خود، در رده ما قبل آخر جدول بیست تیمی مسابقات حضور دارند. ۴ تساوی و دو شکست باعث شده تا همدانی ها جز معدود تیم های بدون برد این فصل لیگ آزادگان باشند.
حال باید دید که نتیجه این دیدار بالاخره باعث خوشحالی ماشینچی ها و هواداران پرشمارشان در استادیوم باغشمال خواهد شد یا این همدانی ها خواهند بود که در این هفته اولین پیروزی خود در مسابقات را بدست خواهند آورد.
برنامه سایر دیدار های این هفته به شرح زیر می باشد :
مس رفسنجان – پیکان تهران (شهداء رفسنجان) از ساعت ۱۵:۱۵
گل گهرسیرجان – خونه به خونه بابل (اختصاصی گل گهر) از ساعت ۱۵:۱۵
گیتی پسند اصفهان – فولاد یزد (آرارات اصفهان) از ساعت ۱۵:۳۰
پارسه تهران – مس کرمان (صنایع دفاع) از ساعت ۱۵:۳۰
آلومینیوم هرمزگان – صنعت نفت آبادان (خلیج فارس بندرعباس) از ساعت ۱۵:۳۰
خیبر خرم آباد – آلومینیوم اراک (تختی خرم آباد) از ساعت ۱۵:۴۵
نساجی مازندران- شهرداری اردبیل (شهید وطنی قائمشهر) از ساعت ۱۵:۳۰
ایرانجوان بوشهر- فجرسپاسی شیراز (شهید بهشتی بوشهر) از ساعت ۱۶:۳۰
نفت مسجد سلیمان – داماش گیلان (شهید بهنام محمدی) از ساعت۱۷:۰۰