اجرائی کشوری

سبزجامگان آذربایجان در واپسین دقایق پیروزیِ بزرگ را از دست دادند

حساس ترین دیدار هفته هفتم لیگ دسته یک فوتبال کشور بین تیم‌های بدون شکست پیکان و ماشین سازی با تساوی 2 بر 2 به پایان رسید.

 تیم‌های پیکان تهران و ماشین سازی تبریز حساس ترین دیدار هفته هفتم لیگ دسته یک فوتبال ایران را برگزار کردند که این بازی در نهایت با تساوی 2 بر 2 به پایان رسید تا شکست ناپذیری هر دو تیم همچنان به قوت خود باقی بماند.

در این دیدار که از ساعت 16 روز سه شنبه در ورزشگاه شهدای شهر قدس تهران برگزار شد، ماشین سازی در اواخر نیمه اول با گل امین قاسمی نژاد با برتری یک بر صفر به رختکن رفت.

با شروع نیمه دوم تیم پیکان که با هدف حضور در لیگ برتر بسته شده بود و با تصمیم کمیته استیناف راهی لیگ یک شد، برای زدن گل تساوی فشار آورد و بالاخره در دقیقه 61 صاحب یک ضربه پنالتی شد که این پنالتی را محمد مهدی نظری به گل تبدیل کرده و کار را به تساوی یک بر یک کشاند.

ماشین سازی که در دیدارهای خارج از خانه این فصل برخلاف دیدارهای خانگی عملکرد فوق العاده‌ای را از خود برجای گذاشته است، در دقیقه 72 یک بار دیگر از میزبان صدرنشین خود پیش افتاد. این بار نیز امین قاسمی نژاد از روی نقطه پنالتی برای شاگردان دست نشان گلزنی کرد تا این تیم در آستانه پیروزی بزرگ در این دیدار خارج از خانه قرار بگیرد.

پس از این گل شاگردان مرزبان برای فرار از اولین شکست خانگی بار دیگر روی دروازه تیم مهمان حمله ور شدند و درحالی که سبزقبایان فوتبال آذربایجان تا آخرین دقایق برتری خود را حفظ کرده بودند اما تیم پیکان توسط صادق بارانی به گل تساوی رسید تا این بازی در نهایت با نتیجه 2 بر 2 به پایان برسد.

بدین ترتیب جدال تیم‌های بدون شکست لیگ دسته یک فوتبال کشور با تساوی خاتمه یافت اما ماشین سازی توانست به روند نتایج خوب خود در خارج از خانه ادامه داده و از خانه صدرنشین یک امتیاز شیرین دیگر نیز به امتیازات خود بیاندوزد.

همچنین با این تساوی ماشین سازی 11 امتیازی شده و موقتا در رده چهارم قرار گرفت و تیم پیکان نیز با 17 امتیاز، بدون تغییر در صدر جدول لیگ باقی ماند.

گفتنی است تیم شهرداری اردبیل دیگر نماینده فوتبال آذربایجان در لیگ دسته یک امروز در خانه مقابل نفت مسجد سلیمان با نتیجه غیرمنتظره 2 بر یک مغلوب شد تا در جدول این رقابت‌ها با 8 امتیاز به رده هشتم سقوط کند.