اجرائی کشوری

ذوب آهن و گسترش فولاد با تساوی یک بر یک امتیازات بازی را تقسیم کردند

در یکی از دیدارهای روز نخست هفته چهارم لیگ برتر فوتبال روز پنجشنبه تیم‌های ذوب آهن اصفهان و گسترش فولاد تبریز از ساعت 20:15 در ورزشگاه فولادشهر اصفهان به مصاف هم رفتند که کار دو تیم در پایان 90 دقیقه تلاش به تساوی یک بر یک انجامید.

جدال دو تیم دو نیمه متفاوت داشت چراکه در نیمه اول تیم مهمان بهتر ظاهر شد و در نیمه دوم نیز این تیم میزبان بود که نمایش برتری داشت و تقسیم امتیازات را می‌توان عادلانه‌ترین نتیجه برای این بازی دانست که رقم خورد.

گسترش فولاد کار را بهتر آغاز کرد و در دقیقه 13 با گل لوسیانو پریرا بازی را یک بر صفر کرد. سانتر داریوش شجاعیان در بین مدافعان ذوب آهن با ضربه سر پریرا به گل نخست این بازی مبدل شد. شاگردان کمالوند با حفظ این نتیجه نیمه نخست را برنده به رختکن رفتند.

با شروع نیمه دوم یاران گل محمدی که برای جبران نتیجه به میدان آمده بودند، گل خورده را به فاصله 14 دقیقه از آغاز این نیمه جبران کرده و کار را به تساوی کشاندند. ارسال قنبری به داخل محوطه جریمه گسترش باعث شد تا تبریزی با ضربه سر روی توپ اثر بگذارد و در ادامه نیز بنگستون با جایگیری مناسب خود از پشت خط شش قدم توپ را به داخل دروازه فرستاد و نتیجه را به یک بر یک تغییر داد.

پس از این گل حملات دو تیم برای رسیدن به گل برتری سودی نداشت و دو تیم در نهایت به تساوی یک بر یک رضایت داده و با یک امتیاز راهی تعطیلات لیگ شدند.

ضمن اینکه گسترش فولاد در دقایق پایانی بازی با اخراج علیرضا نقی زاده ده نفره شده و با یک یار کمتر به بازی ادامه داد.

با این نتیجه ذوب آهن 5 امتیازی شده و به رده چهارم جدول صعود کرد و گسترش فولاد با 3 امتیاز بدون تغییر در جایگاه سیزدهم قرار گرفت.

همچنین تساوی یک بر یک دو تیم موجب شد تا طلسم تساوی‌های بدون گل دو تیم در اصفهان شکسته شود و شکست ناپذیری شاگردان کمالوند در برابر ذوب آهن در لیگ برتر نیز به قوت خود باقی ماند.

گروه داوری: داور: اشکان خورشیدی – کمک‌ها: علی میرزا بیگی و مهدی عالیقدر

کارت زرد: علیرضا نقی‌زاده (25) و (88)، محمدامین درویشی (41) از گسترش‌فولاد و مهدی مهدی پور (30) از ذوب آهن

کارت قرمز: علیرضا نقی‌زاده (88) از گسرش فولاد

ذوب آهن اصفهان: رشید مظاهری، مهدی مهدی پور، محمدرضا حسینی (72-دانیال اسماعیلی فر)، احسان پهلوان، علی همام، مهرداد قنبری، بن سون،  مهدی رجب زاده (81-محمدرضا عباسی)، محمد ستاری(46-مرتضی تبریزی)، محمد نژاد مهدی، وحید محمدزاده
سرمربی: یحیی گل محمدی

گسترش فولاد تبریز: فرناندو دخسوس، مرتضی اسدی، مگنو باتیستا، مسعود ابراهیم زاده (77 محمدرضا خلعتبری)، محسن حمیدی، سید محسن حسینی، علیرضا نقی زاده، محمد امین درویشی(60-یوسف سیدی)، لوسیانو پریرا(90-امیرحسین کریمی)، مصطفی اکرامی و داریوش شجاعیان
سرمربی: فراز کمالوند