اجرائی کشوری

دیدارهای هفته ششم لیگ برتر فوتبال با تساوی تیم‌های سایپا و گسترش فولاد پیگیری شد

دیدارهای هفته ششم لیگ برتر فوتبال با تساوی تیم‌های سایپا و گسترش فولاد پیگیری شد.

سایپایی‌ها در حالی به مصاف گسترش فولاد می‌روند که در آخرین لحظات بازی هفته گذشته موفق به کسب یک تساوی شدند. در طرف مقابل تیم گسترش فولاد نیز تاکنون نتوانسته به پیروزی برسد و به همین دلیل بازی امروز برای آنها از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
هفته ششم لیگ شانزدهم، پنجشنبه 95/6/25، ساعت 18:30، ورزشگاه دستگردی تهران 
داور: محمدرضا اکبریان     کمک ها: علی اکبر عظیم پور، جلیل شعرانی
 
سایپا:
الساندرو فیلیپ، جونیور، سیامک کوروشی، سجاد مشکل پور، امید خالدی، مهدی بدرلو(66 حامد شیری)، ابراهیم صادقی(٨١ علی زینالی)، مهدی ترابی، علی قلی زاده، غلامرضا رضایی، مسعود حسن زاده(59 رینالدو زاکاریاس)
سرمربی: حسین فرکی
 
گسترش فولاد:
فرناندو ده خسوس، مرتضی اسدی، سیدمحسن حسینی، بابک حاتمی، مصطفی اکرامی، مسعود ابراهیم زاده، رضا خالقی فر(٧٨ محمدامین درویشی)، علیرضا نقی زاده، مگنو باتیستا، داریوش شجاعیان(٨١ محمدرضا خلعتبری)، لوسیانو پریرا
سرمربی: فراز کمالوند
 
شرح نیمه اول:
نارنجی پوشان و تبریزی ها در نهایت نتوانستند در برابر یکدیگر به نتیجه ای برسند تا نیمه اول با تساوی به پایان برسد.این بازی با حملات سایپایی ها آغاز شد، نارنجی پوشان در ده دقیقه ابتدایی یکی دو موقعیت خوب روی دروازه حریف ایجاد کردند اما نتوانستند از آن سودی ببرند، پس از آن تبریزی ها کمی پیش آمدند و توانستند بازی را متوازن کنند.
از میانه های نیمه اول تا پایان را باید از آن گسترشی ها دانست، آنها که سعی در باز کردن دروازه حریف داشتند چندبار تا مرز فروپاشی دروازه حریف رفتند اما در نهایت موفق به این کار نشدند، در دقایق میانی دیگر از حملات ابتدای بازی نارنجی پوشان خبری نبود و شاگردان کمالوند را می توان حاکم بازی دانست، البته حکومت گسترشی ها نیز سودی برای آنها نداشت تا نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان برسد.
 
شرح گل:
سایپا 0 گسترش فولاد 1 (دقیقه 56، لوسیانو پریرا): مهاجم برزیلی گسترشی ها پس از از دست دادن چند موقعیت این بار مهارت خود در شناخت چهارچوب را نشان داد و پس از مهار توپ داخل محوطه و چرخشی زیبا، توپ را دورتر از دستان الساندرو درون دروازه سایپا فرستاد.
سایپا ١ گسترش فولاد ١ (دقیقه ٨٦، مهدی ترابی): ترابی که این روزها به عنوان یکی از بهترین های لیگ نام برده می شود از پاس زینالی نهایت استفاده را برد و در گوشه محوطه جریمه پس از حفظ توپ ضربه دقیقی را روانه گوشه دروازه خسوس کرد.
لحظات حساس:
دقیقه 4 – حرکت پا به توپ داریوش شجاعیان با شوت راه دور او ادامه یافت اما این توپ با اختلاف به بیرون رفت.
دقیقه 11 – ارسال خوب غلامرضا رضایی با ضربه سر مسعود حسن زاده دروازه حریف را تهدید کرد اما خسوس با واکنشی مناسب این توپ را مهار کرد.
دقیقه 29 – حرکت پریرا از جناح راست و در نهایت پاس رو به بیرون او ابراهیم زاده را در موقعیت خوبی قرار داد اما این بازیکن با پرت کرد خود نیز به توپ نرسید.
دقیقه 37 – یک بار دیگر گسترشی ها میل به دروازه سایپا کردند و بازهم پریرا در متن این حرکت بود اما نتوانست از توپ ارسالی برای خود استفاده کند و این موقعیت نیز به بیرون رفت.
دقیقه 44 – ضدحمله گسترشی ها توسط شجاعیان صورت گرفت اما وی نتوانست از این موقعیت استفاده کند و پاس سریع او زودتر ازپریرا به دروازه بان سایپا رسید.
دقیقه 50 – پاس گسترشی ها در موقعیتی ایده آل به پریرا رسید و این بازیکن که با استارت خود از کمند  مدافعان سایپا عبور کرده بود در حالی که چیزی تا گلزنی نداشت با سرعت عمل خالدی این توپ را از دست داد.
دقیقه 51 – سانتر شجاعیان موقعیت دیگری روی دروازه سایپا ایجاد کرد اما این بار الساندرو توپ را دور کرد.
دقیقه54 – داریوش شجاعیان بیرون از محوطه جریمه صاحب توپ شد و ضربه محکم خید را روانه دروازه حریف کرد اما این توپ با اختلاف کمی به بیرون رفت.
دقیقه 62 – ضربه ایستگاهی گسترشی ها را خالقی فر به سوی دروازه حریف زد اما این توپ با اختلاف کمی به بیرون رفت.
دقیقه 80 – مهدی ترابی روی خط محوطه صاحب توپ شد و پس از چرخشی زیبا ضربه خود را روانه دروازه حریف کرد اما خسوس این توپ را از آن خود کرد.
دقیقه ١+90 – خلعتبری می توانست در این دقیقه تعویض طلائی بازی لقب بگیرد اما الساندرو زودتر از او به توپ رسید و این توپ را مهار کرد.

درباره نویسنده

هیئت فوتبال آذربایجانشرقی

افزودن نظر

برای نظر دادن به مطلب کلیک کنید