اجرائی کشوری

ديدار حساس پتروشيمي تبريز و فولاد نوين اهواز در هفته بيست و دوم

بدنبال اعلام برنامه هفته بيست و دوم رقابت هاي فوتبال دسته اول باشگاه هاي کشور ، پتروشيمي تبريز در اين هفته و در ديداري حساس ميهمان فولاد نوين اهواز خواهد بود… در اين هفته از رقابت ها که ساعت ۱۶ و ۳۰ دقيقه روز چهارم خرداد ماه جاري برگزار مي شود تيم پتروشيمي تبريز نيز در اهواز به مصاف فولاد نوين مي رود و اين بازي از اين لحاظ براي هر دو تيم از حساسيت برخوردار است که هر دو تيم در رده پايين جدول رده بندي قرار گرفته اند و خطر سقوط به رقابت هاي دسته دو آنها را تهديد مي کند.
پتروشيمي تبريز که با برکنار کردن زوران اسميليکي و آوردن رضا وطن خواه در صدد ابقا در رقابت هاي ليگ يک است بايد از سد اين تيم اهوازي بگذرد تا اميدهايش براي ماندن در اين رقابت ها کم رنگ نشود.
اين تيم که در ديدار رفت در تبريز با نتيجه دو بر يک به برتري دست يافته بود در صورت پيروزي در اين ديدار ۲۵ امتيازي مي شود و در چهار بازي آينده اميدوارتر به ميدان مي رود.
فولاد نوين اهواز هم که با ۲۰ امتياز در رده سيزدهم و يک رده پايين تر از پتروشيمي قرار دارد وضعيتي کاملا مشابه پتروشيمي دارد و براي کسب پيروزي در مقابل تيم تبريزي صف آرايي خواهد کرد.
اما در يکي ديگر از ديدارهاي اين هفته که يک طرف آن نماينده تبريز است، تيم فوتبال شهرداري تبريز براي حفظ فاصله خود با تيم دوم جدول و همچنين اندوختن امتيازات لازم به منظور صعود به ليگ برتر، در ورزشگاه تختي تبريز ميزبان کاوه تهراني خواهد بود که در ديدار رفت در تهران با نتيجه دو بر يک مقابل اين تيم تهراني به برتري دست يافته بود.
شهرداري تبريز هم اکنون ۴۷ امتياز دارد و دو سال است که در تبريز نباخته و در جريان رقابت هاي فصل جاري نيز بدون باخت و با تفاضل ۱۰ امتياز نسبت به تيم دوم يعني صنعت نفت آبادان، در رده نخست جدول گروه الف قرار دارد.
کاوه تهران رقيب اين هفته شهرداري نيز با ۳۰ امتياز از ۲۱ بازي در رده هفتم جدول جاي دارد.
ديدار تيم هاي گسترش فولاد ديگر نماينده فوتبال تبريز با داماش گيلان به دليل انجام ديدار برگشت فينال جام حذفي با تيم پيروزي تهران در روز سوم خرداد ماه جاري، برگزار نخواهد شد.