اجرائی کشوری

دور رفت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا:النصر 4 -تراکتورسازی 1

تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز در دور رفت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا در خانه النصر امارات با نتیجه سنگین 4 بر یک تن به شکست داد و کار این تیم برای جبران در تبریز و صعود به مرحله بعد بسیار دشوار شد.

در این بازی که از ساعت 21:15 در ورزشگاه آل مکتوم دبی برگزار شد، ابتدا النصر در دقیقه 15 توسط احمد ال یاسی به گل رسیده و یک بر صفر پیش افتاد. ارسال خیمه نز با دفع خالد شفیعی به احمد ال یاسی رسید و این بازیکن نیز با ضربه سرضرب و از زوایه‌ای بسته دروازه تراکتور را باز کرد.

بعد از این گل تراکتورسازی بازی را در دست گرفته بود و چند موقعیت نیز روی دروازه تیم حریف ایجاد کرد اما نتوانست از آنها استفاده کند و برعکس تیم النصر در دقیقه 41 روی معدود موقعیت خود در این نیمه گل دوم را به ثمر رسانده و خیالش را از برد در نیمه اول راحت کرد. ارسال کرنر بازیکنان تیم میزبان در مقابل صالح سالم افتاد و این بازیکن که با تعویض اجباری به عنوان یار جانشین به میدان آمده بود، با ضربه سر آرام دروازه تراکتورسازی را باز کرد.

در دقایق باقی مانده این نیمه تراکتورسازی نتوانست کاری از پیش ببرد و بدین ترتیب نیمه نخست با دو گل به سود تیم میزبان خاتمه یافت.

با شروع نیمه دوم تراکتورسازی که برای جبران به میدان آمده بود، در دقیقه 59 یکی از گل‌های خورده را توسط سزار جبران کرد تا برای بازگشت به این بازی امیدوار شود. این بازیکن روی یک ضربه کرنر با شوتی غیر قابل مهار دروازه تیم میزبان را فرو ریخت.

تراکتورسازی به فاصله چند دقیقه بعد می‌توانست کار را به تساوی بکشد اما ضربه دیدنی فرزاد حاتمی به تیرک افقی دروازه النصر برخورد کرد تا سرخ پوشان با بدشانسی از رسیدن به گل تساوی بازمانند.

بر خلاف جریان بازی تیم میزبان در دقیقه 77 به گل سوم خود دست یافت تا اختلاف را بار دیگر به عدد 2 برساند. بازهم صالح سالم در نقش گلزن ظاهر شده و پس از اینکه ضربه سرضرب خیمه نز به تیرک عمودی دروازه اخباری برخورد کرد، این بازیکن در برگشت و از دو قدمی دروازه برای تیمش گلزنی کرد.

این پایان کار نبود و محمود خمیس در دقیقه 89 با شوت دیدنی و سرکش تیرخلاص را به پیکره تیم تراکتورسازی وارد کرد و گل چهارم النصر را به ثمر رساند تا با این گل، شاگردان قلعه نویی در آستانه یک شکست سنگین قرار بگیرند.

پس از این گل تلاش تراکتورسازان در دقایق اندک باقی مانده برای کاهش اختلاف نتیجه نداد و در نهایت این بازی با برتری 4 بر یک تیم النصر به پایان رسید.

قضاوت این بازی را داورانی از ژاپن بر عهده داشتند. کمبو اکوکو، احمد طاریق و لوئیز خیمه نز از النصر و فرزاد حاتمی و خالد شفیعی از تراکتورسازی بازیکنانی بودند که با کارت زرد داور بازی روبرو شدند.

با این نتیجه کار شاگردان قلعه نویی برای جبران در تبریز و صعود از این مرحله بسیار دشوار شد چراکه آنها در خانه حداقل باید با اختلاف 3 گل این تیم اماراتی را شکست دهند.

تراکتورسازی درحالی 4 گل در مقابل النصر دریافت کرد که در 6 بازی مرحله گروهی تنها 3 گل خورده بود.

النصر اماراتاحمد شمبیه، خالد جلال، لوئیز خیمنز، کمبو اکوکو (احمد خمیس)، نیلمار (سالم صالح)، جاناتان پیترویپا (احمد طاریق)، محمود خمیس، عامر مبارک، احمد الیاسی، مسعود سلیمان و اسام دحاحی.

سرمربی: ایوان یووانوویچ

تراکتورسازی ایران: محمدرضا اخباری، محمد ایران‌پوریان، شجاع خلیل‌زاده (کارلوس کاردوسو)، خالد شفیعی، سعید آقایی، سینا عشوری، مهدی کیانی، آگوستو سزار (آلویس نانگ)، سروش رفیعی (شاهین ثاقبی)، بختیار رحمانی و فرزاد حاتمی.

سرمربی: امیر قلعه‌نویی