اجرائی کشوری

درپي قطعي شدن بازي ايران ـ برزيل

رييس فدراسيون فوتبال گفت: ديدار با تيم ملي برزيل بسيار مهم است اما مهمتر اين است كه ما تيم‌هاي بزرگ را به ايران بياوريم… علي كفاشيان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، درباره‌ي ديدار دوستانه ايران و برزيل كه قرار است 15 مهر در ابوظبي برگزار شود، گفت: مدت‌هاست كه به دنبال اين هستيم كه تيم ملي ديدارهاي بزرگي را برگزار كند. يك‌شنبه شب و پس از آنكه توافق نهايي حاصل شد تصميم گرفتيم اين ديدار در كشور ثالثي برگزار شود. با اين حال دو ماهي بود كه به دنبال برگزاري چنين بازي بوديم. ابتدا قرار بود اين بازي در كشوري اروپايي برگزار شود، اما روز يك‌شنبه نهايي شد كه اين بازي در ابوظبي انجام شود.

وي با بيان اينكه برزيل با تمامي ستارگانش به مصاف ايران خواهد آمد، گفت: برزيل با تيم اصلي‌اش رودرروي ما قرار مي‌گيرد و تيم ما هم پس از بازگشت از مسابقات غرب آسيا تكميل مي‌شود تا آماده ديدار با برزيل شود.

كفاشيان در پاسخ به اين سوال كه پيش از اين شايعه شده بود تيم‌هاي بزرگ حاضر با بازي با ايران نيستند، گفت: اين‌طور نيست. آنها شرايط مالي خاصي دارند. ما هم در اين چند وقت سفت و سخت دنبال اين بوديم كه ديدار بزرگي را با ايران برگزار كنيم. هم اكنون هم با چند كشور بزرگ در حال مذاكره هستيم تا با تيم ملي آن كشورها در ايران بازي كنيم. چيزي كه اهميت دارد اين است كه بايد اين تيم‌هاي بزرگ را به ايران بياوريم.

وي از اعلام مبلغ توافق شده با فدراسيون فوتبال برزيل خودداري كرد اما در اين حال گفت: به دنبال اين هستيم كه در ابوظبي مسايل مالي اين بازي را حل كنيم.

كفاشيان با اشاره به ارتباط خوب ايران و برزيل در زمين‌هاي ورزشي گفت: اين ارتباط نقش بسيار مهمي در برگزاري اين بازي داشته است.

وي درباره‌ي نظر قطبي درمورد اين ديدار هم گفت: قبلا با قطبي درباره اين بازي صحبت كرده بوديم. او هم علاقه بسياري دارد كه بازي‌هاي اينچنيني برگزار شود.