اجرائی کشوری

درخشان: به نحوه قضاوت كمك داور دوم بازي مشكوكم

سرمربي تيم فوتبال شهرداري تبريز گفت: به نحوه قضاوت كمك داور دوم بازي با شاهين بوشهر مشكوكم و در بيشتر صحنه هاي به نفع تيم شاهين پرچم مي زد. ‘حميد درخشان’ به دنبال تساوي دو بر دو تيمش مقابل شاهين بوشهر در جمع خبرنگاران با برشمردن اشتباهات اين كمك داور افزود: گل دوم شاهين كه از روي پاس ايوان پتروويچ و ضربه عمادرضا به ثمر رسيد آفسايد بود كه اين داور به راحتي از كنار آن گذشت.
وي اضافه كرد: اين كمك داور همچنين خطاي آشكار روي علي كريمي در محوطه جريمه و گل صحيح رسول پيرزاده كه مي توانست سه امتياز بازي را براي شهرداري به ارمغان آورد را آفسايد اعلام و ما را بيچاره كرد.
وي گفت: با اينكه بارها تاكيد شده كه كميته داوران در بازي هاي حساس از داوران با تجربه استفاده كند، اما كسي اعتنايي به اين موضوع نمي كند و شهرداري تبريز امروز قرباني داوري شد.
درخشان افزود: مگر يك تيم در يك بازي چند موقعيت گل به دست مي آورد كه داوران اينگونه براحتي از كنار آنها مي گذرند و اشتباه مي كنند.
وي بيان داشت: سه امتياز اين بازي براي شهرداري تبريز در حكم مرگ و زندگي بود و شايد سرنوشت اين تيم با اين سه امتياز رقم مي خورد.
درخشان با طرح كردن اين سئوال كه ‘چه كسي جوابگوي اين حق كشي خواهد بود’ افزود: خواسته ما تنبيه داوران و يا محروم كردن آنها از يكي دو بازي نيست بلكه مي خواهيم كميته داوران دقت بيشتري به خرج دهد و اينگونه بازي ها را محل آزمايشگاه داوران كم تجربه نكند.
وي اعتراض تماشاگران به داور بازي را حق آنها دانست و گفت: تماشاگر چاره اي جز اعتراض ندارد و اين داور است كه بايد دقت كند و سوت و يا پرچم اشتباه نزند.
وي با ابراز رضايت از بازيكنان تيمش در اين ديدار، گفت: نيمه دوم و با تغيير سيستمي كه در بازي دادم به مراتب بهتر از شاهين بوديم.
درخشان در خصوص وضعيت فعلي تيم شهرداري و اميدهاي اين تيم براي ماندن و يا وداع با ليگ برتر ، افزود: اگر همانند بازي امروز حق تيم شهرداري در بازي هاي آتي نيز ضايع شود چطور مي توان از ماندن در ليگ برتر حرف زد.
ديدار تيم هاي شهرداري تبريز و شاهين بوشهر از هفته سي و يكم ليگ برتر در حالي با تساوي دو بر دو خاتمه يافت كه سعيد مظفري زاده به كمك رسول فروغي و محبت علي رضايي تبار قضاوت اين بازي را بر عهده داشت.
رسول فروغي كمك اول مظفري زاده در دقيقه 37 بازي و به دليل گرفتگي عضله پا قادر به ادامه قضاوت نشد و جاي خود را به داور چهارم سيدرضا اكرمي داد.
ايرج ساعدي نيز كه براي قضاوت بازي دو تيم گسترش فولاد تبريز و سپيد رود رشت در تبريز حضور داشت به عنوان داور چهارم اين بازي در كنار زمين حضور يافت.
شهرداري با كسب يك امتياز اين بازي و 33 امتياز به رده سيزدهم صعود كرد و شاهين با 34
امتياز به رده يازدهم جدول راه يافت .