اجرائی کشوری

دربی آذربایجان با تساوی بدون گل به کار خود پایان داد

هفته دوم لیگ برتر فوتبال از ساعت 18:15 روز دوشنبه با یک دیدار در تبریز پیگیری شد که طی آن جدال تیم‌های ماشین سازی و گسترش فولاد در دربی تبریز با تساوی بدون گل خاتمه یافت تا همچون اکثر بازی‌های لیگ شتانزدهم این بازی نیز با تقسیم امتیازات همراه باشد.

این بازی در ورزشگاه بنیان دیزل تبریز برگزار شد و در نیمه اول ماشین سازی برتری محسوسی بر گسترش فولاد داشت اما با این حال تلاش دو تیم در این نیمه برای رسیدن به گل بی سرانجام بود و دو تیم بدون گل راهی رختکن شدند.

مهمترین اتفاق این نیمه اخراج حامد پاکدل در دقایق تلف شده بود که با دو کارت زرد متوالی از زمین اخراج شده و تیمش را ده نفره کرد.

با شروع نیمه دوم خطیبی آندرانیک تیموریان را به زمین فرستاد تا بار برتری نفری تیم حریف را با بازیکن باتجربه خود خنثی کند و این اتفاق نیز رخ داد چراکه حملات گسترش فولاد برای رسیدن به گل بخصوص در دقایق پایانی که بصورت بی مهابا انجام می‌شد، بی حاصل بود و در پایان دو تیم به تساوی صفر بر صفر رضایت دادند. 

البته دروازه‌بانان دو تیم نقش پررنگی در خلق این نتیجه داشتند و با بسته نگه داشتن دروازه خود بدون شک ستاره این بازی بودند.

با این نتیجه ماشین سازی امتیازات خود را به عدد 4 افزایش داد اما با این حال به رده سوم جدول سقوط کرد و گسترش فولاد نیز 2 امتیازی شد.

گروه داوری:

داور وسط: محسن ترکی – کمک‌ها: مهدی الوندی، یعقوب سخندان

اخطار:  علیرضا نقی زاده، محمد امین درویشی و لوسیانو پریرا از گسترش فولاد

اخراج: حامد پاکدل از ماشین سازی

ماشین سازی تبریز: مانوئل فرناندس، حبیب گردانی، بهمن  کامل، ادسون,سعید مهدی پور، کاخا، امین قاسمی نژاد (89 سجاد رهبر)، بهرام احمدی (46 آندرانیک تیموریان)، پیام,صادقیان (سید جلال رافخایی 69)، سامان نریمان جهان ،حامد پاکدل.
سرمربی: رسول خطیبی

گسترش فولاد تبریز: فرناندو دخسوس، مرتضی اسدی، سید محسن حسینی، بابک حاتمی (59 محسن حمیدی)، مگنو باتیستا، مصطفی اکرامی، علیرضا نقی زاده،، داریوش شجاعیان، محمدرضا خلعتبری، محمد امین درویشی (47 یوسف سیدی)، لوسیانو پریرا (علی ارجمندیان 82).
سرمربی: فراز کمالوند