ریاست

حمایت امام جمعه تبریز از ورزش؛ آل هاشم: بودجه فرهنگی شهرداری تبریز در راستای توسعه ورزش به کار گرفته شود

به گزارش روابط عمومی هیأت فوتبال استان آذربایجان شرقی ، نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه محبوب شهرستان تبریز گفت: بودجه فرهنگی و ورزشی شهرداری هم باید در راستای توسعه ورزش به کار گرفته شود.

حجت الاسلام سید محمدعلی آل هاشم ظهر روز یکشنبه در دیدار اعضای هیأت فوتبال استان و مسئولان میادین فوتبال محلات تبریز با بیان اینکه قهرمان پروری در هر رشته ورزشی بسیار حائز اهمیت است، اظهار داشت: سلامتی روح و جسم با داشتن برنامه ورزشی ممکن می شود و همه ورزشکاران به دلیل داشتن این سلامتی از آسیب های اجتماعی مصون می مانند.

امام جمعه محبوب تبریز با اشاره به اینکه پهلوان واقعی کسی است که به نفس خود غالب باشد، افزود : ترویج فرهنگ و اخلاق اسلامی در میادین ورزشی باید از سوی مسئولان ورزشی استان بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد و از ظرفیت های تیم تراکتورسازی و هواداران پرشور آن که افتخار ایران هستند هم استفاده شود.

ایشان با تاکید بر اینکه بودجه فرهنگی و ورزشی شهرداری هم باید در راستای توسعه ورزش به کار گرفته شود، تصریح کرد : حمایت از ورزش محلات و گسترش فرهنگ آن در جامعه ، پایه ریزی برای ورزش های قهرمانی در همه رشته ها است و شورای شهر باید با تصویب لوایحی در این خصوص سلامت روحی و جسمی افراد جامعه را تامین کنند.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم با بیان اینکه محور بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با جوانان همیشه به ارتقاء سطح علم ، تهذیب نفس و توجه به آمادگی های جسمانی استوار بوده است، ادامه داد : معیار ارزیابی جوانان ایران اسلامی رشادت و پایمردی فرزندان پاکباخته نسل سوم و چهارم انقلاب است که با آمادگی روحی و جسمی بالا در دفاع از حریم حرم اهل بیت دعوت حق را لبیک گفتند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی ادامه داد : این فرهنگ و اخلاق دینی و اسلامی باید در میادین ورزشی بین جوانان ترویج داده شود.

در ابتدای این دیدار جواد ششگلانی رئیس هیأت فوتبال استان آذربایجان شرقی ضمن معرفی حاضرین در جلسه در خصوص اقدامات فرهنگی ورزشی انجام یافته در هیأت فوتبال و محلات تبریز گزارش کاملی را ارائه و در زمینه تقویت فرهنگ ورزشی در جامعه بطور مشروح ایراد سخن نمود.