اجرائی کشوری

جوابیه کمیته فوتبال محلات تبریز به هفته نامه فوتبالیست ها

دکترقوام مسئول کمیته فوتبال محلات تبریز و حومه اعلام کرد… دکترقوام مسئول کمیته فوتبال محلات تبریز و حومه اعلام کرد در پی درج خبری مبنی بر اینکه چهار حلقه گمشده فوتبال آذربایجان در شماره 49روزدوشنبه27/4/90 جوابیه ای به شرح زیر جهت درج در همان ستون نشریه فوق اعلام می دارد:
مدیرمسوول محترم فوتبالیست ها
با سلام؛
وفق قانون مطبوعات این جوابیه را در هفته نامه منتشر فرمایید.
بسم الله الرحمن الرحیم

و قل اعوذبک من همزات الشیاطین (مومنون، 97 )

آقای مهدی عباسی راد
مدیرمسوول هفته نامه فوتبالیست

سلام علیکم

طبق عادت مالوف و سنت مسبوق آن جریده، در شماره 49 روز دوشنبه 27 تیرماه 1390 با نگارش متنی با عنوان ” چهار حلقه گمشده فوتبال آذربایجان ” به زبان لودگی و بدون توجه به مستندات و شناخت کافی و لازم از فوتبال منطقه اقدام به انتشار مطالبی نموده است که نمی توان آنرا نگارشی دلسوزانه و کارشناسی برای فوتبال آذربایجان دانست. زیرا نویسنده با لودگی تمام خواسته است تمامی اقدامات انجام شده در عرصه ورزش فوتبال را بصورت مستقیم و غیر مستقیم زیر سوال برده و به نوعی شعور والای دوستداران ورزش در این خطه را به سخره بگیرد.
از آنجا كه اصولاً رسانه هاي خبري خصوصاً مطبوعات وظيفه خطير انتشار اخبار صحيح و روشنگري را بعهده دارند و درج هرگونه متن و خبر ناصحيح موجب تشويش اذهان عمومي و تضعيع حقوق طرفين موضوع خواهد بود علي رغم امكان طرح شكايت از آن مديريت،صرفاً به ارسال پاسخ اكتفا مي كنيم ولازمست دستور دهيد در همان قطع و همان صفحه عینا” درج گردد. انشاءا.. منبعد با رعايت و حفظ حقوق مردم در انتشار موضوعات و تنظيم تيترهاي درشت با ملاحظه مدارك و مستندات قانوني صورت گيرد.
آقای عباسی راد:
نشریه فوتبالیستها زمانی به عرصه رسانه ای استان آذربایجان شرقی پای نهاد که تیمهای فوتبال تراکتورسازی و شهرداری تبریز با حمایت دلسوزانه مسئولین استان توانستند با موفقیت خود در سطح اول فوتبال کشور شور و نشاط وصف ناپذیری را بر کالبد خطه فهیم و با شعور آذربایجان بدمند و دیگر تیمهای چون ماشین سازی و گسترش فولاد نیز با حمایت بخش خصوصی و انسانهای شریفی چون دبیری و زنوزی سهم زیادی در افزایش این شور و شوق داشته اند.
اما نشریه ای چون فوتبالیست ها به جای خدمت به جامعه ورزشی و جوانان با فرهنگ آذربایجان و حرکت در مسیر تعالی، سوار بر موج این شور نشاط متاسفانه فقط برای فروش و بهره مالی بیشتر از این شور و شوق استفاده می نماید.
کمیته فوتبال محلات تبریز با هدف: ارج نهادن به شخصیتهای فرهنگی در فوتبال و الگو برداری از این شخصیتها برای نسل جوان، کشف استعدادهای بالقوه ورزشی تبریز و استان و معرفی به باشگاههای کشور، پرورش نسل جوان وتشویق آنها درمشارکت برنامه های فرهنگی ورزشی، استفاده از تجربیات پیشکسوتان استان برای رسیدن به اهداف عالیه،ایجاد رقابت سالم بین نوجوانان وجوانان وهمچنین زمینه سازی ترقی وپیشرفت آنها درزمینه های فرهنگی ورزشی، تهیه وفراهم نمودن امکانات نرم افزاری و سخت افزاری موردنیازجهت رشد فرهنگی در فوتبال محلات، توسعه ورشد امکانات ورزشی جهت مقابله با خطرات لطمات اعتیاد وبزهکاری های اجتماعی،فراهم نمودن زمینه رشد وشکوفایی استعدادهای ورزشی درسطح محلات و بالاخره دنبال کردن اهداف عالیه هیئت فوتبال استان
به عنوان بازویی برای این هیئت انجام وظیفه می نماید.
آقای مدیرمسئول:
هیچ وجدان آگاهی نمی توانداقدامات انجام شده درجهت کشف استعدادهای ناب فوتبال آذربایجان را در باشگاهها و هیئت فوتبال استان نادیده بگیرد. هیئت فوتبال با راه اندازی مسابقات در سه رده لیگ برتر، لیگ یک و لیگ دو انگیزه ای مضاعف در کالبد تیمهای بی ادعایی دمیده است که در بسیاری موارد قدمتشان از برخی باشگاههای کشور بیشتر است و فقط علاقه و عشق است که این افرادی را گرد هم آورده است تا برای تفریحی سالم برای جوانان مستعد و با استعداد این شهر گام بردارند.
واقعا جای تاسف دارد مسئولی را که سوابق ورزشی وی مورد تایید تمامی کارشناسان، مسئولین و ورزشی های استان و کشور است با لودگی تمام زیر سوال می رود.
فردی که سه سال مدیریت فرهنگی و ارتباطات باشگاه محبوب و پرطرفدار تراکتورسازی، مسئول کمیته پزشکی باشگاه تراکتور، سابقه پزشکی در تیمهای پایه ای تراکتور و دو سال سابقه بعنوان پزشک تیم بزرگسالان تراکتورسازی، دارای مدرک pms زیر نظر مدرسان فیفا در آکادمی فوتبال ایران و علاوه بر آن سالها حضور در میادین خاکی فوتبال و فعالیت در سایر رشته ها بصورت حرفه ای در باشگاه شهرداری و ماشین سازی فجر عاشورا را بر عهده داشته است بعنوان مسئولی بی تجربه یاد می شود.

آقای عباسی راد
اولا:لازم است به خبرنگاران خود یاد دهید برای کسب آخرین اطلاعات از هر نهادی که کمیته محلات هم یکی از آنهاست با روابط عمومی هماهنگ شوند و در صورت لزوم و توسط روابط عمومی به مسئول جهت اطلاعات بیشتر معرفی شود.
ثانیا: متاسفانه جریده شما سیاسیت یک بام و دو هوا را دنبال می کند چطور در سال 89 و در شماره ای از این نشریه از مسئول کمیته محلات بعنوان کارشناسی در مورد فوتبال استان در بیشتر از نیم صفحه مصاحبه می شود و در شماره ای دیگر وی را مسئولی بی تجربه خطاب می کنید.
ثالثا: می باید با سابقه یکساله خود در عرصه ورزش استان بدانید که کمیته محلات محلی غیر انتفاعی است و انتظار مبالغی از قبال رپرتاژ و آگهی از این کمیته امری غیر منصفانه است و نمی باید تیم ها و بازیکنان محلات را با باشگاهها و بازیکنان میلیونی آن مقایسه کرد و تقاضایی در این خصوص نمود.
رابعا: اقدام شما بصورت مستقیم و غیر مستقیم برای زیر فشار گذاشتن این هیئت جهت دریافت رپرتاژ و آگهی کار نادرستی است که امیدواریم با تصحیح سیاست کاری خود در این نشریه بدبینی به وجود آمده از فوتبالیست ها را در اذهان عمومی کاهش دهید و حلقه های گم شده مالی فوتبالیست ها را از مجراهای دیگر دنبال کنید نه جاهای غیر انتفاعی چون کمیته محلات.
روابط عمومی کمیته فوتبال محلات تبریز و حومه