اجرائی کشوری

جلسه هماهنگی مرحله یک چهارم پایانی جام ملتهای آسیا برگزار شد

جلسه هماهنگی (منیجر میتینگ) مرحله یک چهارم پایانی پانزدهمین دوره رقابتهای فوتبال جام ملتهای آسیا صبح روز پنجشنبه در هتل فور سیزنز دوحه برگزار شد… در این جلسه که باحضور سرپرستان، مدیران رسانه ای و پزشکان هر هشت تیم صعود کننده تشکیل شد، از ایران اصغر حاجیلو، خسرو والی زاده و پرهان خانلری حضور داشتند و در آن موارد و مقررات مربوط به برنامه مسابقات، رسانه ها، انظباطی، داوری، بازاریابی (مارکتینگ) و برخی موارد دیگر توسط مسوولان مربوطه در ای.اف.سی. باردیگر توضیح داده شد.
ازجمله نکات قابل ذکر در این جلسه، رنگ پیراهن های تیم ها در این مرحله بود که براساس آن تیم ملی ایران در دیدار شنبه شب برابر کره جنوبی بعنوان تیم (آ) با پیراهن سفید و کره بعنوان تیم (ب) با پیراهن قرمز بازی خواهند کرد.
درباره کارتهای زرد و قرمز مقررات این رقابتها به این ترتیب است که کارتهای مرحله گروهی در مرحله یک چهارم پایانی محاسبه خواهد شد که بدین ترتیب آرش افشین بدلیل اخراج در بازی با امارات و یک جلسه محرومیت حاصل از آن، از بازی برابر کره جنوبی محروم است. همچنین تیم های قطر، اردن، ژاپن و استرالیا نیز هرکدام یک بازیکن محروم دارند.
در مرحله نیمه پایانی تنها بازیکنانی که یک کارت زرد دارند، کارت آنها محاسبه نخواهد شد اما اگر بازیکنی بطور مثال یک کارت زرد در مرحله گروهی و یک کارت نیز در یک چهارم پایانی و یا یک کارت قرمز در یک چهارم نهایی گرفته باشد، از حضور در مرحله نیمه نهایی محروم خواهد بود.
ضمنا کنفرانس های مطبوعاتی قبل از مسابقه تیمها، یک روز قبل از بازی آنها باحضور سرمربی و یک بازیکن که در فهرست یازده نفره حضور داشته باشد، برگزار می شود. بدین ترتیب کنفرانس مطبوعاتی سرمربی تیم ملی ایران ساعت 12 ظهر جمعه خواهد بود.
همچنین چهار تیمی که به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کنند، در دو هتل دوحه مستقر خواهند شد و طبق برنامه اعلام شده، درصورت پیروزی تیم ایران برابر کره جنوبی، اعضای تیم کشورمان باید روز یکشنبه از هتل شرایتون به هتل ماریوت نقل مکان کنند.