اجرائی کشوری

جدال نفت و گسترش فولاد در تهران با یک گل بخودی به سود تیم میزبان خاتمه یافت.

در چارچوب هفته بیست و سوم لیگ برتر فوتبال تیم های نفت تهران و گسترش فولاد تبریز از ساعت 16 در یک دیدار حساس در ورزشگاه تختی تهران به مصاف هم رفتند که این بازی با گل دقایق پایانی نفتی ها به سود شاگردان منصوریان خاتمه یافت.

جدال این دو تیم از این حیث با اهمیت بود که تیم پیروز بازی می‌توانست امیدهایش را برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا افزایش دهد.

در نیمه نخست شاگردان منصوریان دو موقیعت بسیار خوب برای گلزنی داشتند که هر دوی آنها با خوش شانسی گسترش فولاد به تیرک دروازه این تیم برخورد کرد تا در این نیمه قفل دروازه ها شکسته نشود و دو تیم با تساوی بدون گل راهی رختکن شوند.

اما با شروع نیمه دوم بازی متعادلی در جریان بود و در مقابل هر حمله یکی از تیم ها، تیم مقابل واکنش نشان می داد و درحالی که می رفت بازی با تساوی بدون گل به پایان برسد، اشتباه نوشی صوفیانی و اسدی در دقیقه 92 تک گل این بازی را رقم زد تا گسترش فولاد 3 امتیاز این بازی را به تیم میزبان هدیه دهد.

بدین ترتیب شاگردان کمالوند در آخرین دیدار خود در سال جاری مقابل نفت متحمل شکست شده و این دیدار را با دست خالی ترک کردند.

همچنین ثبت این نتیجه موجب شد تا نفت تهران 34 امتیازی شده و به رده ششم صعود کند و گسترش فولاد نیز با 31 امتیاز موقتا در رده هشتم باقی ماند.

یداله جهانبازی قضاوت این دیدار را برعهده داشت. وی در این بازی تنها یک بار دست به جیب شده و سید محسن حسینی از تیم گسترش فولاد را با کارت زرد خود جریمه کرد.

نفت تهران: علیرضا بیرانوند، سید جلال حسینی، سیامک کوروشی، مهدی شیری، وحید حمدی‌نژاد، علیرضا عزت کرامت، ایمان مبعلی، مجتبی حق دوست (آرش رضاوند)، علی قربانی، وحید امیری و عیسی آل کثیر(ارسلان مطهری).

سرمربی: علیرضا منصوریان

گسترش فولاد: داود نوشی صوفیانی ، امید نظامی پور، مرتضی اسدی، محمد ابراهیمی، مگنو باتیستا، محمد امین درویشی (امیر حسین کریمی)، داریوش شجاعیان (سیامک کوهنورد) و لئوناردو پیمنتا (شهرام گودرزی)، سید محمد سید صالحی، سید محسن حسینی، محسن حمیدی.

سرمربی: فراز کمالوند