اجرائی کشوری

تماشاگران را از ورزشگاه ها فراري ندهيد

مديرعامل باشگاه پتروشيمي تبريز با انتقاد از اقدام تربيت بدني در خصوص گذاشتن شرايط سخت مالي براي واگذاري ورزشگاه تختي به تيم هاي فوتبال استان، گفت: تماشاگران را از ورزشگاه ها فراري ندهيد… “محمد اسماعيل دلبري” روز چهارشنبه در گفت و گو با ايرنا، اظهار داشت: به تربيت بدني حق مي دهيم که نگران تامين بودجه خود باشد اما اين نگراني نبايد زمينه ساز شکست تيم هاي تبريزي و از بين رفتن روحيه و انگيزه جوانان شهر تبريز شود.
وي با انتقاد از درخواست مبلغ کلان براي هر بازي در ورزشگاه باغشمال گفت: تربيت بدني بودجه اي مخصوص براي نگهداري از اماکن عمومي و ورزشي تحت نظارت خود دارد ، ولي چنانچه اين بودجه کافي نباشد ، مي تواند با يک برآورد منطقي ، کسر بودجه را محاسبه و آن را از محل فروش بليط بازي ها و همچنين اخذ يک مبلغ منطقي از تيم ها، تامين کند.
به گفته “جبرييل منصور قرباني” رييس تربيت بدني شهرستان تبريز ، کارشناسان پرداخت 30 ميليون ريال براي انجام هر بازي در ورزشگاه تختي (باغشمال) از سو تيم ها را تصويب کرده اند.
دلبري ادامه داد : در شرايطي که تمامي شهرها حسرت داشتن هواداران فهيم ، پر شور و پر تعداد آذربايجان را مي خورند، چرا کاري کنيم که مردم از ورزشگاه ها زده شوند؟
دلبري با اشاره به محل انجام بازي هاي تيم پتروشيمي تبريز در داخل کارخانه، گفت : شرايط کارخانه براي ورود تماشاگر به ورزشگاه کاملا سخت گيرانه است و همچنين اين ورزشگاه براي انجام بازي هاي ليگ دسته اول مناسب نيست و هيچ گونه امکاناتي ندارد.
وي افزود: هزينه رفت و آمد به اين ورزشگاه براي هر تماشاگر بيش از 100 هزار ريال است و يک هوادار علاوه بر صرف اين هزينه، بايد 90 دقيقه به طور سرپا بايستد و بوي مواد شيميايي را تحمل کند.
دلبري با اشاره به وضعيت تيم فوتبال پتروشيمي تبريز گفت: در بازي هاي دور برگشت ، دو بازيکن جديد اسلاويشا جو کانوويچ مهاجم بوسنيايي و ميراندا سانتوز هافبک برزيلي پورتو پرتغال به ترکيب تيم ما اضافه خواهند شد و ما براي دفاع از حيثيت فوتبال آذربايجان و حتي مدعي بودن براي صعود ، پا به مسابقات خواهيم گذاشت.
وي اضافه کرد: البته براي کسب نتيجه خودب، استفاده بهينه از شرايط ميزباني نيز مهم است که در ورزشگاه اختصاصي اين امکان وجود ندارد.
وي در پايان تاکيد کرد: تماشاگران سرمايه ورزش آذربايجان هستند و من از تربيت بدني مي خواهم با کاهش هزينه بازي در باغشمال ، زمينه ي پرورش اين سرمايه ها و سود برداشتن از اين سرمايه هاي ارزشمند را براي باشگاه ها فراهم کنند.
تيم فوتبال پتروشيمي تبريز هم اکنون با 15 امتياز از 12 بازي در رده هشتم جدول رده بندي گروه ب قرار دارد و در هفته سيزدهم در سيرجان به مصاف گل گهر مي رود.