اجرائی کشوری

تلاش تراكتور سازي براي كسب اولين پيروزي مقابل ذوب آهن

تيم هاي تراكتورسازي تبريز و ذوب آهن اصفهان در هفته بيست و پنجم رقابت هاي ليگ برتر باشگاه هاي كشور در اصفهان رودرروي هم قرار مي گيرند… تيم هاي تراكتورسازي تبريز و ذوب آهن اصفهان در هفته بيست و پنجم رقابت هاي ليگ برتر باشگاه هاي كشور در اصفهان رودرروي هم قرار مي گيرند و تراكتورسازي در اين ديدار براي كسب اولين پيروزي خود مقابل اين تيم در ليگ برتر تلاش خواهد كرد.
تيم فوتبال تراكتورسازي تبريز كه تاكنون و در جريان رقابت هاي ليگ برتر، پنج بار به مصاف ذوب آهن رفته هيچ موفقيتي مقابل اين تيم كسب نكرده و در ديدار فردا كه ششمين مصاف اين دو تيم در ليگ برتر خواهد بود براي كسب پيروزي تلاش خواهد كرد تا به ناكامي هاي خود مقابل اين تيم اصفهاني پايان دهد.
اولين مصاف اين دو تيم در ليگ برتر، در فصل اول اين رقابت ها بود كه تراكتورسازي تبريز در خانه و با نتيجه دو بر صفر مغلوب ذوب آهن شد و در بازي برگشت اين ديدار، در اصفهان با نتيجه يك بر صفر نتيجه بازي را واگذار كرد.
سومين تقابل اين دو تيم در ليگ برتر به فصل نهم و دومين حضور تراكتورسازي در ليگ برتر برمي گردد كه تراكتورسازي با ‘فراز كمالوند’ توانسته بود پس از هفت فصل دوري از رقابت ها، دوباره در اين ميادين حضور يابد.
در اين فصل از رقابت ها، تراكتورسازي بهترين نتيجه خود در ليگ برتر مقابل ذوب آهن را كسب كرد و در تبريز به نتيجه مساوي بدون گل رضايت داد و به عقيده بسياري از كارشناسان و صاحب نظران فوتبال مي توانست در بازي پيروز از ميدان خارج شود.
اما در ديدار برگشت، اين تيم اصفهاني بود كه با يك گل تراكتورسازي را شكست داد و سومين برد خود مقابل تراكتورسازي در ليگ برتر را رقم زد.
در پنجمين مصاف اين دو تيم مدعي فصل دهم، تيم تراكتورسازي در خانه با نتيجه دو بر يك مغلوب ذوب آهن شد و در اين بازي بود كه تراكتورسازي اولين گل خود در مصاف با ذوب آهن در ليگ برتر را به ثمر رساند.
در مجموع بازي هايي كه دو تيم در ليگ برتر انجام داده اند ذوب آهن مقابل تراكتورسازي چهار بار به برتري دست يافته و تنها يك بازي به تساوي كشيده شده است.
هدفي كه تراكتورسازي در اين ديدار به دنبال آن است كسب اولين پيروزي مقابل ذوب آهن است و با توجه به اينكه كمالوند نيز به شكست ركوردهاي مربيان قبلي و طلسم هاي اين تيم علاقه زيادي دارد، مي توان پيش بيني كرد كه در اين بازي دو تيم خصوصا تراكتورسازي نمايش خوبي از خود ارائه دهند.
علاوه بر اين، اين ديدار از اين لحاظ كه رقيبان تراكتورسازي براي كسب رده چهارمي كه تراكتورسازي در ان قرار دارد، در تعقيب نزديك وي هستند از حساسيت خاصي برخوردار است و تراكتورسازي براي اينكه اين رده را حفظ كند بايد به فكر برد در اين بازي باشد.
البته ذوب آهن نيز براي اينكه جايگاه خود در صدر جدول را مستحكم تر كند به چيزي جز سه امتياز بازي فكر نمي كند هر چند از دست دادن امتياز در بازي با تراكتورسازي، تغييري در جايگاه اين تيم در صدر جدول ايجاد نخواهد كرد.
تيم فوتبال تراكتورسازي تبريز با 41 امتياز از 24 بازي در رده چهارم و ذوب آهن اصفهان با 48 امتياز از اين تعداد بازي در رده نخست جدول رده بندي جاي دارند.