اجرائی کشوری

تقابل تراكتورسازي با تيم ته جدولي در هفته بيست و چهارم

تيم فوتبال تراكتورسازي تبريز در هفته بيست و چهارم ليگ برتر باشگاه هاي ايران، رو در روي تيم ته جدولي استيل آذين قرار مي گيرد… در اين هفته از رقابت ها كه تمامي ديدارها از حساسيت خاصي هم براي تيم هاي صدر جدولي و هم براي تيم هاي ته جدولي برخوردار است، در اين ميان تيم تراكتورسازي براي حفظ جايگاه چهارمي خود در جدول رده بندي، چاره اي جز برد مقابل حريف خود در اين هفته يعني استيل آذين ندارد.
تراكتورسازي تبريز كه با تيم هاي رده پنجمي و ششمي يعني مس كرمان و پيروزي تهران تنها يك امتياز اختلاف دارد براي اينكه رده خود را حفظ كند بايد در مقابل استيل آذيني كه در وضعيت بحراني قرار گرفته، به پيروزي برسد و هر سه امتياز بازي را از آن خود كند.
دو تيم رقيب تراكتورسازي براي تصاحب رده چهارمي جدول رده بندي ، در اين هفته همانند تراكتورسازي ميزبان هستند و مس با نفت تهران و پيروزي با فولاد خوزستان ديدار مي كنند.
در صورتيكه تيم تراكتورسازي نتواند در اين بازي برنده از زمين خارج شود فرصت خوبي براي اين دو تيم مهيا مي شود تا با برتري مقابل حريفان خود، جاي تراكتورسازي در رده چهارم را گرفته و اين تيم را تا رده ششم پايين بكشند.
البته استيل آذين نمي تواند حريف سرسختي براي تراكتورسازي باشد چرا كه اين تيم در زمان اوج خود در ليگ نهم نيز مقابل تيم تبريزي حرفي براي گفتن نداشت.
اين دو تيم براي اولين در رقابت هاي ليگ برتر نهم و در تهران و زماني كه استيل آذين از مهره هاي سرشناس زيادي بهره مي برد به مصاف هم رفتند كه حاصل تلاش دو تيم تساوي دو بر دو بود و هر دو گل تراكتورسازي در اين ديدار را امير محبي به ثمر رساند.
در بازي برگشت نيز تيم تراكتورسازي تبريز در حضور پرشور هواداران خود در ورزشگاه يادگار امام (ره) تبريز و با درخشش كرار جاسم محمد بازيكن عراقي خود و با نتيجه دو بر يك به برتري رسيد.
سومين مصاف اين دو تيم در ليگ برتر در بازي رفت رقابت هاي فصل جاري بود كه تراكتورسازي در اين ديدار در تهران با گل محمد نصرتي به برتري يك بر صفر رسيد تا استيل آذين در حسرت كسب پيروزي مقابل تراكتورسازي بماند.
اين دو تيم روز جمعه اين هفته و در ورزشگاه يادگار امام (ره) تبريز براي چهارمين بار در ليگ برتر و با دو انگيزه كاملا متفاوت رو در روي هم قرار مي گيرند.
تراكتورسازي براي حفظ جايگاه خود در رده چهارم جدول و استيل آذين براي كنده شدن از رده انتهايي جدول، مقابل هم صف آرايي مي كنند.
تراكتورسازي با كسب پيروزي در اين بازي جايگاه خود در رده چهارمي را محكم تر مي كند اما در صورتي كه استيل آذين برنده بازي شود مي تواند به يك و يا حداكثر دو پله صعود در جدول رده بندي اميدوار باشد.
تراكتورسازي با 38 امتياز از 23 بازي در رده چهارم و استيل آذين با 20 امتياز از اين تعداد بازي در رده هجدهم جدول رده بندي قرار دارند
منبع : خبرگزاری ایرنا- آذربایجانشرقی