اجرائی کشوری

تساوی بدون گل بازی بزرگ هفته پنجم بین تراکتورسازی و پرسپولیس

 

بازی بزرگ هفته پنجم لیگ برتر فوتبال بین تیم‌های تراکتورسازی و پرسپولیس در تبریز برگزار و با تساوی بدون گل به پایان رسید.

در نخستین بازی روز دوم از هفته پنجم لیگ برتر فوتبال تیم‌های تراکتورسازی تبریز و پرسپولیس تهران از ساعت 17:15 روز شنبه در ورزشگاه اختصاصی تراکتورسازی به مصاف هم رفتند که در این بازی دو تیم در پایان 90 دقیقه تلاش به تساوی بدون گل رضایت دادند.
تراکتورسازی در این دیدار کار را بهتر آغاز کرد و در 15 دقیقه ابتدایی حتی می‌توانست دروازه تیم مهمان را باز کند اما ضربه نوری به تیرک دروازه برخورد کرد تا سرخ‌پوشان تبریز از رسیدن به گل برتری ناکام بمانند.
در ادامه نیمه نخست بازی تقریباً متعادلی در جریان بود و با اینکه چند بار دروازه‌ها توسط بازیکنان دو تیم تهدید شد ولی ثمری نداشت و در نهایت بازی در این نیمه با تساوی بدون گل خاتمه یافت و تیم‌ها با این نتیجه به رختکن رفتند.
با شروع نیمه دوم شاگردان قلعه‌نویی توپ و میدان را در اختیار گرفتند و این تیم میل بیشتری برای گلزنی نشان می‌داد ولی هر بار که سرخ‌پوشان به دروازه تیم پرسپولیس نزدیک شدند درخشش بیروانوند دروازه‌بان ملی پوش سرخ پوشان پایتخت خوش درخشیده و مانع از باز شدن دروازه خود شد.
اوج درخشش بیرانوند در اواسط این نیمه بود جایی که وی موفق شد ضربه سینا عشوری را با واکنش سریع خود برگشت داده و بهترین موقعیت را از بازیکنان تراکتورسازی بگیرد.
البته در این نیمه یک بار نیز ضربه سر هادی محمدی روی یک ضربه ایستگاهی به شکل خطرناکی از کنار دروازه پرسپولیس به بیرون رفت تا بخت‌های گلزنی تراکتورسازان به هدر برود و در نهایت حساس‌ترین بازی هفته با تساوی بدون گل به پایان رسید.
بدین ترتیب اولین بازی سرخ‌پوشان تبریز و پایتخت در ورزشگاه اختصاصی تراکتورسازی با خلق اولین تساوی بدون گل تقابل‌های دو تیم در تاریخ لیگ برتر فوتبال همراه شد.
همچنین با این نتیجه جایگاه دو تیم در جدول دستخوش تغییر نشد و تراکتورسازی که می‌توانست با برتری بر هم‌رنگ تهرانی خود صدر جدول را از این تیم بگیرد، در تحقق این امر ناکام ماند.
البته پرسپولیس قبل از دربی حیثیتی پایتخت یک امتیاز شیرین را از این بازی کسب کرد تا با صدرنشینی به استقبال بازی با استقلال برود.
با یک امتیاز این بازی پرسپولیس 11 امتیازی شده و صدرنشینی خود را تثبیت کرد و تراکتورسازی نیز با 9 امتیاز همچنان جدی‌ترین تعقیب کننده این تیم است.
گروه داوری: داور وسط: اشکان خورشیدی – کمک‌ها: سعید علی نژادیان و حسین ظهیری
اخطار: محمد نوری، هادی محمدی، سینا عشوری از تراکتورسازی و کمال کامیابی نیا از پرسپولیس
تراکتورسازی تبریز: محمدرضا اخباری، محمد ایرانپوریان، سعید آقایی، خالد شفیعی، هادی محمدی، مهدی کیانی، محمد نوری (سینا عشوری)، کرار جاسم، سروش رفیعی، محمد ابراهیمی (فرزاد حاتمی) و لوسیانو ادینیو (شهرام گودرزی)
سرمربی: امیر قلعه‌نویی
پرسپولیس تهران: علیرضا بیرانوند، محسن ربیع خواه، سیدجلال حسینی، محمد انصاری، حسین ماهینی، کمال کامیابی نیا، محسن مسلمان (پریموف)، فرشاد احمدزاده، امید عالیشاه، مهدی طارمی (پولیانسکی) و علی علیپور (احمد نوراللهی)
سرمربی: برانکو ایوانکویچ