اجرائی کشوری

تراکتور جشنواره گل به راه انداخت اما در نیمه راه آسیا ماند

 تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز با وجود پیروزی پنج بر صفر در برابر استقلال اهواز در مکان چهارم جدول لیگ برتر قرار گرفت و نتوانست سهمیه آسیایی خود را مسجل کند .

بازیکنان تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز در آخرین بازی فصل در شرایطی در مقابل استقلال اهواز قرار گرفتند که به دلیل پیروزی هفته گذشته در برابر پرسپولیس در شرایط روحی خیلی مناسبی قرار داشتند .
تراکتورسازان از همان دقایق ابتدایی بازی، با مالکیت توپ و با ارسال پاس‌های کوتاه درصدد دستیابی به گل بودند و در نهایت با ارائه بازی تهاجمی به خصوص درنیمه دوم توانستند پنج گل به ثمر رسانند.
بازیکنان استقلال اهواز هم که پیش از این بازی به دسته اول سقوط کرده بودند نیم نگاهی به ضدحملات داشتند و به محض در اختیار گرفتن توپ، به سرعت توپ را به زمین تراکتور منتقل می‌کردند اما تلاش آن ها نتیجه ای نداشت و نتوانستند گلی به ثمر برسانند.
به هر حال لیگ پانزدهم با کسب 51 امتیاز برای تراکتورسازی تبریز به پایان رسید و از آنجا که نتیجه بازی تیم های رده بالای جدول به نفع تراکتور تمام نشد ، این تیم برای راه یابی به لیگ قهرمانان آسیا باید منتظر نتیجه بازی استقلال تهران در جام حذفی باشد.
در این بازی آلویس نانگ دقیقه 33 ، فرزاد حاتمی دقیقه 44 و 64، شاهین ثاقبی دقیقه 79 و محمد ایرانپوریان دقیقه 85 از روی نقطه پنالتی برای تراکتور گل زدند.
علی صفایی با همراهی علیرضا ایلدروم، مهدی عالیقدر و یاسر همزنگ تیم داوری این بازی بودند و احسان مرادیان و مکی شریفی از استقلال اهواز در بازی اخطار گرفتند.
در این دیدار هواداران تراکتورسازی با تشویق استقلال خوزستان و با سر دادن شعارهایی از قهرمان نشدن سرخابی‌های تهران ابراز خوشحالی می‌کردند.
این بازی مصادف با سالگرد درگذشت کاپیتان سابق تراکتورسازی رضا حسن زاده بود و یاد او در ورزشگاه گرامی داشته شد.