اجرائی کشوری

تراکتور با عبور از صبا صدر نشین شد

تراکتورسازی در هفته یازدهم لیگ برتر فوتبال با درخشش محمد ابراهیمی مهمانش صبای قم را با نتیجه 2 بر یک شکست داده و به صدر جدول این رقابت‌ها صعود کرد.

در یکی از دیدارهای آغازین روز دوم از هفته یازدهم لیگ برتر فوتبال تراکتورسازی تبریز درحالی در ورزشگاه خانگی خود رودروی صبای قم قرار گرفته بود که برای صعود به صدر جدول مسابقات نیازمند کسب 3 امتیاز این بازی بود؛ اتفاقی که در پایان بازی رخ داد و منجر به صدرنشینی شاگردان قلعه‌نویی شد.
این مسابقه از ساعت 14:30 با حضور پرشور هواداران تراکتورسازی در ورزشگاه اختصاصی این تیم آغاز شد و سرخ‌پوشان در نیمه نخست با وجود برتری بر تیم میهمان از باز کردن دروازه حریف ناکام ماندند و در پایان این نیمه دو تیم با تساوی بدون گل به رختکن رفتند.
اما در 45 دقیقه دوم وضعیت به شکل دیگری بود و شاگردان قلعه‌نویی ضمن ادامه دادن به بازی برتر خود قفل دروازه تیم میهمان را دو بار شکسته و امتیازات کامل این بازی را از آنِ خود کردند؛ هرچند دروازه این تیم یک بار نیز باز شد اما این امر مانع از پیروزی نماینده مدعی تبریز نشد.
ابتدا در دقیقه 54 محمد ابراهیمی از پشت محوطه جریمه صبا شوتی را روانه دروازه این تیم کرد که این ضربه در میانه راه به بازیکنان حریف کمانه کرده و وارد دروازه لک شد تا گل نخست به این صورت به ثمر برسد.
به فاصله 12 دقیقه از این گل بازهم ابراهیمی تاثیرگذار ظاهر شد و با نفوذ خود به محوطه جریمه صبا توسط بازیکنان این تیم سرنگون شد که سوت داور بازی مبنی بر خطای پنالتی را به دنبال داشت؛ محمد ایرانپوریان طبق معمول پشت این ضربه پنالتی ایستاده و دروازه صبا را در خلاف جهت لک باز کرد تا تراکتورسازی اختلاف را به دو گل افزایش دهد.
در ادامه صبای قم که چیزی برای از دست دادن نداشت، در دقیقه 71 یکی از گل‌های خورده را توسط احمد حسن‌زاده جبران کرد اما این گل ثمری برای تیم میهمان نداشت و نتوانست از شکست خارج از خانه نماینده قم جلوگیری کند.
بدین ترتیب تراکتورسازی با این پیروزی 23 امتیازی شده و به دلیل تفاضل گل بهتر نسبت به پرسپولیس به صدر جدول مسابقات صعود کرد و صبای قم نیز با اینکه 9 امتیازی ماند اما در جدول یک پله صعود داشت و در جایگاه چهاردهم قرار گرفت.
گروه داوری: داور: حمید حاج‌ملک – کمک‌ها: علی‌اکبر عظیم‌پور و فرزاد بهرامی
اخطار: سید مهدی حسینی، پویا سیف‌پناهی و عبدالکریم اسلامی از صبا و محمد نوری و کرار جاسم از تراکتورسازی
تراکتورسازی تبریز: محمدرضا اخباری، هادی محمدی، محمدرضا مهدی‌زاده، محمد ایران پوریان، مهدی کیانی، محمد نوری، سروش رفیعی، شهرام گودرزی، لوسیانو ادینهو (کرار جاسم)، محمد ابراهیمی (محمد نادری) و فرزاد حاتمی
سرمربی: امیر قلعه‌نویی
صبای قم: حامد لک، پویا سیف پناهی، سید مهدی حسینی (امید جهانبخشی)، کیوان امرایی (سید علی فاطمی)، هاشم بیگ‌زاده، مهران امیری (محمد بائوج‌رضایی)، عبدالکریم اسلامی، حمیدرضا دیوسالار، میلاد ابطحی، احمد حسن زاده و غلامرضا عنایتی
سرمربی: عبدالصمد مرفاوی