اجرائی کشوری

تراکتورسازی 4 – ذوب آهن4

در هفته دهم لیگ برتر فوتبال تیم تراکتورسازی در حالی که با نتیجه 4 بر یک از مهمانش ذوب آهن پیش افتاده بود، در 15 دقیقه پایانی 3 گل دریافت کرد تا پیروزی پرگل خانگی را به راحتی با تساوی عوض کند.

در این بازی که از ساعت 15:30 در ورزشگاه یادگار امام ره تبریز برگزار شد، تراکتورسازی در نیمه نخست با گل‌های رفیعی و رحمانی که در مقابل تک گل پهلوان به ثمر رسید، با نتیجه 2 بر یک پیروز به رختکن رفت.

ابتدا رفیعی در دقیقه 17 با یک ضربه از پشت محوطه جریمه دروازه ذوب آهن را باز کرد اما به فاصله 10 دقیقه احسان پهلوان با ضربه‌ای سرکش از راه دور کار را به تساوی کشاند.

در دقایق پایانی نیمه نخست نیز بختیار رحمانی روی ارسال ایرانپوریان با ضربه سر دروازه مظاهری را برای دومین بار فرو ریخت تا سرخ پوشان 2 بر یک پیش بیافتند.

با شروع نیمه دوم شاگردان تونی کار را هجومی آغاز کردند و در دقیقه 55 شاهین ثاقبی با گلزنی توانست اختلاف را به 2 گل افزایش دهد. این بازیکن در مصافی تقریبا تک به تک توپ را از کنار پاهای مظاهری وارد دروازه این تیم کرد.

پس از این گل تراکتورسازی روی یک ضد حمله دیگر در دقیقه 75 به گل چهارم رسید تا خیالش از پیروزی در این دیدار راحت شود. پاس زیبای آقایی در محوطه جریمه به رحمانی رسید و او با نوک پا به شکلی عالی دروازه ذوب آهن را برای بار چهارم باز کرد.

اما این شروع بازگشت رویایی شاگردان گل محمدی بود چراکه ذوب آهن در دقایق باقی مانده به 3 گل رسید تا از یک شکست سنگین، تساوی خارج از خانه شیرین بسازد.

ابتدا در دقیقه 81 ارسال رجب زاده، توپ به سر اسماعیلی فر سابید و تبریزی با نوک پا دروازه سرخ پوشان تبریز را باز کرد تا ذوب آهن با این گل از سنگینی شکست بکاهد.

به فاصله 5 دقیقه کاوه رضایی در یک حرکت استثنایی با پشت پا دروازه اخباری را باز کرد تا شاگردان گل محمدی به دقایق باقی مانده برای کسب امتیاز از این بازی امیدوار شوند.

این پایان کار نبود و در چهارمین دقیقه وقت‌های اضافه بازی ضربه کرنر رجب زاده را اسماعیلی فر با سر وارد دروازه کرد و بدین ترتیب گل تساوی بخش تیمش را به ثمر رساند.

بدین ترتیب شاگردان تونی برتری 4 بر یک را در عین ناباوری و در عرض یک ربع با تساوی عوض کردند و فرصت حضور در جمع مدعیان را هم با این نتیجه از دست دادند.

زرگر داور این بازی بود که به اکبر صادقی و احسان پهلوان از ذوب آهن و شاهین ثاقبی از تراکتورسازی کارت زرد نشان داد.

با این نتیجه تراکتورسازی 14 امتیازی شد و با یک صعود به رده ششم بازگشت. ذوب آهن نیز به لطف تک امتیاز شیرین این با 16 امتیاز جای سپاهان همشهری در رده سوم را گرفت.

تراکتورسازی تبریز: محمدرضا اخباری ، شجاع خلیل زاده، کارلوس کاردوسو، سعید آقایی، محمد ایرانپوریان، سینا عشوری ، بختیار رحمانی(عبدالله زاده)، آگوستو سزار، شاهین ثاقبی (میر هانی هاشمی)، سروش رفیعی، حمزه یونس (مهرداد بایرامی).
سرمربی: تونی اولیویرا

ذوب‌آهن اصفهان: محمد رشید مظاهری، محمد نژادمهدی (حجت حق‌وردی)، ولید اسماعیل (مسعود حسن زاده)، هادی محمدی، اکبر صادقی (مرتضی تبریزی)، قاسم حدادی‌فر، کاوه رضایی، احسان پهلوان، علی حمام، دانیال اسماعیلی‌فر و مهدی رجب زاده.
سرمربی: یحیی گل‌محمدی