اجرائی کشوری

تراکتورسازی تبریز 3 امتیاز دیدار حساس دیدار با سایپا را از آن خود کرد تا به رتبه پنجم جدول رده بندی صعود کند.

تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز 3 امتیاز دیدار حساس دیدار با سایپا را از آن خود کرد تا به رتبه پنجم جدول رده بندی صعود کند.
در یکی از سه دیدار روز نخست هفته بیست و چهارم لیگ برتر فوتبال، تیم‌های سایپا و تراکتورسازی درحالی از ساعت 17:30 امروز پنجشنبه در سومین رویارویی فصل در ورزشگاه دستگردی تهران به مصاف هم رفتند که این بازی نیز همچون دو تقابل قبلی دو تیم در فصل جاری به سود سرخ پوشان فوتبال تبریز خاتمه یافت. تراکتورسازان با نتیجه یک بر صفر میزبان خود را شکست داده و بار دیگر شاگردان جلالی را مغلوب خود ساختند.
در این بازی که در حضور پرشور هواداران تیم مهمان (تراکتورسازی) برگزار شد، شاگردان قلعه نویی از همان ابتدا بازی را در دست گرفته و توانستند برتری خود را بر حریف دیکته کنند. این برتری در دقیقه 18 جواب داد و شاهین ثاقبی که امروز در ترکیب اصلی تیمش به میدان رفته بود، توانست روی اشتباه مدافعان سایپا دروازه این تیم را باز کند.
پس از این گل سرخ پوشان فوتبال تبریز که به علت شرایط بازی از پیراهن‌های دوم خود استفاده کرده بودند، بازهم برتر از سایپا بودند اما در نهایت نیمه نخست را با همین تک گل به سود خود خاتمه دادند.
در نیمه دوم سایپا برای جبران گل خورده کار را هجومی دنبال کرد ولی بازی منطقی و هوشیارانه تراکتورسازی اجازه کار را به نارنجی پوشان نداد و آنها از رسیدن به گل تساوی ناکام مانده و در نهایت این بازی را با یک گل واگذار کردند. 
البته ناگفته نماند تراکتورسازی نیز روی ضد حملات فرصت‌های خوبی برای افزایش اختلاف داشت اما آنها نیز راه به جایی نبرد.
با این نتیجه تراکتورسازی دوئل 6 امتیازی هفته را به سود خود خاتمه داد. شاگردان قلعه نویی با این 3 امتیاز مجموع امتیازات خود را به عدد 38 افزایش داده و جایگاه خود را در رده پنجم مستحکم تر کردند. سایپا نیز با همان 35 امتیاز در رده هفتم باقی ماند.
همچنین سرخ پوشان فوتبال تبریز با این برد، پنجمین برد متوالی خود در برابر سایپا در رقابت‌های مختلف را جشن گرفتند. آنها در فصل جاری پیش از این نیز دو بار موفق به شکست سایپا شده بودند.
لازم به ذکر است، این برد موجب شد تا آغاز رویایی نمایندگان فوتبال تبریز در سال نو تکمیل شود چراکه پیش از تراکتورسازی، ماشین سازی (در لیگ دسته یک) و گسترش فولاد نیز در بازی های آغازین سال برابر حریفان خود صاحب برتری شده بودند.
کار قضاوت این دیدار را محسن ترکی بر عهده داشت. وی در طول بازی دو بار دست به جیب شده و به سروش رفیعی از تراکتورسازی و روزبه شاه علیدوست از سایپا کارت زرد نشان داد.
سایپا: حامد فلاح زاده، محمد اسماعیل بیگی، روزبه شاه علیدوست، مجید ایوبی، علی زینالی، غلامرضا رضایی (علی قلی زاده)، ابراهیم شکوری، ماهان رحمانی (میلاد میداوودی)، مهدی ترابی، حامد شیری، مسعود ابراهیم زاده (مجتبی رمضانی).
سرمربی: مجید جلالی
تراکتورسازی: محمد اخباری، محمد ایرانپوریان، شجاع خلیل زاده، کارلوس کاردوسو، سعید آقایی، شاهین ثاقبی (علی حمودی)، مهدی کیانی، سروش رفیعی (ایوب کلانتری)، بختیار رحمانی، آگوستو سزار و فرزاد حاتمی.
سرمربی: امیر قلعه نویی