اجرائی کشوری

تراکتورسازی تبریز در خانه استقلال تهران به پیروزی ارزشمند 3 بر 2 دست یافت

در حساس ترین دیدار هفته بیست و نهم لیگ برتر فوتبال، تیم‌های استقلال تهران و تراکتورسازی تبریز از ساعت 18 در ورزشگاه آزادی تهران به مصاف هم رفتند که این بازی در پایان با برتری 3 بر 2 شاگردان قلعه نویی به پایان رسید و سرخ پوشان تبریز برای سومین فصل متوالی تیم آبی پوش پایتخت را در خانه خود شکست دادند.
در این بازی ابتدا امین حاج محمدی در دقیقه 14 از روی یک ضربه کرنر و به صورت اتفاقی دروازه تراکتورسازی را باز کرد تا استقلال یک بر صفر پیش بیافتد.
این برتری 7 دقیقه بیشتر دوام نداشت چراکه تراکتورسازان در دقیقه 21 توسط آگوستو سزار گل تساوی را به ثمر رساندند. این بازیکن در شلوغی محوطه جریمه استقلال دروازه خالی رحمتی را فرو ریخت.
این نتیجه تا دقایق پایانی نیمه اول پابرجا بود تا اینکه در دقیقه 41 تراکتورسازی یک بار دیگر توسط سروش رفیعی به گل رسیده و شکست یک بر صفر را به برتری 2 بر یک تغییر داد. رفیعی پس از جا گذاشتن فخرالدینی و عمران زاده که به زیبایی این کار را انجام داد، با ضربه استادانه دروازه رحمتی را باز کرد تا تراکتورسازی در پایان نیمه اول با همین نتیجه برنده به رختکن برود.
با شروع نیمه دوم بازهم این استقلال بود که به گل رسید و کار را به تساوی کشاند. هنوز دو دقیقه از آغاز این نیمه نگذشته بود که شهباززاده ارسال خسرو حیدری را با ضربه سر درون دروازه اخباری جای داد.
پس از این گل شاگردان قلعه نویی تیم برتر میدان بودند و در دقیقه 78 نیز مزد این برتری خود را با گل نانگ گرفتند. مهاجم کامرونی سرخ پوشان که در آغاز نیمه دوم به جای آگوستو سزار زننده گل اول این تیم به میدان آمده بود، توپ را از مدافع استقلال قاپیده و خود را با رحمتی تک به تک کرد و در نهایت با ضربه دیدنی گل سوم و پیروزی بخش تراکتورسازی را به ثمر رساند.
در ادامه تلاش دو تیم برای تغییر نتیجه ثمری نداشت و این بازی در نهایت با حساب 3 بر 2 به سود تراکتورسازان به پایان رسید.
ضمن اینکه سروش رفیعی در دقیقه 90 با دریافت کارت زرد دوم خود از زمین بازی اخراج شد و سرخ پوشان برای دقایقی ده نفره به بازی ادامه دادند.
با این نتیجه تراکتورسازی 48 امتیازی شده و با حفظ جایگاهش در رده چهارم جدول به کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا امیدوار شد. تیم استقلال تهران نیز که پیش از این بازی صدرنشین لیگ برتر بود، 51 امتیازی مانده و با توجه به پیروزی استقلال خوزستان و پرسپولیس به رده سوم سقوط کرد.
همچنین با این پیروزی سرخ پوشان فوتبال تبریز برای سومین فصل متوالی استقلال را در ورزشگاه آزادی شکست داد. جالب اینکه قلعه نویی که در لیگ یازدهم با تراکتورسازی 3 بر 2 استقلال را در ورزشگاه آزادی شکست داده بود، در این بازی نیز آن نتیجه را با سرخ پوشان تکرار کرد تا به نوعی تاریخ تکرار شود.
حسین زرگر داور این بازی بود که وی علاوه بر اخراج رفیعی به سید مهدی رحمتی از استقلال و فرزاد حاتمی از تراکتورسازی کارت زرد نشان داد.
استقلال تهران: سید مهدی رحمتی، حنیف عمران زاده، امین حاج محمدی، امید نورافکن، میلاد فخرالدینی، فرشید اسماعیلی، امید ابراهیمی، خسرو حیدری، جابر انصاری (میلاد شعبانلو)، پروپجیچ (محسن کریمی)، سجاد شهباززاده.
سرمربی: پرویز مظلومی
تراکتورسازی تبریز: محمدرضا اخباری، شجاع خلیل زاده، خالد شفیعی، سعید آقایی (کارلوس کاردوسو)، محمد ایرانپوریان، سینا عشوری، بختیار رحمانی (علی حمودی)، سروش رفیعی، مهدی کیانی، آگوستو سزار (آلویس نانگ) و فرزاد حاتمی.
سرمربی: امیر قلعه نویی