اجرائی کشوری

تراکتورسازی تبریز با حساب 2 بر یک مقابل فولاد خوزستان به برتری رسید

از هفته هشتم لیگ برتر فوتبال ایران تیم‌های فولاد خوزستان و تراکتورسازی تبریز از ساعت 17:10 روز جمعه در ورزشگاه غدیر اهواز به مصاف هم رفتند که این بازی در پایان با برتری 2 بر یک تراکتورسازی به پایان رسید تا شاگردان تونی به نتایج ناامید کننده خود پایان دهند.

فولاد بازی را بهتر آغاز کرد و چند موقعیت خوب نیز بدست آورد اما بازیکنان این تیم نتوانستند از موقعیت‌ها استفاده کرده و دروازه تراکتورسازی را باز کنند. در مقابل تراکتورسازی نیز رفته رفته خود را در زمین پیدا کرد اما این تیم هم همانند میزبان خود، در استفاده از موقعیت‌ها ناکام بود تا نیمه نخست با تساوی بدون گل به پایان برسد.

با شروع نیمه دوم بازی تیم میزبان بازهم برتر نشان می‌داد تا اینکه در دقیقه 62 بازی فرید بهزادی کریمی توسط محسن قهرمانی داور این دیدار با کارت قرمز مستقیم از بازی اخراج شد و این شروع یک ده دقیقه طوفانی در این بازی بود. ده دقیقه‌ای که 2 اخراجی و 2 سوپرگل داشت.

ابتدا فولاد با ضربه استثنایی امید خالدی به گل رسید. ضربه پای چپ این بازیکن دور از دستان اخباری و پس از اثابت به تیرک افقی دروازه تیم تراکتورسازی به گل تبدیل شد تا میزبان یک بر صفر پیش بیافتد.

درحالی که تیم تراکتورسازی با یک گل عقب افتادگی و یک یار کمتر به نظر کار بسیار سختی برای ادامه این بازی داشت اما اخراج اسماعیل شریفات در فاصله چند دقیقه از گل فولاد موجب شد تا امیدهای سرخ پوشان زنده شود.

این اخراج هم یک سوپرگل توامان به دنبال داشت و این بار تراکتورسازی بود که با ضربه تماشایی آگوستو سزار بازی را به تساوی کشاند.

پس از این گل تونی دست به چند تعویض هجومی زد ازجمله نریمان جهان و عبدالله زاده که از ابتدا روی نیمکت نشسته بودند برای کسب پیروزی وارد زمین کرد.

تعویض‌های تونی کارساز بود و تراکتورسازی تیم برتر میدان شد و درحالی که بازی با تساوی ادامه داشت در دقیقه 88 حرکت نریمان جهان در محوطه جریمه فولاد با خطای بازیکن حریف روبرو شد و قهرمانی به سود سرخ پوشان آذربایجان اعلام پنالتی کرد.

محمد ایرانپوریان پشت ضربه پنالتی قرار گرفت و توانست برخلاف جهت سلیمی دروازه فولاد را باز کرده و تیمش را 2 بر یک پیش بیاندازد.

تراکتورسازی که در آستانه پیروزی بزرگ قرار گرفته بود در دقایق باقی مانده رو به اداره بازی آورد و توانست این بازی را با برتری به پایان برساند.

شاگردان اولیویرا ضمن شکستن طلسم پیروزی در اهواز در این بازی، طلسم عدم گلزنی خود را نیز باطل کرده و 3 امتیاز شیرین خارج از خانه را به حساب خود واریز کردند.

تراکتورسازی با این برد 10 امتیازی شده و با دو پله صعود در رده هشتم قرار گرفت. تیم فولاد خوزستان نیز با همان 3 امتیاز همچنان قعرنشین جدول باقی ماند.

فولاد خوزستان: علیرضا سلیمی ، محمدرضا خانزاده ، مساریچ ، امید خالدی ، مهرداد جماعتی ، مهدی بدرلو ، چاگو ، اسماعیل شریفات ، امیرحسین فشنگچی(دغاغله)، ساسان انصاری(حبیبی نژاد) و حسین ابراهیمی(مالکی)
سرمربی : دراگان اسکوچیچ

تراکتور سازی: محمدرضا اخباری، شجاع خلیل زاده، کاردوسو، محمد ایرانپوریان، سعید آقایی، سینا عشوری، بختیار رحمانی، سروش رفیعی (عبدالله زاده)، فرید بهزاد کریمی ، آگوستو سزار، حمزه یونس (سامان نریمان جهان).
سرمربی : تونی اولیویرا