اجرائی کشوری

تراکتورسازی با پیروزی در شهرآورد صدرنشین شد

در آغاز هفته چهارم لیگ برتر فوتبال تیم‌های ماشین سازی و تراکتورسازی از ساعت 18 روز پنجشنبه در ورزشگاه اختصاصی تراکتورسازی به مصاف هم رفتند که این دیدار در پایان با برتری 2 بر صفر شاگردان قلعه نویی و صعود این تیم به صدر جدول رقابت‌ها خاتمه یافت.

در نیمه نخست بازی بیشتر در میانه میدان در جریان بود و دو تیم میل چندانی برای گلزنی نشان نمی‌دادند اما با این وجود تراکتورسازی بهتر از همشهری خود کار کرد و با گرفتن یک ضربه پنالتی توانست از حریف خود پیش افتاده و در این نیمه نیز برنده به رختکن رود.

در دقیقه 30 سعید آقایی مدافع بومی تراکتورسازان در محوطه جریمه تیم ماشین سازی در برخورد با بازیکن حریف سرنگون شد که این صحنه را داور بازی خطای پنالتی تشخیص داد. محمد ایرانپوریان پشت این ضربه قرار گرفت و درحالی که فرناندو مانوئل جهت توپ را به خوبی تشخیص داده بود اما ضربه دقیق مدافع تراکتورسازان به تور دروازه ماشین سازی چسبید و تراکتور یک بر صفر پیش افتاد.

البته 45 دقیقه نخست این بازی یک اتفاق دیگر نیز داشت و حامد پاکدل بازیکن ماشین سازی که در دیدار این تیم مقابل گسترش فولاد با حرکت ناشیانه خود از زمین اخراج شده بود، این بار نیز با خطای مسلم خود روی گلزن تراکتورسازی با کارت قرمز داور مواجه شده و اخراج شد تا کار سبزقبایان برای جبران نتیجه سخت‌تر شود.

با شروع نیمه دوم دو تیم دست به تغییراتی در ترکیب خود زدند که مهمترین آنها حضور حاتمی در تیم تراکتورسازی به جای محمد نوری و در تیم ماشین سازی نیز خروج آندرانیک تیموریان و سید جلال رافخایی با جایگزینی بهرام احمدی و امین قاسمی نژاد بود. 

تعویض‌های دو تیم تغییری در روند بازی ایجاد نکرد و تراکتورسازی با میدان‌داری و البته برتری عددی‌اش به هدف خود یعنی کسب 3 امتیاز رسید و در سوی دیگر ماشین سازی نیز که به دنبال جبران کار بود، نتوانست به این مهم برسد.

با این حال برتری یک بر صفر تراکتورسازان پایان کار نبود چراکه این تیم در دقیقه 90 یک بار دیگر توسط محمد ایرانپوریان به گل رسیده و این بازی را با نتیجه 2 بر صفر به سود خود خاتمه داد؛ مدافع راست تراکتورسازان با یک و دویی که با یار خودی انجام داد، به خوبی به محوطه جریمه ماشین سازی نفوذ و با دروازه‌بان تیم حریف تک به تک شد و در این موقعیت با یک ضربه بغل پای دقیق گل دوم خود و تیمش را به ثمر رساند.

بدین ترتیب این بازی با دو گل محمد ایرانپوریان – ستاره میدان – به پایان رسیده و تراکتورسازی توانست ضمن فتح دربی بزرگ فوتبال آذربایجان، دومین برد پیاپی خود را جشن بگیرد.

همچنین این برد موجب شد تا سرخ پوشان تبریز جمع امتیازات خود را به عدد 8 رسانده و موقتاً به صدر جدول رقابت‌ها صعود کنند. یاران خطیبی نیز با تجریه اولین شکست لیگ برتری خود 5 امتیازی باقی ماندند.

گروه داوری: داور: بیژن حیدری – کمک‌ها: سعید قاسمی و یعقوب حجتی

کارت زرد: ادینیو (12)، خالد شفیعی(56) از تراکتورسازی و آندرانیک تیموریان (26)، کاها (63) بهرام احمدی (61) از ماشین سازی

کارت قرمز: حامد پاکدل (43) از ماشین سازی

ماشین سازی: فرناندو مانوئل، ادسون، بهمن کامل، میرمهدی قریشی، حبیب گردانی، کاها، سامان نریمان جهان، آندرانیک تیموریان (57 – بهرام احمدی)، سجاد رهبر ( 65 -سعید دقیقی)، حامد پاکدل و سیدجلال رافخایی (57 –  امین قاسمی نژاد)
سرمربی: رسول خطیبی

تراکتورسازی: محمدرضا اخباری، محمد ایرانپوریان، خالد شفیعی، هادی محمدی، سعید اقایی، محمد ابراهیمی (86 – شهرام گودرزی)، مهدی کیانی، محمد نوری (46 – فرزاد حاتمی)، سروش رفیعی، کرار جاسم و لوسیانو ادینیو (69 -سینا عشوری)
سرمربی: امیر قلعه‌نویی