اجرائی کشوری

تراکتورسازی با شکست ذوب آهن صدرنشین شد

تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز با کسب برتری شیرین 2 بر یک در خانه ذوب آهن اصفهان به صدر جدول رده‌بندی لیگ برتر صعود کرد.

 در ادامه دیدارهای روز نخست از هفته ششم لیگ برتر فوتبال، تراکتورسازی تبریز با کسب پیروزی 2 بر یک در خانه ذوب آهن اصفهان موقتاً به صدر جدول این رقابت‌ها صعود کرد.
نمایندگان اصفهان و تبریز درحالی از ساعت 18:30 روز پنجشنبه در ورزشگاه فولاد شهر اصفهان به مصاف یکدیگر رفته بودند که پیروزی در این دیدار برای هر دو تیم اهمیت ویژه‌ای داشت؛ در یک طرف تراکتورسازی مهمان برای صدرنشینی تلاش می‌کرد و در طرف دیگر نیز ذوب آهن که نتوانسته بود در هفته‌های گذشته در خانه پیروز شود، به دنبال شکستن این طلسم بود.
این دیدار تا دقیقه 40 بسیار کند و کسل کننده دنبال می‌شد تا اینکه در این دقیقه با اعلام یک ضربه پنالتی برای تراکتورسازی یخ بازی آب شد. محمد ایرنپوریان این ضربه را در خلاف حرکت دروازه‌بان ذوب آهن تبدیل به گل کرده و تیمش را یک بر صفر پیش انداخت.
در دقایق باقی مانده نیمه نخست تیم میزبان تلاش زیادی برای جبران نتیجه انجام داد تا از شکست و بازنده رفتن به رختکن جلوگیری کند اما بی‌حاصل بود و این نیمه با برتری تیم تبریزی به پایان رسید.
با شروع نیمه دوم ذوب آهن که برای جبران به میدان آمده بود، سوار بر بازی شد و بالاخره در دقیقه 69 به خواسته خود رسیده و گل تساوی را به ثمر رساند. علی حمام زننده این گل برای تیم گل‌محمدی بود؛ این بازیکن لبنانی روی ارسال رجب زاده و با ضربه سر موفق به گلزنی شد.
خوشحالی یاران گل‌محمدی دوام چندانی نداشت چراکه به فاصله 5 دقیقه از گل این تیم، سینا عشوری گل دوم تراکتورسازی را به ثمر رسانده و تیم قلعه‌نویی را یک بار دیگر پیش انداخت. در دقیقه 74 سانتر محمد ابراهیمی در شلوغی محوطه جریمه به عشوری رسید و این بازیکن با یک ضربه بغل پا دروازه تیم سابقش را برای دومین بار فرو ریخت.
پس از این گل، سبزپوشان اصفهانی در 15 دقیقه پایانی نتوانستند خطر جدی روی دروازه تراکتورسازی ایجاد کنند و در نهایت این بازی با برتری 2 بر یک تیم تبریزی به پایان رسید.
بدین ترتیب تراکتورسازی با کسب برتری در این دیدار 11 امتیازی شده و موقتاً به صدر جدول رده بندی لیگ برتر صعود کرد. ذوب آهن نیز با 6 امتیاز از 6 بازی خود در رده نهم قرار گرفت.
نکته جالب این دیدار تکرار نتیجه بازی برگشت دو تیم در فصل گذشته و همچنین حفظ روند صد در صد پیروزی قلعه‌نویی با تراکتورسازی در خانه ذوب آهن بود. این مربی در سومین سفرش با تراکتورسازی به اصفهان برای رویارویی با تیم سبزپوش دیار زاینده رود، بازهم این شهر را با دست پر ترک کرد.
گروه داوری: پیام حیدری – مهدی الوندی  – علی اکبر نوری – سیدمحمدرضا مهدوی – ناظر: محسن قهرمانی
اخطار: محمد ایران پوریان و سعید آقایی از تراکتورسازی و علی حمام از ذوب آهن
ذوب آهن اصفهان: حمید عرفانی، محمد نژادمهدی، وحید محمدزاده (دانیال اسماعیلی‌فر)، مهدی مهدی‌پور، محمدرضا حسینی، احسان پهلوان، علی حمام، مهرداد قنبری، جری بنگستون (یاسر فیضی)، مرتضی تبریزی و مهدی رجب‌زاده (محمدرضا عباسی).
سرمربی: یحیی گل‌محمدی
تراکتورسازی تبریز: محمدرضا اخباری، سعید آقایی، محمد ایران پوریان، هادی محمدی، خالد شفیعی، مهدی کیانی، سروش رفیعی (محمد نوری)، کرار جاسم (محمد ابراهیمی)، لوسیانو ادینیو (محسن بنگر)، فرزاد حاتمی و سینا عشوری.
سرمربی: امیر قلعه‌نویی