اجرائی کشوری

تراكتورسازي 1- صباي قم 2

از سری مسابقات فوتبال لیگ برتر – هفته سی و دوم باشگاه های کشور،دو تیم تراكتورسازي تبریز و صباي قم که در استادیوم یادگار امام(ره) تبریز برگزار شد به مصاف هم رفتند. دراين ديدار كه با نتيجه 2 بر 1 به نفع تيم صبای قم به پايان رسيد براي اين تيم مرتضي اسدي مدافع تيم تراكتورسازي (گل به خودي) دردقيقه 21 و محسن بيات در دقيقه 65 گلزني كردند.
براي تيم تراكتورسازي نيز كرارجاسم محمد دردقيقه 12 از روي نقطه پنالتي گلزني كرد.
دو تيم نيمه نخست را با احتياط آغاز كرده و دقايق ابتدايي به ارزيابي يكديگر پرداختند.
در ادامه شاگردان فراز كمالوند بازي را دردست گرفته و در پي حملات مكرر خود دردقيقه 12 درمحوطه جريمه تيم صباي قم صاحب ضربه پنالتي شدند كه توسط كرار جاسم محمد به گل رسيدند.
درادامه باز هم توپ و ميدان در اختيار بازيكنان تيم فوتبال تراكتورسازي بود اين درحالي بود كه بازيكنان تيم صبا تنها چشم به ضد حملات داشتند.
ضد حملات تيم صبا بالاخره دردقيقه 21 نتيجه داد و بازيكنان اين تيم با پرس به موقع دفاع تيم تراكتورسازي مرتضي اسدي را وادار به اشتباه كرده و اين بازيكن دروازه خودي را گشود تا بازي به تساوي كشيده شود.
پس از اين گل بازيكنان تيم صبا كه روحيه شان براي ادامه بازي بيشتر شده بود ابتكار بازي را در اختيار گرفتند و چندين موقعيت گلزني برروي دروازه تيم تراكتورسازي بدست آوردند كه با بي دقتي مهاجمان اين تيم فرصت ها يكي پس از ديگري براي اين تيم از دست رفت.
بازيكنان صبا به دنبال خلق اين خطرها در دقيقه 40 صاحب ضربه پنالتي شدند كه داوود حقي نتوانست اين توپ را براي اين تيم به گل تبديل كند تا 2 تيم با همان نتيجه تساوي به رختكن بروند.
شروع نيمه دوم با برتري بازيكنان تيم تراكتورسازي همراه بود اما مهاجمان اين تيم نتوانستند از موقعيت هاي خود درست استفاده كرده و نتيجه را تغيير دهند.
درادامه جهانبازي داور مسابقه به دليل خطاي مسلم ابوالفضل حاجي زاده بازيكن تيم صباي قم كارت زرد دوم را به اين بازيكن نشان داد اما اين بازيكن را از زمين بازي اخراج نكرد كه با تذكر داور چهارم روبه رو شد.
به دنبال اخراج حاجي زاده نيمكت نشينان صباي قم اعتراض كرده و بازي به مدت 5 دقيقه متوقف شد.
با شروع مجدد بازي محسن بيات درموقعيت تك به تك با دروازه بان تيم تراكتورسازي قرار گرفت و براي تيمش دردقيقه 65 گلزني كرد.
بازي درادامه با حملات تراكتورسازان ادامه يافت اما آنها نتوانستند نتيجه بازي را تغيير دهند اما اين پايان كار نبود چرا كه در وقت هاي اضافه اين بازي داور به سود تيم تراكتورسازي اعلام ضربه پنالتي كرد كه با مخالفت شديد بازيكنان تيم صبا مواجه وبازي بارديگر به جنجال كشيده شد.
به دنبال توقف بازي تماشاگران با شكستن صندلي هاي ورزشگاه نسبت به اين موضوع اعتراض كردند . درادامه داور كه از نظر خود بازگشته بود سوت پايان بازي را به سرعت بعد از دستور ادامه بازي به صدا درآورد تا اين بازي با همان نتيجه 2 بر1 به پايان برسد.
يداله جهانبازي قضاوت اين ديدار را برعهده داشت.
سعيد خاني واحمد تقوي، از تيم صبا و لئوناردو پيمنتا و مرتضي اسدي از تراكتورسازي با كارت زرد داور جريمه شدند.
ابوالفضل حاجي زاده بازيكن صباي قم و كرارجاسم بازيكن تيم تراكتورسازي نيز با دريافت كارت زرد دوم از زمين بازي اخراج شدند.
جهانبازي همچنين علي باقري مربي دروازه بان هاي تيم تراكتورسازي را به دليل اعتراض به نحوه قضاوت داور از زمين اخراج كرد.
نزديك به 30 هزار تماشاگر براي تماشاي اين ديدار به ورزشگاه يادگارامام(ره) تبريز آمده بودند.
تراكتورسازي با اين شكست بخت خود را براي كسب سهميه آسيايي كم رنگ كرد.