اجرائی کشوری

تراكتورسازي اميدوار به آسيا ، شهرداري در سوداي انتقام

هفته سي و چهارم و پاياني رقابت هاي ليگ برتر روز جمعه با انجام 9 بازي انجام مي شود و تراكتورسازي و شهرداري دو نماينده فوتبال تبريز در اين رقابت ها، يكي براي برخوردار شدن از شانس كسب سهميه آسيايي و ديگري براي تلافي شكست دور رفت رو در روي حريفان قرار مي گيرند… بازي هاي اين هفته كه به طور همزمان و راس ساعت 18 برگزار مي شود تيم فوتبال تراكتورسازي تبريز كه شانس خود را براي كسب سهيمه آسيايي كم رنگ تر مي بيند در آبادان به مصاف صنعت نفت اين شهر مي رود و براي اينكه اين شانس را براي خود محفوظ بدارد بايد برنده اين بازي شود.
هنوز شانس تراكتورسازي براي كسب سهميه آسيايي به طور كامل از بين نرفته به اين صورت كه اگر اين تيم، حريف اين هفته خود را شكست دهد و پيروزي تهران مقابل پيكان هر نتيجه به غير از برد كسب كند، اين تيم مي تواند عنوان چهارمي جدول رده بندي را در اختيار گيرد.
در صورتي كه قهرمان جام حذفي نيز يكي از تيم هاي اول تا سوم جدول رده بندي ليگ برتر باشد، اين تيم به عنوان سهميه چهارم، جواز حضور در جام باشگاه هاي آسيا را به دست مي آورد.
تراكتورسازي در صورتي كه نتواند مقابل صنعت نفت آبادان نتيجه گيرد اين احتمال هم وجود دارد كه رده پنجمي خود را با فولاد خوزستان كه در تبريز ميهمان شهرداري خواهد بود و مس كرمان كه ميهمان راه آهن است، عوض كند چرا كه هر دوي اين تيم ها در صورت كسب پيروزي در اين هفته، به دليل تفاضل گل بهتر، بالاتر از تراكتورسازي قرار مي گيرند.
ديدار رفت دو تيم در تبريز با نتيجه سه بر يك به سود تراكتورسازي به پايان رسيد.
تراكتوسازي با 54 امتياز از 33 بازي در رده پنجم و صنعت نفت آبادان با 42 امتياز از اين تعداد بازي در رده نهم جدول رده بندي قرار دارند.
اما در ديگر ديدار، تيم فوتبال شهرداري تبريز از فولاد خوزستاني پذيرايي خواهد كرد كه در ديدار رفت با نتيجه سنگين چهار بر صفر شهرداري را مغلوب كرده بود.
شهرداري در اين بازي دو هدف را دنبال خواهد كرد يكي انتقام شكست سنگين دور رفت و ديگري تثبيت جايگاه يازدهمي خود در جدول رده بندي است.
بازيكنان اين تيم كه در بازي هفته گذشته با نتيجه شش بر يك استيل آذين را در خارج از خانه شكست دادند از روحيه بالايي براي رويارويي با فولاد برخوردارند و دركنار آن با استفاده از امتياز ميزباني، به دنبال كسب هر سه امتياز بازي هستند تا اولين حضور خود در ليگ برتر را با كسب 40 امتياز و قرار گرفتن در رده يازدهمي به پايان برند.
البته ‘فولاد’ حريف شهرداري نيز در اين بازي نيم نگاهي به نتيجه تراكتورسازي و صنعت نفت دارد تا در صورت شكست تيم تراكتورسازي، با غلبه بر شهرداري به رده پنجم صعود كند.
قضاوت اين بازي را سيدحسين زرگر بر عهده خواهد داشت و مصطفي فراهاني و حسين سنجري كمك هاي وي در اين ديدار خواهند بود.