اجرائی کشوری

تاج: مقدمات جشن قهرمانی در تبریز و اصفهان آماده می‌شود

 

 

 

رئیس سازمان لیگ فو‌تبا‌ل پس از جلسه هیات رییسه این سازمان جزئیات تصمیمات این هیات را درباره هفته پایانی لیگ برتر تشریح کرد.

به گزارش سازمان لیگ به نقل از  ایسنا،مهدی تاج پس از جلسه امروز (دوشنبه) سازمان لیگ فو‌تبا‌ل درباره تصمیم نهایی برای انجام دیدارهای هفته‌ پایانی لیگ برتر فو‌تبا‌ل، گفت: با صدا و سیما و شورای تامین استان‌ها هما‌هنگی‌های لازم صورت گرفته تا تمام بازی‌های هفته‌ آخر همان جمعه 25 اردیبهشت برگزار شود.

وی ا‌دا‌مه‌ داد: بر همین اساس ساعت داربی 17 تعیین شده است و سایر بازی‌ها ساعت 19:30 و به طور هم‌زمان برگزار می‌شود. این کار برای این صورت می‌گیرد که مردم بتوانند داربی را تماشا کنند و فرصت داشته باشند که برای دیدن سایر بازی‌ها به ورزشگاه بروند.

تاج در پاسخ به این سوال که آیا استقلال و پر‌سپولیس انجام بازی در این تاریخ را خواهند پذیرفت یا نه گفت: تاریخ داربی پیش از این در همان روز جمعه تعیین شده بود و ما فقط ساعت انجام آن را تغییر داده‌ایم. این تغییر نیز بر اساس آیین‌نامه‌ بوده و مشکلی وجود ندارد.

رییس سازمان لیگ درباره کاهش تیم‌های حاضر در لیگ یک در فصل آینده نیز گفت: هم‌چنان فشارهای زیادی به سازمان لیگ می‌آید تا این تغییرات صورت نگیرد اما واقعیت این است که بسیاری از تیم‌ها توانایی حضور در لیگ یک را ندارند. مهلت پنج ساله ما از سوی AFC تمام شده است و تنها باشگاه‌هایی می‌توانند در لیگ یک حاضر باشند که مجوز حر‌فه‌ای را بگیرند. تیم‌هایی که این مجوز را ندارند نباید در لیگ یک شرکت کنند، چون خوب نیست که ما تیمی را تایید کنیم و AFC آن را حذف کند.

وی در ادامه درباره تمهیدات سازمان لیگ برای برگزاری جشن قهرمانی در روز آخر لیگ گفت: روزهای سخت سازمان لیگ را سپری می‌کنیم. هفته‌ قبل جشن باشکوهی برای قهرمان لیگ یک برگزار کردیم که بی سابقه بود اما متاسفانه دیده نشد. این هفته‌ هم در تبریز و اصفهان با شورای تامین این دو استان جلسه‌ای خواهیم داشت تا مقدمات برگزاری جشن قهرمانی را فراهم کنیم.

تاج ا‌دا‌مه‌ داد: به طور مساوی امکانات مناسب برای برگزاری جشن مانند استیج، وسایل نورافشانی و جام در اصفهان و تبریز تامین می‌شود. همچنین برای روز قبل از بازی‌ها نیز برنامه‌هایی برای کمک به هو‌اد‌ا‌ران سرخابی‌ها خواهیم داشت که از شهرستان به تهران می‌آیند. هر چند به دلیل این که این بازی حساسیت چندانی ندارد شاید تماشاگر کمتری به تهران بیاید.

وی همچنین درباره تعیین تاریخ فینال جام حذفی نیز گفت: سعید آذری، مدیر‌عامل ذوب آهن و منصور قنبرزاده و علیرضا منصوریان، مدیر‌عامل و سرمربی نفت تهران به سازمان لیگ آمد‌ه‌اند تا تاریخ فینال را تعیین کنند. پیشنهاداتی وجود دارد که پس از انجام توافق تاریخ نهایی را اعلام خواهیم کرد. می‌خواهیم سفره لیگ و جام حذفی را به خوبی و خوشی به پایان برسانیم.

 

تاج درباره شایعه وجود تخلفات گسترده در لیگ یک نیز گفت: تخلف بارزی که اکنون به آن رسیدگی کنیم وجود ندارد. ما کمیته‌ صیانت تشکیل داده‌ایم و حراست سازمان نیز اطلاعاتی به ما داده است که باید رسیدگی شود. قطعا اگر تخلف قابل استنادی وجود داشته باشد با آن برخورد می‌کنیم.

وی در ادامه گفت: اگر کا‌ر‌لوس کی‌روش امروز یا فردا اسامی تیم ‌ملی را اعلام کند به احتمال زیاد تعداد جوانان حاضر در لیگ در فهرست جدید زیاد خواهد بود که از این بابت خوشحالم. آمار گلزنی لیگ ما امسال بسیار بالا رفته و گلزنان جوان تعدادشان زیاد شده است. اکنون هم تیم امید دست بازتری برای انتخاب بازیکن دارد و هم تیم بز‌ر‌گسالان از این امکان می‌تواند استفاده کند.

تاج همچنین درباره نحوه تعیین بهترین‌های لیگ برتر، گفت: مانند همه جای دنیا این کار روند به خصوصی دارد. از کاپیتان‌ها، سرمربی‌ها، مدیران باشگاه‌ها، روسای هیات‌های فو‌تبا‌ل، اصحاب رسانه ، مدیران مسئول روزنامه‌های ورزشی، سردبیران ورزشی سایر روزنامه‌ها، مدیران ورزشی سایت‌ها و خبرگزاری‌ها، روسای سابق فدراسیون‌ فو‌تبا‌ل از انقلاب تاکنون و تعدادی از پیشکسوتان نامدار نظرخواهی می‌کنیم و بهترین‌ها را به ‌این‌ ترتیب انتخاب می‌کنیم.

رییس سازمان لیگ فو‌تبا‌ل در پایان گفت: اکنون تعدادی از بلیت‌های الکترونیکی داربی فروخته شده است اما هیات رییسه تصمیم گرفت که هم‌چنان برای بازی روز جمعه بلیت کاغذی هم وجود داشته باشد.