اجرائی کشوری

تاج در نشست هیات رئیسه سازمان لیگ آزادگان

داوری های لیگ یک امسال مطلوب بود نشست هیات رئیسه سازمان لیگ آزادگان با حضور اعضای این سازمان برگزار شد… به گزارش سایت رسمی فدراسیون؛این نشست که با حضور کفاشیان-تاج-بهروان و دیگر اعضای سازمان لیگ آزادگان برگزار شد درباره مسائل لیگ های مختلف یک،دو و سه و لیگ های پایه در رده های مختلف سنی،نگاهی به رقابتهای سال گذشته و برنامه ریزی برای لیگ های سال آینده،بحث و بررسی شد.
مهدی تاج در آغاز این جلسه با اشاره به جوان بودن لیگ یک گفت: لیگ یک بسیار خوب برگزار شد و اصلا فکر نمی کردم که این لیگ جوان با مدیریت خوب برگزار شد.مدیریت در سازمان لیگ آزادگان به خوبی در حال انجام است و ساماندهی 450 تیم در قالب لیگهای یک،دو و سه و رده های نونهالان، جوانان،نوجوانان، امید کار بسیار سخت و سنگینی است که البته بدون ایراد هم نمی تواند باشد.اما خوشبختانه در پایان رقابتهای امسال به این نکته پی بردیم که تلاشهای این سازمان نتیجه بخش و موفقیت آمیز بوده است.
نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال با مقایسه فوتبال ایران و کره جنوبی گفت:آنچنان که من باخبرم در کره جنوبی سالیانه 161 میلیارد تومان برای فوتبال هزینه می شود و ما به سختی سالی 27 میلیارد تومان هزینه می کنیم و از جهت مقایسه ای باید قاعدتا عقب باشیم.اما تلاشها به خوبی نشان از این دارد که ما در حال حرکت رو به جلو هستیم و تشکر ویژه ای باید از زحمت کشان سازمان لیگ آزادگان داشت.این سازمان با جمعی کمتر از 10 نفر می چرخد.اما ما خبر داریم که با برخی از استانها یک باشگاه با ساختمان 4 -5 طبقه و با 110 نفر پرسنل ،کارهایش را آنطور که می خواهد نمی تواند انجام دهد.
رئیس کمیته داوران در مجموع داوری رقابتهای لیگ آزادگان را مثبت دانست و گفت:امسال خوشبختانه اشتباهات تاثیر گذار در داوری لیگ یک کم بود که این مایه امیدواری است.البته باید به دنبال رفع ایراد ها هم باشیم.
تاج با اشاره به جلسه دیروز هیات رسیدگی به تخلفات حرفه ای فوتبال گفت: درباره رقابت های لیگ یک در چند وقت گذشته اتهامات زیادی مطرح شده و لیگ یک را به تبانی و فساد متهم کرده اند. در جلسه دیروز رسیدگی به تخلفات حرفه ای تصویب شد که هر کس درباره تبانی و فساد ادعایی کرد و آن را به رسانه ها داد به این هیات دعوت شود. اگر مستنداتی داشت آن را ارائه کند تا رسیدگی شود و اگر مستنداتی را که ارائه کرد کافی نبود و یا ثابت نمی کرد و یا اصلا مستنداتی نداشت متخلف است و باید محروم شود.
تاج در پایان سخنانش گفت: امیدوارم که سازمان لیگ آزادگان مطالعاتش را در لیگ های مختلف انجام دهد و بازرسی و نظارتش را بر باشگاهها بیشتر کند . ضمن اینکه امیدوارم در مسئله حق پخش تلویزیونی رقابت ها در سال آینده شاهد سر و سامان گرفتن این بخش باشیم . گرچه شبکه های استانی این رقابت ها را به خوبی پوشش می دهند که مایه امیدواری و تشکر است.