اجرائی کشوری ریاست

تاج: تا زمان اجرا شدن الزامات AFC و FIFA هیچ شرطی برای انجام مسابقات وجود ندارد

به گزارش روابط عمومی هیأت فوتبال استان آذربایجان شرقی، مهدی تاج در ابتدا گفت: از هیات رئیسه فدراسیون، اعضای شورای شهر مشهد، هیات فوتبال استان و دیگر دست اندرکاران تشکر می‌کنم و به همه آنها خوش آمد می‌گویم. اولین ویژگی قرعه‌کشی امسال این است که در شهر مشهد برگزار می‌شود و به یاد ندارم که تا به حال این مراسم را در شهرستان برگزار کرده باشیم. اتفاق دوم هم این است که هیچ شرطی برای انجام مسابقات نیست به جز اینکه برای رفاه حال مردم و باشگاه‌ها و مجموعه دست‌ اندرکاران فوتبال، تصمیم جدی بر این است که بازی‌ها در شرایطی برگزار شود که نور ورزشگاه‌ها اصلاح و مهمتر از آن بلیت فروشی الکترونیکی، شماره‌گذاری صندلی‌ها و نصب دوربین‌های مداربسته در ورزشگاه‌ها ایجاد و نصب شود. این موارد شرط الزامی است که AFC و فیفا دنبال می‌کند.

رئیس فدراسیون فوتبال ادامه داد: نیروی انتظامی هم به ما کمک می‌کند. در ورزشگاه‌هایی مسابقات را برگزار می‌کنیم که این 3 شرط وجود داشته باشد. سال‌هاست این مسائل به تدریج انجام می‌شود و همه ورزشگاه‌ها این شرایط را دارند. شروط دیگری که لازم باشد اجرا شود با تدبیر و رفع نگرانی از افراد اجرایی خواهد شد. ضمن اینکه همه ما دنبال این است که بهترین فوتبال و مناسب‌ترین شرایط را برای انجام مسابقه فراهم کنیم.

تاج تصریح کرد: ویژگی بعدی مسابقات امسال پیوست انضباطی است که بناست با این پیوست انضباطی فوتبال شروع شود. هرگونه اعتراض به داوری و ناهنجاری به سرعت با پیوست انضباطی رای صادر می‌شود و در همان بازی بعد اجرا خواهد شد. مجموعه ارکان انضباطی فدراسیون فوتبال دنبال این است که امسال این امر را پیگیری کند.

وی گفت: سومین موضوع که آخرین موضوع است بحث ارکان اداره کننده فوتبال است.  مسئول امنیت فدراسیون فوتبال منصوب شده و آقای سمیعی که در این جلسه به دعوت ما حضور دارند، با کمک لیدرها، سرمشوقین یا تماشاگران فوتبال که فقط در اختیار باشگاه‌ها هستند و با افسر امنیتی به کمیته امنیت ما وصل می‌شوند اداره و کنترل سکوها را برعهده دارند و نیروی انتظامی چندقدم عقب‌تر به ما کمک می‌کند. امیدوارم از فوتبال لذت ببریم. قرعه‌کشی امشب برگزار می‌شود ولی شرط انجام مسابقات نیست و با آماده‌سازی ورزشگاه‌ها مسابقات هم آغاز خواهد شد.