هیئت فوتبال تبریز
اخبار برگزیده اخبار ردیفی صفحه اصلی انضباطی روابط عمومی ریاست

بیانیه هیات فوتبال آذربایجان شرقی در خصوص اتفاقات بازی پرسپولیس و تراکتور

به گزارش روابط عمومی هیأت فوتبال استان آذربایجان شرقی، در بازی تیم های پرسپولیس تهران و تراکتور برخی اتفاقات ناخوشایند روی سکوهای ورزشگاه آزادی شهر تهران رخ داد که موجب رنجش مردم آذربایجان شد. هیات فوتبال استان آذربایجان شرقی با انتشار بیانیه زیر در خصوص این اتفاقات، خواستار رسیدگی مسئولین مربوطه به این موضوع مهم شد.

هیئت فوتبال استان آذربایجان شرقی در خصوص اتفاقات بازی پرسپولیس – تراکتور بیانیه‌ای صادر کرد. متن این بیانیه به شرح زیر است: «مردم شریف دیار آذربایجان و قاطبه هواداران صدیق باشگاه فرهنگی ورزشی تراکتور هتک حرمت و توهین به تمام اقوام ایرانی که در لوای پرچم مقدس نظام جمهوری اسلامی ایران در سرتاسر کشور عزیزمان زندگی می‌کنند، امری مذموم، ناپسند و خلاف قوانین عرفی و شرعی حاکم بر مملکت می‌دانند.

بی‌شک جریانات پیش‌آمده در دیدار دو تیم فوتبال پرسپولیس و تراکتور در روز یکشنبه مورخ 6 بهمن ماه سال 1398 در ورزشگاه آزادی تهران نکته تاریکی در ورزش فوتبال مملکت خواهد بود که اگر به دقت و به سرعت مورد واکنش مسئولان امر ورزش و فوتبال این نظام قرار نگیرد دامنه آن به سایر استان‌ها، ورزشگاه‌ها و نیز تماشاگران کشیده خواهد شد.

آذربایجان سرافراز که به تعبیر مقام عظمای ولایت «سر ایران» است همواره مجاهدت‌ها و رشادت‌های مردان و زنان، پیران و جوانانش مورد تکریم جامعه ایرانی در تمام ادوار تاریخی بوده است و با تأثیربه‌سزایش در به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی ایران، تقدیم هزاران شهید دفاع مقدس و نیز شهدای مدافع حرم و دارا بودن ده‌ها هزار جانباز و آزاده سرافراز همواره در دفاع از کیان و ارزش نظام اسلامی ایران در خط مقدم رشادت و سلحشوری بوده است که مع الاسف تماشاگران پرسپولیس با شعارهای سخیف و غیرعقلانی خویش موجب جریحه‌دار شدن عواطف و احساسات صدها هزار نفر از تماشاگران فهیم و شریف تیم فوتبال تراکتور شدند.

هیئت فوتبال استان آذربایجان شرقی ضمن محکوم کردن این حرکت و رفتار تماشاگران پرسپولیس بار دیگر بر وحدت ملی و حفظ تمامیت ارضی کیان مملکت تأکید کرده و بر نام بلند آوازه خلیج فارس به عنوان یک شأن ملی تأکید می‌کند. بدین منظور مراتب شکوائیه هیئت فوتبال استان به مقامات ذیربط کشوری ارسال خواهد شد که در آن به ضرس قاطع از مسئولان ارشد فدراسیون فوتبال تقاضا خواهد کرد تا رأی قاطع کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال با قید فوریت انجام شود تا شاید التیامی باشد بر دل خیل عظیم هواداران فوتبال آذربایجان

انتهای پیام /